Matura rozszerzona z matematyki 2017

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15688
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5221 razy

Matura rozszerzona z matematyki 2017

Post autor: Premislav »

Larsonik, gratulacje.

Z moich refleksji nad zadaniami wynika, że łatwiej było uzyskać wynik rzędu 70-80%, a trudniej około 100% ze względu na nietypowe zadanie ze stereometrii (czworościan i kula). Ale nie ma co się opierać na moich refleksjach, są statystyki.
kami231
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 10 maja 2017, o 19:19
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraków

Matura rozszerzona z matematyki 2017

Post autor: kami231 »

Myslisz,że niski poziom tej matury może spowodować duży wzrost progow czy raczej niewielki?
jerylee
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 29 cze 2015, o 20:02
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bytom
Podziękował: 2 razy

Matura rozszerzona z matematyki 2017

Post autor: jerylee »

Moim zdaniem progi niestety wzrosną. Wystarczy porównać medianę z tego i poprzedniego roku dla liceów. Odpowiednio 48% i 36%. U mnie 80% i jak się cieszyłem, to po zobaczeniu ogólnopolskich statystyk już nie tak bardzo.
kami231
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 10 maja 2017, o 19:19
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraków

Matura rozszerzona z matematyki 2017

Post autor: kami231 »

ale myslisz,że te progi mogą być znacznie większe czy porownywalne z tymi z 2015?Poniżej wstawiam link do progów na AGH:
... go-stopnia
Poza tym weź pod uwagę to,że to jednak tylko statystyki,bo generalnie matura była bardzo prosta do napisania na powyżej 70%,dalej było trudniej ale już sam nwm czy trudniej niż rok temu.I pewnie stąd ta mediana.W porównaniu z 2015 sredni wynik jest jednak mniejszy.Już sama nie wiem co o tym myslec
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15688
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5221 razy

Matura rozszerzona z matematyki 2017

Post autor: Premislav »

Średni wynik Cię nie obchodzi, rozumiem emocje, ale pomyśl przez chwilę na spokojnie.
Jeżeli idziesz na kierunek, na którym progi są takie, że dostają się ludzie mający co najmniej osiemdziesiąt parę czy dziewięćdziesiąt procent, to takie wyniki matury jak teraz powinny Cię cieszyć.
Gorzej, jeśli idziesz na taki, gdzie zwykle ostatnie osoby z listy miały ok. 70% czy coś.
Bardziej martwiłbym się tym, że ich łatwa olimpiada (przynajmniej z matematyki jest łatwa) o diamentowy indeks daje w tym roku wejście nawet laureatom III stopnia.

I nie pisze się "nwm".
kami231
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 10 maja 2017, o 19:19
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraków

Matura rozszerzona z matematyki 2017

Post autor: kami231 »

No,z tą olimpiadą to masz rację,ale z drugiej strony część laureatów tej olimpiady może zwyczajnie wybrać inną uczelnie w Polsce/ za granicą albo napisali maturę tak,że bez olimpiady też by się dostali.Oczywiście progi z tego powodu wzrosną,ale mam nadzieję,że nie tak drastycznie. Myślisz,że 880 pkt wystarczy mi na informatykę na AGH na wydziale fizyki
Awatar użytkownika
xxDorianxx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 413
Rejestracja: 1 paź 2016, o 17:06
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rybnik
Podziękował: 88 razy
Pomógł: 22 razy

Matura rozszerzona z matematyki 2017

Post autor: xxDorianxx »

kami231, Patrząc na poprzednie lata to na pewno będzie około 880 punktów zawyży też to że prosty indeks był w tym roku(z tego co oglądałem według mnie).
kami231
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 10 maja 2017, o 19:19
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraków

Matura rozszerzona z matematyki 2017

Post autor: kami231 »

indeks był śmiesznie prosty,łatwiejszy niż jakakolwiek matura rozszerzona z matematyki.Czyli generalnie sugerujesz,że wzrost ok.100pkt jest raczej mało prawdopodobny tylko raczej połowa tego,tak?
AndrzejK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 974
Rejestracja: 21 wrz 2013, o 15:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 114 razy
Pomógł: 102 razy

Matura rozszerzona z matematyki 2017

Post autor: AndrzejK »

Premislav pisze: Z moich refleksji nad zadaniami wynika, że łatwiej było uzyskać wynik rzędu 70-80%, a trudniej około 100% ze względu na nietypowe zadanie ze stereometrii (czworościan i kula).
W zeszłym roku za to był trudny dowód z planimetrii.
kami231
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 10 maja 2017, o 19:19
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraków

Matura rozszerzona z matematyki 2017

Post autor: kami231 »

niestety własnie na ten kierunek ostatnie osoby maja po 70 procent przynajmniej tak wynika z obliczen.Czyli mam się obawiać?
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34495
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 5222 razy

Matura rozszerzona z matematyki 2017

Post autor: Jan Kraszewski »

kami231 pisze:niestety własnie na ten kierunek ostatnie osoby maja po 70 procent przynajmniej tak wynika z obliczen.Czyli mam się obawiać?
Przypominam, że ten wątek dotyczy matury, a nie rekrutacji na AGH.

JK
ODPOWIEDZ