[studia] Uniwersytet Wrocławski

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o studiowaniu: co wybrać? jakie są warunki przyjęć? życie studenckie? Zajrzyjcie tutaj!
haversham
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 7 kwie 2013, o 14:21
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PL

[studia] Uniwersytet Wrocławski

Post autor: haversham »

Orientuje się ktoś może jaki jest limit miejsc na matematyce na Uniwersytecie Wrocławskim? Tak samo, ile % z rozszerzonej wypadałoby mieć, by czuć się bezpiecznie?
Kacper20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: 14 lut 2013, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nisko
Podziękował: 19 razy
Pomógł: 52 razy

[studia] Uniwersytet Wrocławski

Post autor: Kacper20 »

Panie Janie: Co sprawiło, że projekt studiów zamawianych nie będzie już realizowany w całej Polsce? Brak pieniędzy czy może brak zadowolenia ze skutków? Jestem ciekaw tego zagadnienia.

Pozdrawiam,

Kacper
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34499
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 5222 razy

[studia] Uniwersytet Wrocławski

Post autor: Jan Kraszewski »

haversham pisze:Orientuje się ktoś może jaki jest limit miejsc na matematyce na Uniwersytecie Wrocławskim?
200.
haversham pisze:Tak samo, ile % z rozszerzonej wypadałoby mieć, by czuć się bezpiecznie?
Myślę, że 60%.
Kacper20 pisze:Panie Janie: Co sprawiło, że projekt studiów zamawianych nie będzie już realizowany w całej Polsce? Brak pieniędzy czy może brak zadowolenia ze skutków? Jestem ciekaw tego zagadnienia
Jest to program realizowany z pieniędzy unijnych. Został zaplanowany na pewien okres czasu i w tym zakresie jest realizowany.

Pytanie, dlaczego projekt nie będzie kontynuowany jest pytaniem do p. minister. Osobiście podejrzewam, że oba wspomniane powyżej przyczyny miały znaczenie.

JK
Awatar użytkownika
lukasz.przontka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 234
Rejestracja: 31 maja 2009, o 12:31
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Suszec
Pomógł: 37 razy

[studia] Uniwersytet Wrocławski

Post autor: lukasz.przontka »

Kacper20 pisze:Panie Janie: Co sprawiło, że projekt studiów zamawianych nie będzie już realizowany w całej Polsce? Brak pieniędzy czy może brak zadowolenia ze skutków? Jestem ciekaw tego zagadnienia.

Pozdrawiam,

Kacper
Projekt zakładał "wyprodukowanie" do 2015 roku inżynierów (i nie tylko) z ważnych dla gospodarki działek. Założono, że ostatni nabór na kierunki zamawiane będzie przeprowadzone w roku akademickim 2012/2013.
Jednakże, z tego co się orientuję, ministerstwo bardzo przychylnie spogląda na kontynuację tego projektu. Nie wiadomo natomiast w jakiej formie miało by się to odbywać. 19 kwietnia na Pol. Śl. będzie spotkanie władz uczelni z przedstawicielami ministerstwa (zaplanowano wtedy wystąpienie poświęcone kształceniu na kierunkach matematycznych, przyrodniczych i technicznych). Podejrzewam, że na tym spotkaniu dowiem się czegoś więcej (a przynajmniej potwierdzę na 100% informacje o kontynuacji projektu).

Pozdrawiam.
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34499
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 5222 razy

[studia] Uniwersytet Wrocławski

Post autor: Jan Kraszewski »

lukasz.przontka pisze:Jednakże, z tego co się orientuję, ministerstwo bardzo przychylnie spogląda na kontynuację tego projektu.
Cóż, propagandowo wykorzystywano ten program do bólu, więc istotnie potencjał jest...
lukasz.przontka pisze:Nie wiadomo natomiast w jakiej formie miało by się to odbywać. 19 kwietnia na Pol. Śl. będzie spotkanie władz uczelni z przedstawicielami ministerstwa (zaplanowano wtedy wystąpienie poświęcone kształceniu na kierunkach matematycznych, przyrodniczych i technicznych). Podejrzewam, że na tym spotkaniu dowiem się czegoś więcej (a przynajmniej potwierdzę na 100% informacje o kontynuacji projektu).
A to ciekawa informacja - daj znać, jak coś będziesz wiedział.

JK
Hassgesang
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 206
Rejestracja: 26 mar 2012, o 20:41
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdynia
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 17 razy

[studia] Uniwersytet Wrocławski

Post autor: Hassgesang »

Czy na

Kod: Zaznacz cały

http://www.math.uni.wroc.pl/studia/przedmioty/
można znaleźć pełną listę przedmiotów, jakie są dostępne dla studentów matematyki na UWr? Nie mogę znaleźć topologii, ale jest WRAiT 1 i 2.
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34499
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 5222 razy

[studia] Uniwersytet Wrocławski

Post autor: Jan Kraszewski »

Zdecydowanie nie. To jest stara strona. Pełna lista przedmiotów jest w .

JK
Hassgesang
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 206
Rejestracja: 26 mar 2012, o 20:41
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdynia
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 17 razy

[studia] Uniwersytet Wrocławski

Post autor: Hassgesang »

Dziękuję za szybką odpowiedź. Pamiętam, że kiedyś była specjalizacja matematyka komputerowa / informatyczna (nie jestem pewien nazwy, ale na USOSie jest widoczna), tutaj: jej nie ma. Dlaczego zniknęła?
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34499
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 5222 razy

[studia] Uniwersytet Wrocławski

Post autor: Jan Kraszewski »

Bo już jej nie ma.

Dokładniej: nie ma jej już na I stopniu, a na drugim stopniu wkrótce zaniknie (póki co jest, by osoby, które wybrały tę specjalność na I stopniu - jak jeszcze była - mogły ją kontynuować).

JK
ucwmiu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 118
Rejestracja: 2 lut 2013, o 20:30
Płeć: Mężczyzna
Pomógł: 16 razy

[studia] Uniwersytet Wrocławski

Post autor: ucwmiu »

Szanowny Panie,

chciałem Pana zapytać o jedną rzecz. Uciekłem z Politechniki Warszawskiej, ponieważ lubię matematykę teoretyczną i czułem, że dzieje mi się tam wielka krzywda. Zmieniam studia na matematykę teoretyczną na uniwersytecie. I teraz tak: mam możliwość studiowania na UW lub na UWr, przy czym mam niestety zdaną maturę z matematyki na 78% więc na UW mogę się nie dostać. Czy z takim wynikiem mogę liczyć na przyjęcie na UWr? Pytam, ponieważ w internecie nie znalazłem żadnych informacji odnośnie progów punktowych. Zostaje jeszcze możliwość MiNI na politechnice, tylko, że od tego wydziału (sprawdzałem, jak tam to wygląda - nie podoba mi się ich podejście), to już chyba wolę filozofię na UW, na którą też się zarejestrowałem i wiem, że P(dostania się na filozofię) = 1,00.
Serdecznie pozdrawiam
Hassgesang
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 206
Rejestracja: 26 mar 2012, o 20:41
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdynia
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 17 razy

[studia] Uniwersytet Wrocławski

Post autor: Hassgesang »

Wprawdzie nie mnie pytałeś, ale pozwolę sobie odpowiedzieć. Kilka postów wyżej masz odpowiedź:
Jan Kraszewski pisze:
haversham pisze:Tak samo, ile % z rozszerzonej wypadałoby mieć, by czuć się bezpiecznie?
Myślę, że 60%.
JK
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34499
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 5222 razy

[studia] Uniwersytet Wrocławski

Post autor: Jan Kraszewski »

Odpowiedziałem już na PW.

Przypominam, że dziś ostatni dzień rejestracji elektronicznej na UWr. System zostanie zamknięty o 23:59.

JK
Matiks21
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 562
Rejestracja: 20 maja 2013, o 16:33
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kielce
Podziękował: 98 razy

[studia] Uniwersytet Wrocławski

Post autor: Matiks21 »

czy na Uniwersytecie Wrocławskim od drugiego roku wybiera się już specjalizację? Już wtedy zaczyna się podział?
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34499
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 5222 razy

[studia] Uniwersytet Wrocławski

Post autor: Jan Kraszewski »

Na Uniwersytecie Wrocławskim nie wybiera się specjalizacji, tylko je realizuje. Tzn. student nie musi nigdzie deklarować swojego wyboru specjalności (poza specjalnością nauczycielską, co wynika z konieczności zaplanowania praktyk w szkołach) i nie ma żadnego formalnego podziału. Każdy student zna program studiów i zgodnie z nim wybiera przedmioty, które realizuje, a na koniec studiów pokazuje indeks i prosi o wpisanie na dyplomie odpowiedniej specjalizacji. Można też ukończyć studia bez żadnej specjalności.

Natomiast praktycznie, jeśli student wie, jaka specjalność go interesuje, to już na drugim semestrze może wybierać przedmioty pod tym kątem. Natomiast na drugim roku jest to już w zasadzie niezbędne.

JK
Visioner69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 14 gru 2011, o 18:33
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zachodniopomorksie
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 1 raz

[studia] Uniwersytet Wrocławski

Post autor: Visioner69 »

Czy sa gdzies w internecie dostepne syllabusy poszczeolnych przedmiotow na kierunku matematyka na UWr ?
ODPOWIEDZ