niby łatwe zadanie ale niemoge rozwiązac jestem słaby z tego przedmiotu
a zadanie brzmi następująco :
Ile soli należy wsypać do 8 kg wody aby otrzymać roztwór o stężeniu 20 % ja twierdze że 2 kg ktoś inny że 1,6 oczywiście wszystko w głowie a niewiem jakie na to ułożyc równanie
Ile soli należy wsypać do 8 kg
-
Barbagniewz
- Użytkownik

- Posty: 7
- Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:02
- Płeć: Mężczyzna
- Podziękował: 2 razy
- kieszonka
- Użytkownik

- Posty: 311
- Rejestracja: 27 lis 2007, o 17:55
- Płeć: Mężczyzna
- Lokalizacja: Sierpc/Gdańsk
- Podziękował: 16 razy
- Pomógł: 44 razy
Ile soli należy wsypać do 8 kg
\(\displaystyle{ 100 \% \cdot x+ 0 \% \cdot 8=20 \% (x+8) \\
x=2 \ kg}\)
x=2 \ kg}\)
Ostatnio zmieniony 31 mar 2009, o 17:46 przez kieszonka, łącznie zmieniany 1 raz.
- Artist
- Użytkownik

- Posty: 857
- Rejestracja: 27 sty 2008, o 21:07
- Płeć: Mężczyzna
- Lokalizacja: Brodnica
- Podziękował: 27 razy
- Pomógł: 239 razy
Ile soli należy wsypać do 8 kg
\(\displaystyle{ C_{p}=\frac{m_{s} \cdot 100}{m_{r}}}\)
\(\displaystyle{ 20=\frac{x \cdot 100}{8+x}}\)
W razie problemów pisz.
Coś źle obliczyłeś wynik to x=2kg.
\(\displaystyle{ 20=\frac{x \cdot 100}{8+x}}\)
W razie problemów pisz.
kieszonka pisze:\(\displaystyle{ 100 \% \cdot x+ 0 \% \cdot 8=20 \% (x+8) \\
x=1 \ kg}\)
Coś źle obliczyłeś wynik to x=2kg.
Ostatnio zmieniony 31 mar 2009, o 14:21 przez Artist, łącznie zmieniany 1 raz.
- Marmon
- Użytkownik

- Posty: 470
- Rejestracja: 30 sty 2008, o 16:41
- Płeć: Mężczyzna
- Lokalizacja: wołomin
- Podziękował: 31 razy
- Pomógł: 75 razy
Ile soli należy wsypać do 8 kg
\(\displaystyle{ 20\%=\frac{x*100\%}{8+x}}\)
\(\displaystyle{ x=2}\)
\(\displaystyle{ x=2}\)
wiki pisze:Pojęcie to oznacza najczęściej zawartość substancji rozproszonej lub rozpuszczonej w stosunku do całości mieszaniny lub roztworu