Polibuda gdanska budownictwo czy informatyka

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o studiowaniu: co wybrać? jakie są warunki przyjęć? życie studenckie? Zajrzyjcie tutaj!
Kemalowy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 20:32
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Mława

Polibuda gdanska budownictwo czy informatyka

Post autor: Kemalowy »

Otoz mam takie pytanie, czy budownictwo na pg jest bardzo trudne i czy ogolnie ta polibuda ma jakas renome w kraju, nastepnie zastanawiam sie nad wyborem budownictwa albo informatyki, jezeli dalbym rade na budownictwie i mogl w przyszlosci zarabiac wiecej to moglbym sie na nia zdecydowac.
Bede wdzieczny gdyby ktos mogl mi wytlumaczyc wszystko na temat tych dwoch kierunkow.
Pozdrawiam i z gory dziekuje:)
mateusz200414
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: 30 mar 2007, o 20:49
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: kartuzy
Podziękował: 112 razy
Pomógł: 1 raz

Polibuda gdanska budownictwo czy informatyka

Post autor: mateusz200414 »

Budownictwo na pg nie jest trudniejsze od innych kierunków (pomijając wydział zarządzania). żadna fantastyczna szkoła to też nie jest. jeśli masz blisko, to bym się nie zastanawiał.
Awatar użytkownika
solmech
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 811
Rejestracja: 10 gru 2008, o 17:12
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 76 razy
Pomógł: 20 razy

Polibuda gdanska budownictwo czy informatyka

Post autor: solmech »

Wybrales juz cos bo troche pozno odkrylem ten temat a tak sie sklada ze studiuje budownictwo (nie na PG).
Laurearel

Polibuda gdanska budownictwo czy informatyka

Post autor: Laurearel »

Lubisz budownictwo ? Idź na nie.
Lubisz informatykę ? To idź na nią.
A jak idziesz bo coś trzeba studiować to nie idź nigdzie. Akurat wybrałeś przedmioty, do których potrzebna jest PASJA, bez niej to czy pójdziesz na to czy na to to jest to droga przez mękę.
Bede wdzieczny gdyby ktos mogl mi wytlumaczyc wszystko na temat tych dwoch kierunkow.
Prosisz - masz ; )
jezeli dalbym rade na budownictwie i mogl w przyszlosci zarabiac wiecej to moglbym sie na nia zdecydowac.
To nie ma zupełnie znaczenia. Albo się znasz na rzeczy, pasjonuje Cię to i zajmujesz się tym, albo wybierzesz to gdzie lepiej płacą i możesz przez to wyjść na frajera - bo raz że będziesz robił coś czego nie czujesz - za tym idą zapewne i mniejsze zarobi (bo nie wydajny pracownik to często słabo płatny pracownik), a co gorsza poniżysz się przy towarzyszach z pracy - dostaniesz łatkę karierowicza który się do tego nie nadaje i będziesz pewnie znosił obelgi przez lata.

Łapiesz ? ; )

(nie chciałem Cię atakować, po prostu przeczytaj to 2-3 razy i przemyśl, nim się na mnie rzucisz. Ponoć 70% ludzi po studach informatycznych nie ma żadnych predyspozycji do tej pracy - zastanów się, czy Ty chcesz być wśród nich. I tak samo pomyśl w kategorii budownictwa)
Awatar użytkownika
solmech
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 811
Rejestracja: 10 gru 2008, o 17:12
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 76 razy
Pomógł: 20 razy

Polibuda gdanska budownictwo czy informatyka

Post autor: solmech »

100% racji. Znam duzo osob ktore studiuja ze mna budownictwo bo "szujaka inzynierow". Widac jak sie nudza na tych wykladach na ktorych ja dopiero sie budze
ODPOWIEDZ