Olimpiady i konkursy matematyczne spam

To miejsce, gdzie można można porozmawiać na temat funkcjonowania forum, zachowania użytkowników i pracy moderatorów...
miodzio1988

Olimpiady i konkursy matematyczne spam

Post autor: miodzio1988 »

Ktoś reguluje ten dział:

forum21.htm

w jakiś sposób?

Bo jak widzę wpisy tego rodzaju:
264051.htm#p5066753
282163.htm#p5066726
282163.htm#p5066679
282163.htm#p5020864
282163.htm#p5021328
282163.htm#p4983136
264051.htm#p4935183
245567.htm#p954872
239678.htm#p920435

to się dziwię, że nic nie jest z tym robione. Jawny spam to jest. Na jakiś szczególnych zasadach jest ten dział forum?
jakub_jabulko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 109
Rejestracja: 12 lut 2013, o 20:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 1 raz

Olimpiady i konkursy matematyczne spam

Post autor: jakub_jabulko »

lol. w takim razie co nie jest spamem? bez przegięć...
miodzio1988

Olimpiady i konkursy matematyczne spam

Post autor: miodzio1988 »

Lol, definicja do ręki:
Spam – niechciane lub niepotrzebne wiadomości elektroniczne.
Bumpy i kalafiory podchodzą, więc pod definicje spamu.

328584.htm#p5066580

328590.htm#p5066655

Jeśli nie widzisz różnicy to nie mamy o czym gadać. Kalafior też nie był spamem? Właśnie o takie zachowanie mi chodzi, którego jest masa w tym temacie zauważyłem.
jakub_jabulko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 109
Rejestracja: 12 lut 2013, o 20:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 1 raz

Olimpiady i konkursy matematyczne spam

Post autor: jakub_jabulko »

moim zdaniem jeśli nikomu (poza tb) to nie przeszkadza, to nie ma sensu na siłę wywalać postów typu bump, czy kalafior. to by zniszczyło wspaniałą, swojską atmosferę tego forum.
miodzio1988

Olimpiady i konkursy matematyczne spam

Post autor: miodzio1988 »

Takie posty zaniżają poziom forum i robią z tego forum śmietnik. Dlatego Twój kalafior poleciał do śmietnika, bo tam było jego miejsce. Zwracam uwagę na fakt, że w tym konkretnym dziale najwięcej jest tego typu "kwiatków" i proszę o regulacje tego działu modów, bo sam tam nieczęsto zaglądam, a jest to część forum. Tylko tyle
jakub_jabulko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 109
Rejestracja: 12 lut 2013, o 20:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 1 raz

Olimpiady i konkursy matematyczne spam

Post autor: jakub_jabulko »

ty chyba nigdy nie byłeś na prawdziwym śmietniku
abc666

Olimpiady i konkursy matematyczne spam

Post autor: abc666 »

Możliwość podbijania tematów istniała od zawsze, ale pewnie niewielu jest świadomych jej istnienia. Zmniejszyłem interwał z 31 do 7 dni. Aby móc podbić temat nie może być w nim nowego posta od 7 dni oraz nasz post musi być ostatni w temacie.

miodzio1988

Olimpiady i konkursy matematyczne spam

Post autor: miodzio1988 »

Dalej nie widzę, żeby to było stosowane np przez kolegę timon92 .
Zerkamy na ostatnią wypowiedź:
a żeby miodzio1988 nie płakał że spamuję to: da się to zwinąć w kwadraty (nie pamiętam jak), a jeśli komuś się nie chce myśleć jak to zrobić, to może przeliczyć deltę lub użyć mnożników Lagrange'a
Mi się tam z takimi osobami nie chce bawić, więc poruszam ten problem w tym dziale.

Też bardziej chodzi mi o tematy w takim stylu:

https://www.matematyka.pl/320697.htm#p5029731

i o większe zwracanie uwagi na te wypowiedzi, bo mi się nie chce czytać( i zgłaszać )pojedynczych postów na poziomie kwejka, jeśli problem jest szerszy
Marcinek665
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1824
Rejestracja: 11 sty 2007, o 20:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Katowice, Warszawa
Podziękował: 73 razy
Pomógł: 228 razy

Olimpiady i konkursy matematyczne spam

Post autor: Marcinek665 »

Klimat kółka najbardziej przeszkadza osobie, która na kółko wcale nie wchodzi. Mnie to nie przeszkadza i sądzę, że nie tylko mnie.
luka52
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8601
Rejestracja: 1 maja 2006, o 20:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 47 razy
Pomógł: 1816 razy

Olimpiady i konkursy matematyczne spam

Post autor: luka52 »

miodzio1988 ja Ci chyba znowu avatara podrasuję, tym razem dodając gwiazdę szeryfa
miodzio1988

Olimpiady i konkursy matematyczne spam

Post autor: miodzio1988 »

Marcinek665 pisze:Klimat kółka najbardziej przeszkadza osobie, która na kółko wcale nie wchodzi. Mnie to nie przeszkadza i sądzę, że nie tylko mnie.
Klimat kwejka mnie nie obchodzi. Jest to część forum, która wygląda fatalnie przez takie wypowiedzi. Takie mam zdanie, na to zwracam uwagę. Nie wchodzę też do działu Fizyka i Chemia, a tam ciągle zgłaszam posty. Jakiś problem?

Sypią się tam warny ciągle chyba nie bez powodu. Zauważyłem posty bump i się zdziwiłem, ze jest ich tak dużo, na co też zwróciłem uwagę.

luka52 dawaj
Awatar użytkownika
AiDi
Moderator
Moderator
Posty: 3850
Rejestracja: 25 maja 2009, o 22:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 46 razy
Pomógł: 702 razy

Olimpiady i konkursy matematyczne spam

Post autor: AiDi »

Marcinek665 pisze:Klimat kółka najbardziej przeszkadza osobie, która na kółko wcale nie wchodzi. Mnie to nie przeszkadza i sądzę, że nie tylko mnie.
Syf będzie syfem, czy ci się on podoba, czy nie.
Awatar użytkownika
Sylwek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2716
Rejestracja: 21 maja 2007, o 14:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 160 razy
Pomógł: 657 razy

Olimpiady i konkursy matematyczne spam

Post autor: Sylwek »

Ja się opiekuję tym działem.

To, że ilość "bumpów" się od wczoraj prawie podwoiła, nie oznacza, że ten dział jest śmietniskiem forum. Nie monitoruję także tego działu 24h na dobę. Oczywiście masz rację, że nagromadzenie podbijania powoduje wrażenie zaśmiecenia niektórych tematów - przeprowadziłem właśnie zakrojoną akcję usunięcia kilku postów z 2 spośród 4 wymienionych przez Ciebie tematów.

Postaram się też zwracać uwagę, gdy będzie ponad 1 post zawierający treść podobną do "Ma ktoś jakieś istotne wnioski w tym problemie?" lub "bump", gdyż oba zapisy wyrażają to samo - prośbę o zainteresowanie ciekawym, niekoniecznie swoim problemem, którego rozwiązania nikt od nas nie wymaga. Tego rzeczywiście nie spotkasz w działach, do których masz zwyczaj miodziu1988 zaglądać, na przykład ciężko mi sobie wyobrazić osobę odświeżającą temat związany z policzeniem pochodnej funkcji wielomianowej (chyba, że akurat trafiła się tym osobom takie samo zadanie domowe). Jednak i tak nie uważam, że ten dział zasługuje na szczególne traktowanie.

Osobiście zirytowało mnie udawanie przez Ciebie mało spostrzegawczego i niezorientowanego użytkownika. Wiesz dobrze jak używać przycisku "raportuj", a także jak wół jest napisane w "Kółku Matematycznym"
Moderator: Sylwek
Oczka miodzia1988 widzą tylko to, co chcą widzieć? Nie od dziś wiadomo, że nie darzysz sympatią tego działu, więc zamiast sprawnie się ze mną skontaktować lub zaraportować spam, wolałeś prowokacyjnie otworzyć dyskusję.

A co do 320697.htm#p5029731, to spójrz na swoje posty takie jak 328709.htm#p5067330, więc daruj sobie. Nie będę cenzorował postów dlatego, że do postu jest dodane pewne wtrącenie niezwiązane z główną dyskusją. To miejsce dyskusji, a nie miejsce o zaostrzonym rygorze. Swoją drogą ostatnia osoba z przywołanego przez Ciebie wątku została zbanowana m.in. za używanie wulgarnych słów - to zostało ocenzurowane. Wydaje mi się też, że z takim zachowaniem użytkownik jakub_jabulko za długo nie pobędzie na tym forum.

Jeśli chcesz jeszcze o tym porozmawiać, to proszę o odwołanie się do całości mojego postu. Następnym razem proszę o używanie przycisku raportuj, będzie to bardziej wydajne w celu zgłoszenia postów w 2 tematach. Jeśli masz z tym problemy, mogę Ci pomóc namierzyć ten przycisk w postach dziale "Kółko Matematyczne" (o dziwo raportowanie w tym dziale nie różni się niczym od raportowania w innych działach, ale widocznie nie dla każdego).
miodzio1988

Olimpiady i konkursy matematyczne spam

Post autor: miodzio1988 »

Następnym razem proszę o używanie przycisku raportów, będzie to bardziej wydajne w celu zgłoszenia postów w 2 tematach. Jeśli masz z tym problemy, mogę Ci pomóc namierzyć ten przycisk w postach dziale "Kółko Matematyczne" (o dziwo raportowanie w tym dziale nie różni się niczym od raportowania w innych działach, ale widocznie nie dla każdego).
Nie rozumiesz jednej bardzo podstawowej rzeczy. Jeśli sytuacja się nawarstwia w jakimś dziale to czemu mam tracić czas na ciągłe zgłaszanie postów jeśli mogę poruszyć temat związany z tym, że w całym tym dziale dochodzi do nieprawidłowości. Szczególnie gdy często nie wchodzę do tego działu. Jednak gdy wejdę od razu widzę śmietnik. Nie widzisz tego, bo sam siedzisz w tym środowisku, obiektywnie na to zerknij, a nie powołuj się na "klimat" danego działu.
A co do 320697.htm#p5029731, to spójrz na swoje posty takie jak 328709.htm#p5067330,
Patrzę. No i? Serio tak ma wyglądać Twoja argumentacja? Odbijanie piłeczki? To nie dziwię sie, ze tam jest śmietnik.
Osobiście zirytowało mnie udawanie przez Ciebie mało spostrzegawczego i niezorientowanego użytkownika. Wiesz dobrze jak używać przycisku "raportuj", a także jak wół jest napisane w "Kółku Matematycznym"
Więc źle spełniasz swoje obowiązki moim zdaniem. Tak naprawdę z tym działem były zawsze problemy. Muszę przypominać?
Oczka miodzia1988 widzą tylko to, co chcą widzieć? Nie od dziś wiadomo, że nie darzysz sympatią tego działu, więc zamiast sprawnie się ze mną skontaktować lub zaraportować spam, wolałeś prowokacyjnie otworzyć dyskusję.
Tylko Ty to widzisz jako prowokacje. Zamiast szukać rozwiązania atakujesz mnie, co mnie dziwi, bo nie tworzę tematu, żeby sie kłócić tylko żeby szukać rozwiązania pewnego problemu, który zauważyłem. Jeśli to nie jest problem wg adminów i modów to przepraszam i koniec tematu. Jeśli jest to zwracam na ten problem uwagę
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9833
Rejestracja: 18 gru 2007, o 03:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 90 razy
Pomógł: 2632 razy

Olimpiady i konkursy matematyczne spam

Post autor: »

miodzio1988 pisze:Tak naprawdę z tym działem były zawsze problemy.
Raczej: to Ty masz zawsze problemy z tym działem, z Olimpiadą i Olimpijczykami. I jest banalny mechanizm psychologiczny, który to tłumaczy.

Q.
Zablokowany