Humor ze studenckich sal

Dyskusje o matematykach, matematyce... W szkole, na uczelni, w karierze... Czego potrzeba - talentu, umiejętności, szczęścia? Zapraszamy do dyskusji :)
szw1710

Humor ze studenckich sal

Post autor: szw1710 »

No cóż... dajmy na to stosunki korelacyjne, trywialne jądra, ...
a4karo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22276
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 3765 razy

Humor ze studenckich sal

Post autor: a4karo »

A dla ludzi starszej daty podwiązki kostyczne
Awatar użytkownika
AiDi
Moderator
Moderator
Posty: 3851
Rejestracja: 25 maja 2009, o 22:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 46 razy
Pomógł: 702 razy

Humor ze studenckich sal

Post autor: AiDi »

Unikam jak ognia używania słowa 'podwiązka', właśnie ze względu na skojarzenia :P Zawsze z premedytacją piszę/mówię 'subwiązka' :P
a4karo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22276
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 3765 razy

Humor ze studenckich sal

Post autor: a4karo »

Nie wiem ile w tym prawdy, ale podobno kiedy w 1977 ukazała się książka pt. Geometria różniczkowa i teoria wiązek, to łódzki Instytut Włókiennictwa zakupił kilkanaście sztuk do swojej biblioteki
Awatar użytkownika
VillagerMTV
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 898
Rejestracja: 18 cze 2013, o 23:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bieszczady
Podziękował: 65 razy
Pomógł: 40 razy

Humor ze studenckich sal

Post autor: VillagerMTV »

Coś a la książka Banacha w dziale medycyny?
Awatar użytkownika
AiDi
Moderator
Moderator
Posty: 3851
Rejestracja: 25 maja 2009, o 22:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 46 razy
Pomógł: 702 razy

Humor ze studenckich sal

Post autor: AiDi »

'Polska literatura nt wiązek włóknistych' brzmi dość abstrakcyjnie :P
szw1710

Humor ze studenckich sal

Post autor: szw1710 »

VillagerMTV pisze:Coś a la książka Banacha w dziale medycyny?
Zauważcie, że matematyka i medycyna ma wiele wspólnego. Jestem doktorem. Wykonuję operacje (np. na wierszach macierzy). Ponadto matematyka i psychologia. Odchylenie standardowe to stadnard deviation.
Awatar użytkownika
PiotrowskiW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 649
Rejestracja: 14 lis 2011, o 20:59
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wojkowice
Podziękował: 26 razy
Pomógł: 67 razy

Humor ze studenckich sal

Post autor: PiotrowskiW »

W księgarni prawniczej w Katowicach kupiłem książkę o tytule "Procesy stochastyczne".
Ponadto pewien profesor opowiadał mi, że będąc w Żywcu zauważył na wystawie książkę "Teoria wymiaru"
Wszedł i zapytał dlaczego to mają. W odpowiedzi usłyszał, że mieszka tam dużo geodetów i na pewno im się przyda.
szw1710

Humor ze studenckich sal

Post autor: szw1710 »

Proces to proces, ale jak stochastyczny, to już sprawa poważna Podoba mi się.
Awatar użytkownika
Medea 2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2491
Rejestracja: 30 lis 2014, o 11:03
Płeć: Kobieta
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 479 razy

Humor ze studenckich sal

Post autor: Medea 2 »

Przypomniał mi się ten żarcik:

„Teorię ciał” Browkina w księgarniach często można znaleźć na półce "Anatomia", Zbiory Lelka – wśród poradników kolekcjonera, a „Kombinatoryka” Wilenkina polecana jest bywalcom kasyn. Inne pozycje literatury matematycznej można znaleźć w następujących działach księgarni: muzykologia (oktawy Cayleya), przewodniki turystyczne (przejścia graniczne, paradoksy hotelu Hilberta), poradniki jubilera (Teoria pierścieni), zoologia bezkręgowców (ślimaki Pascala), socjologia (teoria grup, teoria kolejek), fizjologia (o jądrach homomorfizmów).
Awatar użytkownika
yorgin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12762
Rejestracja: 14 paź 2006, o 12:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 17 razy
Pomógł: 3440 razy

Humor ze studenckich sal

Post autor: yorgin »

Szczyt złośliwości wykładowcy?

Dać na sprawdzian dla całego roku zadanie (kopiuj-wklej) z przykładowego zestawu podanego na wykładzie? Nie, to dać to zadanie jako bonusowe (tj nieobowiązkowe, niewpływające na ocenę).

Co robią studenci? Większość oddaje pustą kartkę z tym zadaniem.

To zaangażowanie...
szw1710

Humor ze studenckich sal

Post autor: szw1710 »

A dla mnie szczytem złośliwości jest pozwolić na ściąganie. Kiedyś to zrobiłem i nikt nie napisał, a zadania były bardzo łatwe. Mechanizm jest taki, że student nie uczy się licząc, że wszystko odpisze z notatek. A w warunkach stresu zapomina się wszystko.
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34492
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 5222 razy

Humor ze studenckich sal

Post autor: Jan Kraszewski »

Jak mawiała moja znajoma: "Jak nie lubisz studentów, pozwól im ściągać - po sali "pójdzie" największa głupota".

JK
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15688
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5221 razy

Humor ze studenckich sal

Post autor: Premislav »

Przepraszam, że odkopię jakieś starocie, ale to nie daje mi spokoju:
yorgin pisze:Widzimy kilkadziesiąt dowodów na to, że \(\displaystyle{ |zw|=|z||w|}\) oraz \(\displaystyle{ |z^{-1}|=|z|^{-1}}\)
Chyba nie łapię żartu, bo jak dla mnie to jest prawdą w \(\displaystyle{ \CC}\), a dowody są natychmiastowe, przy czym dowód drugiego dla odwracalnego \(\displaystyle{ z}\) błyskawicznie idzie z pierwszego (no dobra, to drugie nie działa dla \(\displaystyle{ z=0}\), ale to przecież jasne, że nie stosujemy tego dla zera).

Jeżeli to śmieszne, ze ludzie dowodzą takich rzeczy, to ja bym się jednak nie śmiał [oczywiście to tylko mój wybór], bo jako że sam traciłem punkty na jakichś totalnych bzdurach na analizie 1 (dla jasności: bynajmniej nie chodzi o nienapisanie/niesprawdzenie założeń przy użyciu jakiegoś twierdzenia itp., tylko o jakieś bzdurne literówki bez wpływu na wynik/uznanie za oczywiste nierówności w stylu \(\displaystyle{ a^{2}+b^{2} \ge a^{2}}\) w rzeczywistych, lol), to wolę napisać za dużo, niż za mało.

Ale pewnie i tak jestem głupi i nie mam poczucia hómoru (pisownia celowa).
rymek94
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: 9 paź 2013, o 19:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 75 razy
Pomógł: 18 razy

Humor ze studenckich sal

Post autor: rymek94 »

Najbardziej rozwalił mnie prowadzący od Wytrzymałości Konstrukcji na PW. Po wakacjach gdzie dużo osób uwaliło ten przedmiot, co co zdawali siedzieli cały sierpień, lub lepiej. Dużo osób miało jeszzcze inne przedmioty ogólnie masakra. Po czym na pierwsze zajęcia przychodzi prowadzący i z takim figlarnym uśmiechem:
-"Witam państwa, hmmmm jak takk na państwa patrzę to coś mało słońca w te wakacje było co??"
ODPOWIEDZ