wybór specjalności na MATEMATYCE

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o studiowaniu: co wybrać? jakie są warunki przyjęć? życie studenckie? Zajrzyjcie tutaj!
robsel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 24 gru 2014, o 10:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 7 razy

wybór specjalności na MATEMATYCE

Post autor: robsel »

Witam, od jutra stanę przed wyborem specjalności. Wybieram spośród trzech:
1)Matematyka finansowa (którą odrzuciłem na starcie)
2)Biomatematyka
3)Matematyka stosowana

waham się między dwoma ostatnimi. Nie ukrywam że w przyszłości chciałbym mieć do czynienia z programowaniem, i w tym momencie nasuwa się pytanie: która spośród dwóch ostatnich specjalności najbardziej by mi służyła w rozwoju w kierunku programowania ?

Wyprzedzając sugestie, przeczytałem wiele na temat tych specjalności, natomiast chciałbym usłyszeć parę zdań na ten temat od osoby doświadczonej, najlepiej pracującej w branży IT/Pracującej na uczelni, bądź po prostu od absolwenta jednej z nich . Z góry dziękuję za wszelkie KONKRETNE odpowiedzi, porady.
Awatar użytkownika
Medea 2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2491
Rejestracja: 30 lis 2014, o 11:03
Płeć: Kobieta
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 479 razy

wybór specjalności na MATEMATYCE

Post autor: Medea 2 »

robsel pisze:od jutra stanę przed wyborem specjalności
Od jutra będziesz stał, ale jutro staniesz #gramatycznapoprawność.

Gdybym miała do wyboru tylko te specjalności, które wymieniłeś. poszłabym na stosowaną. Przeczytasz to w licznych archiwalnych wątkach: po biomatematyce teraz są problemy z pracą w Polsce (co będzie za kilka lat, tego nie wie nikt).
Awatar użytkownika
VillagerMTV
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 898
Rejestracja: 18 cze 2013, o 23:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bieszczady
Podziękował: 65 razy
Pomógł: 40 razy

wybór specjalności na MATEMATYCE

Post autor: VillagerMTV »

Szczerze mówiąc to wydaje mi się, że żadna Cię nie przygotuje do IT. Ale przy tej ostatniej nie będziesz miał przedmiotów "nie matematyczbych" i pewnie najwięcej wspólnego z komputerami.
Także polecałbym stosowaną + samodzielna nauka.
Awatar użytkownika
PiotrowskiW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 649
Rejestracja: 14 lis 2011, o 20:59
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wojkowice
Podziękował: 26 razy
Pomógł: 67 razy

wybór specjalności na MATEMATYCE

Post autor: PiotrowskiW »

Wiem, że ludzie którzy ukończyli finansową pracują w bankach za 1500zł netto. Pozostałe specjalności to bezrobotni. Jeśli chcesz pracować w IT to studiuj informatykę, najlepiej na politechnice.
Po matematyce teoretycznej też nie ma problemu z pracą- ja np. jestem operatorem koparki.
Inni teoretycy poszli na doktoranckie.
Awatar użytkownika
Zaratustra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 182
Rejestracja: 24 lut 2015, o 16:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 68 razy
Pomógł: 6 razy

wybór specjalności na MATEMATYCE

Post autor: Zaratustra »

Jak widać nie każdy potrafi przekuć wiedzę w coś użytecznego Znam też ludzi którzy po informatyce nie radzą sobie w branży IT - w której spotkać można programistów z wieloletnim stażem bez studiów.
Matematyka stosowana to na pewno dobry kierunek jeśli kogoś interesuje praca naukowa w dziedzinie informatyki(na uczelni, albo w firmach mających działy badań i rozwoju(B&R)).
Jeśli nawet w tej dziedzinie nie odniesie się sukcesu, to przekwalifikowanie się na(tak to umownie nazwijmy) "szeregowego" programistę jest jak najbardziej w zasięgu absolwenta matematyki(zakładam że już wcześniej zainteresowanego programowaniem).
W typowej pracy programistów liczy się raczej metodologia, znajomość pewnych narzędzi i rozwiązań niż wymyślanie algorytmów czy skomplikowana optymalizacja.
ODPOWIEDZ