Kierunki zamawiane - UJ

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
Awatar użytkownika
czlowiek_widmo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 161
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 18:42
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: na albatrosie, albatrosie
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 9 razy

Kierunki zamawiane - UJ

Post autor: czlowiek_widmo »

To prawda ze przydzialy do grup dla I roku wisza na tablicy ogloszen w instytucie?
pog
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 57
Rejestracja: 26 lut 2007, o 16:52
Płeć: Mężczyzna

Kierunki zamawiane - UJ

Post autor: pog »

Piotr Jucha pisze:
pog pisze:a słyszeliście że mimo to że informatyka na UJ jest zamawiana, to nikt nie chce tam studiować, i jest mniej chętnych niż miejsc?
Nie znam szczegółów, ale skoro na informatyce nie było dodatkowej rekrutacji, to pewnie są zadowoleni z liczby kandydatów - w szczególności, powinno być dostatecznie dużo studentów, aby zgodnie z zasadami móc przyznać maksymalną liczbę stypendiów w ramach kierunku zamawianego.

To, że na takich kierunkach jak matematyka czy informatyka zostają wolne miejsca nie jest niczym nadzwyczajnym, a wynika to z systemu rekrutacji i z tego, że na ogół kandydaci rejestrują się na kilka kierunków jednocześnie.
Przykład: wyobraźmy sobie, że na jakimś kierunku jest 200 miejsc i że do rekrutacji przystąpiło dużo więcej kandydatów. W I etapie przyjęto na studia 200 osób (bo nie można przyjąć więcej niż jest miejsc); spośród przyjętych wpisało się tylko 150 osób, więc zostaje jeszcze 50 wolnych miejsc. W II etapie przyjęto kolejne 50 osób na te istniejące wolne miejsca, ale znowu spośród nich wpisało się tylko 30, czyli zostało jeszcze 20 wolnych miejsc. Można powtarzać procedurę kilka razy, ale żeby w ten sposób wyczerpać pełen limit trzeba by to robić bez końca.
Jeżeli kierunek nie jest jakoś szczególnie oblegany i jednostka, która go prowadzi chciałaby mieć co najmniej 180 studentów na I roku, to najczęściej tworzy trochę więcej miejsc, np. 200 (oczywiście, nie mogą to być wirtualne miejsca - trzeba mieć możliwość przyjęcia wszystkich).
, ... tnych.html
ludwicz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 17 lip 2009, o 10:52
Płeć: Kobieta

Kierunki zamawiane - UJ

Post autor: ludwicz »

Podział na grupy ćwiczeniowe I roku studiów

Awatar użytkownika
little weirdo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: 23 kwie 2008, o 16:53
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 1 raz

Kierunki zamawiane - UJ

Post autor: little weirdo »

rozmyśliłam się po napisaniu tego posta, ale nie wiem, jak go usunąć, więc jest edit.
o, jestem w pierwszej. wolałabym drugą.
i dzięki za dodanie podziału ^^
Dumel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2000
Rejestracja: 19 lut 2008, o 17:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Stare Pole/Kraków
Podziękował: 60 razy
Pomógł: 202 razy

Kierunki zamawiane - UJ

Post autor: Dumel »

ale mi przywalili, w piątek tylko 2 godziny i to od 15 do 17, a tak bym sobie czasem wcześniej do domu pojechał
Awatar użytkownika
czlowiek_widmo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 161
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 18:42
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: na albatrosie, albatrosie
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 9 razy

Kierunki zamawiane - UJ

Post autor: czlowiek_widmo »

ja w piatek w ogole nie mam zajec
Kitka1990
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 9 wrz 2009, o 21:26
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Sanok
Podziękował: 4 razy

Kierunki zamawiane - UJ

Post autor: Kitka1990 »

Chciałam się dowiedzieć na temat kierunków. Ja przy zapisywaniu wybrałam ścieżkę matematyka w ekonomii. Dzisiaj patrzyłam na grupy i jestem zapisana do 3 grupy, tam też jest dziewczyna, która wybrała matematykę stosowaną. Od pierwszego roku studiuje się na kierunku ogólnym czy od razu od specjalności, którą wybrało się??-- 25 wrz 2009, o 16:25 --O co chodzi z tym a, b, c, d przy grupach??? Jak mam spr moj plan lekcji??
MichalGwo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 19 mar 2009, o 22:36
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 1 raz

Kierunki zamawiane - UJ

Post autor: MichalGwo »

Z góry przepraszam jeżeli okaże się, że coś przeoczyłem i została podana ta informacja.

Ile punktów trzeba było mieć w tym roku, aby dostać się na studia matematyczne, informatyczne na UJ?
Awatar użytkownika
little weirdo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: 23 kwie 2008, o 16:53
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 1 raz

Kierunki zamawiane - UJ

Post autor: little weirdo »

na matematykę wystarczyła zdana matura chociaż były i 3 osoby z ilością punktów rekrutacyjnych wynoszącą 0. ale one nie dopełniły formalności o czasie, to dlatego. na informatykę - nie wiem.
Dumel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2000
Rejestracja: 19 lut 2008, o 17:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Stare Pole/Kraków
Podziękował: 60 razy
Pomógł: 202 razy

Kierunki zamawiane - UJ

Post autor: Dumel »

Kitka1990 pisze:O co chodzi z tym a, b, c, d przy grupach??? Jak mam spr moj plan lekcji??
to są oznaczenia grup ćwiczeniowych
xpantera
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 30 cze 2009, o 17:01
Płeć: Mężczyzna

Kierunki zamawiane - UJ

Post autor: xpantera »

pog pisze:
Piotr Jucha pisze:
pog pisze:a słyszeliście że mimo to że informatyka na UJ jest zamawiana, to nikt nie chce tam studiować, i jest mniej chętnych niż miejsc?
Nie znam szczegółów, ale skoro na informatyce nie było dodatkowej rekrutacji, to pewnie są zadowoleni z liczby kandydatów - w szczególności, powinno być dostatecznie dużo studentów, aby zgodnie z zasadami móc przyznać maksymalną liczbę stypendiów w ramach kierunku zamawianego.

To, że na takich kierunkach jak matematyka czy informatyka zostają wolne miejsca nie jest niczym nadzwyczajnym, a wynika to z systemu rekrutacji i z tego, że na ogół kandydaci rejestrują się na kilka kierunków jednocześnie.
Przykład: wyobraźmy sobie, że na jakimś kierunku jest 200 miejsc i że do rekrutacji przystąpiło dużo więcej kandydatów. W I etapie przyjęto na studia 200 osób (bo nie można przyjąć więcej niż jest miejsc); spośród przyjętych wpisało się tylko 150 osób, więc zostaje jeszcze 50 wolnych miejsc. W II etapie przyjęto kolejne 50 osób na te istniejące wolne miejsca, ale znowu spośród nich wpisało się tylko 30, czyli zostało jeszcze 20 wolnych miejsc. Można powtarzać procedurę kilka razy, ale żeby w ten sposób wyczerpać pełen limit trzeba by to robić bez końca.
Jeżeli kierunek nie jest jakoś szczególnie oblegany i jednostka, która go prowadzi chciałaby mieć co najmniej 180 studentów na I roku, to najczęściej tworzy trochę więcej miejsc, np. 200 (oczywiście, nie mogą to być wirtualne miejsca - trzeba mieć możliwość przyjęcia wszystkich).
, ... tnych.html
Informatyka, którą opisuje Gazeta Wyborcza, jako tę która ma/miała jeszcze wolne miejsca to informatyka na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ.
nerdzio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 1 kwie 2008, o 16:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: St-ce
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 1 raz

Kierunki zamawiane - UJ

Post autor: nerdzio »

Czy ktoś wie jaki był chociaż przybliżony próg na informatykę analityczną ? Chce wiedzieć czego się spodziewać ponieważ w 2010 zdaję maturę a ten kierunek wydaje mi się interesujący.
Dumel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2000
Rejestracja: 19 lut 2008, o 17:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Stare Pole/Kraków
Podziękował: 60 razy
Pomógł: 202 razy

Kierunki zamawiane - UJ

Post autor: Dumel »

nie ma osobnej rekrutacji na każdą ze specjalności-- 26 września 2009, 20:07 --kiedy w ogóle jest rozpoczęcie roku na naszym wydziale?
Awatar użytkownika
czlowiek_widmo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 161
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 18:42
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: na albatrosie, albatrosie
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 9 razy

Kierunki zamawiane - UJ

Post autor: czlowiek_widmo »

no 1 pazdziernika
Dumel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2000
Rejestracja: 19 lut 2008, o 17:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Stare Pole/Kraków
Podziękował: 60 razy
Pomógł: 202 razy

Kierunki zamawiane - UJ

Post autor: Dumel »

o której godzinie?
ODPOWIEDZ