reklama play z *@matematyka.pl

To miejsce, gdzie można można porozmawiać na temat funkcjonowania forum, zachowania użytkowników i pracy moderatorów...
Ser Cubus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1406
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 107 razy
Pomógł: 145 razy

reklama play z *@matematyka.pl

Post autor: Ser Cubus »

Dostałem takiego maila:


Co to ma być ... ?
Awatar użytkownika
Sylwek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2716
Rejestracja: 21 maja 2007, o 14:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 160 razy
Pomógł: 657 razy

reklama play z *@matematyka.pl

Post autor: Sylwek »

To jest reklama sieci Play.
Kartezjusz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7330
Rejestracja: 14 lut 2008, o 08:31
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Z Bielskia-Białej
Podziękował: 6 razy
Pomógł: 961 razy

reklama play z *@matematyka.pl

Post autor: Kartezjusz »

To wiemy, ale co ma znaczyć to połączenie portalu z siecią?
Awatar użytkownika
Sylwek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2716
Rejestracja: 21 maja 2007, o 14:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 160 razy
Pomógł: 657 razy

reklama play z *@matematyka.pl

Post autor: Sylwek »

Forum nie jest własnością publiczną, tylko należy do prywatnej firmy. Jak każde przedsięwzięcie, musi mieć środki na swoje utrzymanie. Ponieważ jeszcze nie powstał pomysł, aby forum było płatne, administratorzy (chyba) nie sięgają ręką po nieswoje pieniądze z Unii Europejskiej, ani żaden użytkownik nie wyraził jeszcze chęci dobrowolnej zbiórki publicznej finansującej funkcjonowanie forum, to reklamy wydają się dobrym sposobem na utrzymanie forum przy życiu.

Mam jednak nadzieję, że powyższe wyjaśnienie było zbędne, a matematyka nie przesłoniła Wam całego świata i nie żyjecie obaj oderwani od rzeczywistości w wyimaginowanym świecie. Założę więc, że chodziło o styl tej reklamy. Osobiście nie dostałem takiego maila, lecz rzeczywiście ta reklama wygląda na paskudnie sformatowaną, tytuł, obrazki, itp. wyglądają odpychająco i raczej zniechęca niż zachęca do czegokolwiek (chociaż to być może wina klienta pocztowego używanego przez Ser Cubus). To rzeczywiście budzi niesmak, tym bardziej pojawiające się tu czasem "agresywne" reklamy. I o takich rzeczach warto pogadać.

Mam nadzieję, że wszystko wyjaśniłem.

P.S. Gdyby ktoś miał obsesję na temat teorii spiskowych o ciemiężeniu biednych użytkowników przez wielkie korporacje, to dodam, że nie mam żadnych korzyści ani niekorzyści z powodu tych reklam. Chyba, że np. podpisałbym z tego powodu umowę z Play. Z różnymi tego konsekwencjami. Ale nie podpisuję.
Ser Cubus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1406
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 107 razy
Pomógł: 145 razy

reklama play z *@matematyka.pl

Post autor: Ser Cubus »

Za taki, a nie inny wygląd strony odpowiada noscript, nie lubię wyskakujących okienek z reklamami

A co do reklamu, po prostu dotąd nie otrzymyuwałem takich rzeczy od @matematyka.pl
ODPOWIEDZ