[studia] Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o studiowaniu: co wybrać? jakie są warunki przyjęć? życie studenckie? Zajrzyjcie tutaj!
Kibu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 149
Rejestracja: 14 kwie 2007, o 20:26
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 41 razy

[studia] Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Post autor: Kibu »

Zdaje się, że rekrutacja już zakończona, więc pewnie nie wpłynie to na niczyj wybór uczelni, ale może niektórych utwierdzi w przekonaniu, że dokonali słusznego: wyniki tegorocznego IMCa: ... s_2011.pdf
Piotr Jucha
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 212
Rejestracja: 30 sty 2009, o 11:43
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 6 razy

[studia] Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Post autor: Piotr Jucha »

Kibu pisze:Zdaje się, że rekrutacja już zakończona...
Jeszcze nie. Rekrutacja trwa jeszcze do 6 września: .
tortoise
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 114
Rejestracja: 10 wrz 2010, o 17:37
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 6 razy
Pomógł: 16 razy

[studia] Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Post autor: tortoise »

Zapraszam na dzień otwarty wydziału. Będzie można posłuchać, zobaczyć, dotknąć, przekonać się i przyjść studiować



Pozdrawiam
patry93
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1251
Rejestracja: 30 sty 2007, o 20:22
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Koziegłówki/Wrocław
Podziękował: 352 razy
Pomógł: 33 razy

[studia] Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Post autor: patry93 »

Co do dni otwartych wydziału - czy nieotrzymanie maila potwierdzającego przyjęcie zgłoszenia uczestnictwa jest równoznaczne z "przepraszamy, brak już wolnych miejsc"? Domyślam się, że tak, ale mimo wszystko dziwne, że nawet tych 5 słów nie wysłali.-- 27 lutego 2012, 16:17 --Oj, pospieszyłem się z opinią, za co przepraszam. Przed chwilą otrzymałem maila z potwierdzeniem, więc wystarczyło być po prostu cierpliwym
laser15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 721
Rejestracja: 13 lis 2011, o 14:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kielce
Podziękował: 8 razy

[studia] Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Post autor: laser15 »

Ile osób przyjmowali rok temu? I czy z 60 % z matematyki rozszerzonej jest szansa na dostanie sie w pierwszym naborze na matematykę ?
ksath
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 10 maja 2012, o 14:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

[studia] Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Post autor: ksath »

W zeszłym roku przyjęli wszystkich jak leci, więc ze swoim wynikiem możesz być spokojny.
laser15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 721
Rejestracja: 13 lis 2011, o 14:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kielce
Podziękował: 8 razy

[studia] Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Post autor: laser15 »

Tak ale w tym roku maturka była łatwa a ja ją tak zwaliłem;/

I chciałbym się dostać w 1 naborze i nie czekać czy się załapę na 2 czy 3
tortoise
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 114
Rejestracja: 10 wrz 2010, o 17:37
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 6 razy
Pomógł: 16 razy

[studia] Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Post autor: tortoise »

Spokojnie się dostaniesz, nie ma co zakładać, że chętnych będzie więcej, niż miejsc, więc wezmą każdego z każdego naboru.

1. czerwca zapraszam na dzień otwarty UJotu. Będzie można zobaczyć, dotknąć, poczuć i wrócić w październiku.
fart411
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 135
Rejestracja: 5 lut 2011, o 09:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: xaswq
Podziękował: 60 razy

[studia] Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Post autor: fart411 »

Czy jeśli w pierwszej turze zostałem zakwalifikowany jako kandydat do przyjęcia, ale nie złożyłem dokumentów to w drugiej turze mogę się rekrutować na ten sam kierunek?
Piotr Jucha
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 212
Rejestracja: 30 sty 2009, o 11:43
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 6 razy

[studia] Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Post autor: Piotr Jucha »

"W drugiej turze" to znaczy w drugim naborze na studia we wrześniu? Jeśli tak, to chyba nie ma przeciwwskazań.

Przy okazji dla zainteresowanych: Wydział Matematyki i Informatyki ogłosił drugi nabór na matematykę. Rejestrować można się do 9 września, limit miejsc wynosi 60. Szczegóły .
Osoby przyjęte w drugim naborze będą również objęte projektem studiów zamawianych.
fart411
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 135
Rejestracja: 5 lut 2011, o 09:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: xaswq
Podziękował: 60 razy

[studia] Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Post autor: fart411 »

A gdzie mogę znaleźć regulamin studiów zamawianych? Bo na stronie (kzam.im.uj.edu.pl) chyba nic takiego nie ma

i takie pytania: to 66 stypendiów na pierwszym roku jest jakoś dzielone po równo na każdą specjalność? czy po prostu dla studentów z najlepszymi wynikami matur niezależnie od tego?

i w jakim stopniu zmniejszy się liczba stypendiów, jeśli nie znajdzie się 60 chętnych w drugim naborze?
Piotr Jucha
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 212
Rejestracja: 30 sty 2009, o 11:43
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 6 razy

[studia] Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Post autor: Piotr Jucha »

fart411 pisze:A gdzie mogę znaleźć regulamin studiów zamawianych? Bo na stronie (kzam.im.uj.edu.pl) chyba nic takiego nie ma
Tu jest .
W nadchodzącym roku nie powinien się on zasadniczo zmienić, choć możliwe są drobne zmiany kosmetyczne.
i takie pytania: to 66 stypendiów na pierwszym roku jest jakoś dzielone po równo na każdą specjalność? czy po prostu dla studentów z najlepszymi wynikami matur niezależnie od tego?
Będzie jeden łączny konkurs na stypendia dla całego roku - podział na specjalności nie ma tu żadnego znaczenia.
i w jakim stopniu zmniejszy się liczba stypendiów, jeśli nie znajdzie się 60 chętnych w drugim naborze?
Po pierwszym naborze na studia wpisało się ok. 240 osób, więc zostało nam 60 wolnych miejsc na pierwszym roku i stąd taki limit w drugim naborze.
O przyznaniu pełnej liczby stypendiów decyduje inny limit, ale nie wiem, ile on wynosi (nie tylko ja nie wiem, bo tu decyduje interpretacja ministerstwa). Według jednej wersji już go przekroczyliśmy, a według innej jeszcze trochę brakuje (ale znacznie mniej niż 60) i wszyscy się spodziewają, że i tak go we wrześniu przekroczymy.
Żeby dokładnie powiedzieć, co by się mogło stać, gdyby ten limit nie został przekroczony, musiałbym zajrzeć do dokumentów projektu - podejrzewam, że nastąpiłaby redukcja liczby stypendiów w jakiś sposób proporcjonalna do niewypełnienia tego limitu.
nowosilcow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 20 sie 2012, o 14:19
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: fdddddddd

[studia] Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Post autor: nowosilcow »

cześć jestem tu nowy. mam do Was wielkie pytanie. Otóż dostałem się na AGH na kierunek inżynieria materiałowa. Kierunek mi odpowiada ale spelnienie marzen to nie jest. Składalem rowniez na finanse i rachunkowosc na uniwersytet ekonomiczny w krakowie i pozaniu. Nie dostalem sie tam. W przyszłości chcialbym zajmowac sie sprawami ekonomicznymi, bankowością. Zobaczylem ze na UJ sa jeszcze wolne miejsca na matematyke. Konkretniej intersowalaby mnie Matematyka w Ekonomii. Jednak mam pewne obawy poniewaz zdawalem na maturze matematyke PODSTAWE uzyskalem 74%. Duzo zajmowalem sie geografia aby ja dobrze zdac. I tak wyszlo. Obawiam sie tego ze nawet jesli sie dostane, moge po prostu nie zrozumiec, ogarnac tego poziomu matemtyki. Udzielcie mi rady co Wy byscie zrobili?
Awatar użytkownika
miki999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8691
Rejestracja: 28 lis 2007, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 1001 razy

[studia] Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Post autor: miki999 »

Zawsze jestem za tym, aby realizować swoje marzenia.
nowosilcow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 20 sie 2012, o 14:19
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: fdddddddd

[studia] Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Post autor: nowosilcow »

moze ktos wiecej sie wypowie?
ODPOWIEDZ