Gimnazjum i co dalej...?

Dla poszukujących jak najlepszego liceum.
nitt113
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:14
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska

Gimnazjum i co dalej...?

Post autor: nitt113 »

Witajcie !

Zacznę od tego ,że mam na imię Anita i mam 15 no prawie 16 lat.
Przede mną jak i przed wszystkimi w moim wieku najtrudniejszy wybór w dotychczasowym życiu.
Liceum...
Kompletnie jak zresztą 60% dziewczyn w mojej klasie nie wie co dalej?
Z przykrością stwierdzam ,że i mnie dotknął ten problematyczny wybór.
Co mnie interesuje?
Szczerze to nie mam pojęcia! Nie mam przedmiotu ,który darzę sympatią w którym się najbardziej lubuje i który mi najbardziej leży. Z każdego jednego przedmiotu idzie mi na równi. Zazwyczaj przeciętnie wypada 3 ,lecz wiem ,że z takiego przedmiotu jak chemia czy też fizyka to na więcej liczyć nie mogę ,ponieważ ta 3 jest nawet naciągana, może to też wina naszych ,,wspaniałych nauczycieli" ,którzy nie umieją wytłumaczyć i nauczyć. Natomiast jeśli chodzi o matematykę mam dobre 3 i tutaj wiem ,że mogłabym się postarać na 4. Chodzę na korepetycję bo zależy mi na matematyce i naprawdę jestem z siebie dumna bo wiem ,że o to akurat sama się postarałam i to tylko i wyłącznie moja zasługa.
Geografia także mnie interesuję i również mam 3 ,lecz wiem ,że lekko mogłabym osiągnąć wyższy stopień gdybym się postarała.
Poza zajęciami szkolnymi sama w domu uczę się j. angielskiego ,zakupiłam sobie swego czasu fiszki ,które bardzo ułatwiają mi tą naukę.
Dodam ,że nie interesują mnie kierunki związane z historią i wos'em chodź mam z danych przedmiotów 3 i 5 ,lecz to kompletnie nie moja zasługa (zazwyczaj bazuję się na ściągach) ,więc nawet nie chciałabym się porywać na coś czego nie lubię. Jeśli chodzi o polski to uwielbiam pisać prace, lecz nie czuję ,że jeżeli poszłabym na humana czułabym się spełniona. Nie tyle polski, gramatyka, ortografia co właśnie pisanie, czytanie (może nie koniecznie książek).

Mam pewne obawy ,że sobie nie poradzę, i nie chodzi tu o lenistwo.
Wiem ,że matematyki nie idzie wykuć. Boję się ,że po prostu polegnę.

Lubię zarządzanie, rachunkowość,płatności,finanse wydaję mi się ,że mam do tego smykałkę.
Interesuję mnie również język ,lecz chciałabym iść na studia z pewnością ,że w przyszłości będę miała zawód, a nie będę bazowała na języku i będę liczyła ,że po tym coś (podkreślając ,,coś") tam kiedyś będę mogła robić.

Dajmy przykład (bo nie wiem czy wszyscy mnie rozumieją), dziewczyny idąc do zawodówki na fryzjerstwo. One nie wiedzą co wydarzy się za kilka lat po skończeniu szkoły, czy będą wykonywały swój zawód ,lecz mają konkretny zawód. 80% dziewczyn,chłopców po skończeniu szkoły szuka salonu fryzjerskiego i po prostu w nim pracuje, ja będąc na profilu językowym nie wiedziałabym kompletnie na co później wybrać się na studia.

Chciałabym w przyszłości iść na finanse i rachunkowość ,lecz obawiam się czy sobie poradzę z matematyką, wiem ,że to jest podstawa.

Jaki kierunek powinnam obrać w liceum ,jeśli mam zainteresowania do tego typu zawodu?

Nie oczekuję ,że ktoś mi napisze ,idź do liceum na to i na to i ja po prostu tak zrobię, bo to ja powinnam wiedzieć co chcę robić w przyszłości ,lecz pragnę zaczerpnąć waszych opinii po to żeby ułatwić w jakiś sposób mi wybór. Nie zostało mi dużo czasu a czym bliżej tym bardziej nie wiem co mam robić.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Anita
Ostatnio zmieniony 17 sty 2013, o 18:56 przez Jan Kraszewski, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie używaj Caps Locka.
Oliwik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 67
Rejestracja: 23 lis 2012, o 17:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Zabrze
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 4 razy

Gimnazjum i co dalej...?

Post autor: Oliwik »

To ja mam jedno pytanie: czy to musi być liceum, analizując wszelkie za i przeciw? Istnieją jeszcze technika.
nitt113
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:14
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska

Gimnazjum i co dalej...?

Post autor: nitt113 »

Owszem, istnieją ,lecz rozważałam różne jak to nazwałeś ,,za i przeciw" i zdecydowałam ,że pójdę do liceum chociażby z tego względu ,że jest się łatwiej dostać na studia a naturalnie rzecz biorąc życia bez studiów sobie nie wyobrażam.
Jeżeli chodzi o szkołę liceum vs technikum to nie zamierzam zmienić zdania, natomiast ten wątek dotyczy czegoś innego niżeli dyskusji o wyborze pomiędzy szkołami ponadgimnazjalnymi.

Anita
Gaudium_in_litteris

Gimnazjum i co dalej...?

Post autor: Gaudium_in_litteris »

Moim zdaniem dobrym kierunkiem byłby dla ciebie mat-eko. Tylko liceum a gimnazjum to zupełnie inna bajka w gimnazjum bez nauki można mieć 4 i 5 ,a w liceum trzeba solidnie pracować aby zdać jak najlepiej maturę.W pierwszym roku musisz sobie wyrobić opinie u nauczycieli ponieważ jeżeli zobaczą że się starasz to będą cię rzadziej pytać z przedmiotów które ci się nie przydadzą i wtedy będziesz miała czas na robienie zadań z matmy ( przynajmniej półtorej godziny dziennie sądząc po twoich ocenach).

Ale myśle że dałabyś rade bylebyś się uczyła.
gryxon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 311
Rejestracja: 30 gru 2011, o 02:21
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Puławy
Podziękował: 11 razy
Pomógł: 53 razy

Gimnazjum i co dalej...?

Post autor: gryxon »

Gaudium_in_litteris pisze:Moim zdaniem dobrym kierunkiem byłby dla ciebie mat-eko. Tylko liceum a gimnazjum to zupełnie inna bajka w gimnazjum bez nauki można mieć 4 i 5 ,a w liceum trzeba solidnie pracować aby zdać jak najlepiej maturę.W pierwszym roku musisz sobie wyrobić opinie u nauczycieli ponieważ jeżeli zobaczą że się starasz to będą cię rzadziej pytać z przedmiotów które ci się nie przydadzą i wtedy będziesz miała czas na robienie zadań z matmy ( przynajmniej półtorej godziny dziennie sądząc po twoich ocenach).

Ale myśle że dałabyś rade bylebyś się uczyła.
Nie przesadzaj. Największa różnica pomiędzy gimnazjum a liceum jest taka, że "uczysz się" kierunkowych przedmiotów, natomiast pozostałe olewasz...

Co do tematu. Jeżeli interesują Cie finanse itp. no to jakiś matematyczny profil. Co do języka to chyba w większości klas można wybrać sobie poziom trudności więc z tym problemu raczej nie będzie.
Awatar użytkownika
musialmi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3466
Rejestracja: 3 sty 2014, o 13:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PWr ocław
Podziękował: 382 razy
Pomógł: 434 razy

Gimnazjum i co dalej...?

Post autor: musialmi »

Idź do mat-geo, skoro nie wyobrażasz sobie życia bez studiów, a to jest profil pod uczelnie ekonomiczne. Co do matmy na ekonomii, to się nie przejmuj. Pewien znajomy to ukończył, matmy nie umie w ogóle i teraz zarabia pieniądze, które mogą mi się tylko przyśnić (robiąc audyty).
Ser Cubus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1406
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 107 razy
Pomógł: 145 razy

Gimnazjum i co dalej...?

Post autor: Ser Cubus »

Może lepiej idź do technikum o profilu ekenomicznym? Czytałem co napisałaś, ale po technikum tak samo łatwo się dostać na studia jak i po liceum. Maturę każdy piszę taką samą, a po technikum masz już zawód. No i jeżeli chodzi o studia, to nie każdy musi na nie iść i nie mów, że bez nich sobie nie wyobrażasz przyszłości, bo nie wiesz co Ci zycie przyniesie.
Kaf
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 826
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 11:31
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Pomógł: 187 razy

Gimnazjum i co dalej...?

Post autor: Kaf »

Popatrzcie na datę pierwszego postu...
Awatar użytkownika
Mefistocattus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 18 wrz 2011, o 12:21
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PL
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 5 razy

Gimnazjum i co dalej...?

Post autor: Mefistocattus »

Czepiasz się.
aga357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 1 cze 2014, o 20:14
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Lublin

Gimnazjum i co dalej...?

Post autor: aga357 »

mam pytanie xd na co poszłaś i jak Ci idzie? xd mam dokładnie taki sam problem jak ty rok temu i też myślę o mat-geo. Warto na to iść?
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34496
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 5222 razy

Gimnazjum i co dalej...?

Post autor: Jan Kraszewski »

Nie liczyłbym na odpowiedź nitt113:
Ostatnia wizyta: 6 lutego 2013, 14:19
JK
ODPOWIEDZ