Przygotowanie do OM

Dla wtajemniczonych;) Największa impreza dla matematyków poniżej studiów, czyli Olimpiada Matematyczna oraz Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów.
Targon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 11 maja 2016, o 22:12
Płeć: Mężczyzna
Pomógł: 1 raz

Przygotowanie do OM

Post autor: Targon »

Siema kończę właśnie II LO i jestem na profllu biol-chem. Doszedłem do wniosku że to nie dla mnie a bardzo chciałbym zostać informatykiem dlatego zamierzam pisać matury z matmy i infy. Matematykę mam na poziomie podstawowym i nie mam z nią żadnych problemów, mam 5 spokojnie nic nie robiąc. Zamierzam zapisać się na korki na matme rozszerzoną by przerobić 2 lata i przygotować się do matury.Czy mam szansę przerobić odpowiednią ilość materiału by wystartować w OM w trzeciej klasie ? Czy ta olimpiada rzeczywiście jest taka trudna ?
PiotrAH
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 27 paź 2015, o 15:23
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 3 razy

Przygotowanie do OM

Post autor: PiotrAH »

Prościutka, jeśli na nazwisko masz Tao, a na imię Terence.
A mówiąc szczerze to zupełnie inny kawałek matematyki niżeli szkolna matematyka czy nawet maturalna i rok to mało czasu nawet dla piątkowego ucznia mat-fizu.
Gdy patrzę na zadania z tegorocznego drugiego etapu, to rozwiązując je nie skorzystałbym z żadnego twierdzenia, które wykraczałoby poza poziom gimnazjum(ostatecznie indukcja matematyczna jest w jakiś sposób bardziej sposobem myślenia(tudzież aksjomatem) niż twierdzeniem), a jednak czy to nie zasługa setek(tysięcy) godzin spędzonych na podobnych zadaniach? Czy ta klarowność w myśleniu jest do nauczenia w rok? I tak i nie.
Odsyłam do zadań(jak i rozwiązań) na stronie OM i do samodzielnej oceny.
Awatar użytkownika
xxDorianxx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 413
Rejestracja: 1 paź 2016, o 17:06
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rybnik
Podziękował: 88 razy
Pomógł: 22 razy

Przygotowanie do OM

Post autor: xxDorianxx »

Wszystko jest możliwe,tak te testy są trudne ale dla chcącego nic trudnego.Między maturą podstawową a rozszerzoną jest ogromna różnica wiec sporo pracy cie czeka.A co do OM to zobacz arkusze z poprzednich lat tam jest o tyle fajnie że są fajnie opisane odpowiedzi a jak czegoś nie wiesz to pisz tutaj,na tym forum pozdrawiam i powodzenie w nauce
ODPOWIEDZ