[LX OM] I etap

Dla wtajemniczonych;) Największa impreza dla matematyków poniżej studiów, czyli Olimpiada Matematyczna oraz Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów.
Awatar użytkownika
Swistak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1874
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 22:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 99 razy
Pomógł: 87 razy

[LX OM] I etap

Post autor: Swistak »

Ta silnia jest dla mnie za mądra :/ (samą istotę rozumiem i znam już od jakichś 5-6 lat ale żeby z nią działać to już gorzej xP).
Childermass

[LX OM] I etap

Post autor: Childermass »

michaln90 pisze:
Childermass pisze:Ale do rzeczy. Polecam innym uzytkownikom forum nie zwracanie uwagi na teksty typu: "To zadanie jest latwe, zajelo mi 5 minut a to jest trudne, tydzien nad nim siedzialem". Najlepszy przyklad to zadanie 7, ktore jest niemal szkolne.
Ty chyba nie wiesz co mówisz. Chętnie poczekam do 3 listopada i zobaczę twój rzekomo szkolny dowód.
Nie rozumiem, czemu ma sluzyc ta uwaga. Jesli nie wiem, co mowie, to w najgorszym razie zachece kogos do posiedzenia nad 7. Jesli natomiast wiem, co mowie, to tak honorowo bedzie, jesli tu na forum napiszesz, ze zamist pomyslec nad prostym rozwiazaniem postanowiles malpowac utytulowanego kolege. A cos mi mowi, ze nie dasz rady tego napisac.

[ciach]
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2008, o 14:34 przez Childermass, łącznie zmieniany 1 raz.
michaln90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 68
Rejestracja: 22 cze 2008, o 11:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Pomógł: 1 raz

[LX OM] I etap

Post autor: michaln90 »

Zacznijmy od tego że nie wykorzystywałem niczyich rozwiązań. Po prostu uważam, że osoba która nie potrafi zrobić oczywistej geometrii, nie jest w stanie od ręki rozwiązać zadania 7. Dlatego sadzę, że twój kometarz to blef lub twoje rozwiązanie zadania 7. zawiera błędy, których jescze nie zauważasz. Poza tym uważam, że gdyby istnialo oczywiste rozwiązanie to z pewnością nie zajęłoby ono 3 dni złotemu medaliście MOM. Ponadto uważam, ze slowa [ciach] stanowią przekroczenie regulaminu forum i proszę tu moderujących o interwencję. A z twoim rozwiązaniem chętnie zapoznam się dopiero 3 listopada.
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2008, o 14:34 przez michaln90, łącznie zmieniany 1 raz.
Childermass

[LX OM] I etap

Post autor: Childermass »

Nigdzie nie napisalem, ze nie potrafie zrobic tych zadan z geometrii. Napisalem, ze nie mialem ochoty ich rozwiazywac.

A co do przekroczenia regulaminu, to moderator woli pewnie sam zadecydowac. Moim zdaniem niesie to znacznie mniej informacji od faktu rozwiazywania zadania tydzien. [ciach]

Co tam sobie o mnie myslisz to zdaje sie malo istotne. Z mojego punktu widzenia pisanie tutaj ma wylacznie taki sens, zeby zmobilizowac do rozwiazywania zadan. Chwalenie sie kto ile zrobil jest OK, bo dodaje innym wiary, ze sie da. Chwalenie sie znajomoscia problemow zlotych medalistow jest dokladnie takie samo, jak chwalenie sie znajomosciami w ogole, czyli na ogol interesujace wylacznie dla chwalacego sie.

3 listopada znajdzie sie tu dosc chetnych do spisania rozwiazania i ktos na pewno znajdzie takie, jak moje. [ciach]

Najgorsze jest to, ze wlasnie sobie wylatuje na wakacje i przez te glupia gadanine bede musial internetu szukac... Miej wiec litosc i szybko mi daj znac. Wysle ci to rozwiazanie i bedziesz mogl sobie pisac co tam sobie chcesz.

Aha, bylbym zapomnial. [ciach]. Dlatego zachecam uzytkownikow do niezrazan ia sie opiniami kogokolwiek.
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2008, o 14:35 przez Childermass, łącznie zmieniany 1 raz.
Dumel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2000
Rejestracja: 19 lut 2008, o 17:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Stare Pole/Kraków
Podziękował: 60 razy
Pomógł: 202 razy

[LX OM] I etap

Post autor: Dumel »

Childermass pisze:Moja oferta jest taka posylam ci rozwiazanie teraz, a ty je sam wklejasz 3 listopada.
??? co to za przekazywanie rozwiązań przed końcem serii ?!
frej

[LX OM] I etap

Post autor: frej »

Ehh, tak sobie czytam wasze wypowiedzi i niestety trochę wątpię w swoje umiejętności, które chyba nie wystarczą w tym roku na drugi etap... Na razie zajmuję się pierwszą serią i mam tylko drugie, lecz większość czasu spędziłem nad nierównością, której niestety nie dowiodłem... No ale cóż, pewnie trzeba się będzie przygotowywać do przyszłego roku.

Pozdrawiam wszystkich uczestników OM, zwłaszcza tych, którzy zrobili już kilka zadań. Gratulacje dla was
michaln90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 68
Rejestracja: 22 cze 2008, o 11:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Pomógł: 1 raz

[LX OM] I etap

Post autor: michaln90 »

[ciach]
To już jest przegięcie. Całkowicie zgadzam się z Dumlem i ponownie zwracam się z prośbą o interwencję moderatora.

[ Dodano: 19 Września 2008, 14:24 ]
Childermass niedość że proponuje przekazanie rozwiązania przed 3 listopada, to jeszcze udziela wskazówek do rozwiązania zadania.
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2008, o 14:36 przez michaln90, łącznie zmieniany 1 raz.
Dumel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2000
Rejestracja: 19 lut 2008, o 17:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Stare Pole/Kraków
Podziękował: 60 razy
Pomógł: 202 razy

[LX OM] I etap

Post autor: Dumel »

frej pisze:Na razie zajmuję się pierwszą serią i mam tylko drugie, lecz większość czasu spędziłem nad nierównością, której niestety nie dowiodłem
nie zniechecaj sie. ja też sie w zeszłym roku strasznie męczyłem z tymi zadaniami (na tydzień rzed końcem I serii miałem jedno), a udało mi sie zrobić 10
Awatar użytkownika
Swistak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1874
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 22:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 99 razy
Pomógł: 87 razy

[LX OM] I etap

Post autor: Swistak »

To ja już od kilku dni mam 3 z I serii ^^. Ale niestety z innych serii tylko po 1 planimetrii.
Dumel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2000
Rejestracja: 19 lut 2008, o 17:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Stare Pole/Kraków
Podziękował: 60 razy
Pomógł: 202 razy

[LX OM] I etap

Post autor: Dumel »

wiem, byłem kretynem- nie musisz mnie dobijać
Awatar użytkownika
Swistak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1874
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 22:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 99 razy
Pomógł: 87 razy

[LX OM] I etap

Post autor: Swistak »

Mało ludzi potrafi w takim wieku zrobić jakiekolwiek zadanie z OM . Poza tym zadania ubiegłoroczne były IMHO trudniejsze niż tegoroczne.
A ja w tym czasie skończyłem już I serię
kubek1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 249
Rejestracja: 15 wrz 2008, o 19:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Syberia
Podziękował: 15 razy
Pomógł: 32 razy

[LX OM] I etap

Post autor: kubek1 »

Możliwe, że poziom obniżyli ze względu na to, że matura z matmy będzie obowiązkowa.
Awatar użytkownika
enigm32
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 596
Rejestracja: 25 lut 2008, o 23:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Jasło
Podziękował: 12 razy
Pomógł: 99 razy

[LX OM] I etap

Post autor: enigm32 »

Swistak pisze:Poza tym zadania ubiegłoroczne były IMHO trudniejsze niż tegoroczne.
A ja w tym czasie skończyłem już I serię
Nie jestem pewien, że trudniejsze. Może 1-2 wybrane zadania. Dzisiaj na przykład na Warsztatach jeden z członków komisji olimpijskiej stwierdził, że zadania są na pewno niełatwiejsze, a krzywa trudności z roku na rok rośnie.
Dumel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2000
Rejestracja: 19 lut 2008, o 17:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Stare Pole/Kraków
Podziękował: 60 razy
Pomógł: 202 razy

[LX OM] I etap

Post autor: Dumel »

kubek1 pisze:Możliwe, że poziom obniżyli ze względu na to, że matura z matmy będzie obowiązkowa.
a co ma Olimpiada do matury?
enigm32 pisze:Dzisiaj na przykład na Warsztatach jeden z członków komisji olimpijskiej stwierdził, że zadania są na pewno niełatwiejsze, a krzywa trudności z roku na rok rośnie.
to chyba począwszy od tego roku, bo zeszłoroczny I etap był uważany za najłatwiejszy od lat

trudno jednoznaznie ocenić który I etap był trudniejszy (LIX czy LX OM), bo są zuełnie inne. w tym roku mamy łatwiejszą plani, trudniejszą stereo i kombi, trudniejsze zad. z wielomianem, teorie liczb na podobnym poziomie i dwie nietrudne nierówności więc chyba mamy remis.
kubek1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 249
Rejestracja: 15 wrz 2008, o 19:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Syberia
Podziękował: 15 razy
Pomógł: 32 razy

[LX OM] I etap

Post autor: kubek1 »

a co ma Olimpiada do matury?
To, że mój rocznik jako pierwszy ma mieć mniej materiału do nauki na maturę z matmy, ale oczywiście to tylko są moje podejrzenia i nie będę się tutaj kłócił.
ODPOWIEDZ