Progi punktowe na om

Dla wtajemniczonych;) Największa impreza dla matematyków poniżej studiów, czyli Olimpiada Matematyczna oraz Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów.
HuBson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 166
Rejestracja: 13 kwie 2012, o 00:42
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 11 razy
Pomógł: 14 razy

Progi punktowe na om

Post autor: HuBson »

witam chciałbym się dowiedzieć jak to jest z tym progiem punktowym na etapie wstępnym i okręgowym.Słyszałem że na okręgowym zależy to od wojewódźtwa.Z drugiej strony jednak uważam to za nie zbyt uczciwe ponieważ nie wiem dlaczego przykładowo uczestnik z w. Lubuskiego gdzie prog był x ma mieć większe szanse na dostanie się do finału niz uczestnik z w.małopolskiego x+1.Zatem jak jest naprawdę?
Awatar użytkownika
adamm
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 253
Rejestracja: 1 paź 2009, o 22:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Sopot/Warszawa
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 15 razy

Progi punktowe na om

Post autor: adamm »

Próg na etapie okręgowym jest ustalany przez KGOM i jest taki sam we wszystkich województwach. Natomiast istotnie próg z I etapu może się różnić w róznych województwach, ale nie wydaje mi się żeby miało to wpływać na dostanie się do finału. Generalnie ci którzy mają się dostać, dostaną się niezależnie od okręgu .
Ukryta treść:    
HuBson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 166
Rejestracja: 13 kwie 2012, o 00:42
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 11 razy
Pomógł: 14 razy

Progi punktowe na om

Post autor: HuBson »

A wiesz może gdzie można zobaczyć jakie są progi z poprzednich lat bo na stonie om coś nie mogę odszukać z okręgowych oczywiście edit: chociaż nie ukrywam że ciekaw jestem ile zadań trzeba zrobić na wstępnym żeby się dostać
Leszczu21
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 64
Rejestracja: 18 gru 2009, o 18:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rz
Pomógł: 1 raz

Progi punktowe na om

Post autor: Leszczu21 »

W tym roku były wyjątkowo łatwe zadania no i trzeba było mieć siedem dobrze zrobionych, co dla niektórych okazało się smutne. Z reguły do tej pory wystarczyło gdzieś pięć. Ale im więcej zrobisz, tym lepiej - zwłaszcza jeśli startujesz pierwszy raz, to jest kształcące.
Mszak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 65
Rejestracja: 13 gru 2011, o 12:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 15 razy
Pomógł: 7 razy

Progi punktowe na om

Post autor: Mszak »

Ale w krakowskim okręgu jest inna punktacja (tzn. nie 0,2,5,6) i kiedyś gdzieś mówili, że kwalifikują też tych, co są pod progiem, ale mieli dużo drobnych punktów, że tak to nazwę.
Leszczu21
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 64
Rejestracja: 18 gru 2009, o 18:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rz
Pomógł: 1 raz

Progi punktowe na om

Post autor: Leszczu21 »

Tymniemniej lepiej oddawać dobrze rozwiązane zadania
Mszak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 65
Rejestracja: 13 gru 2011, o 12:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 15 razy
Pomógł: 7 razy

Progi punktowe na om

Post autor: Mszak »

No wiadomo, ale warto też oddawać, jak się ma tylko parę wniosków, bo zawsze można dostać jakieś punkciki, za dobre spostrzeżenia, które mogą zaważyć na tym, czy się dostanie ktoś, czy nie. Na kolejnych etapach wiadomo, że też, ale tam już trzeba więcej napisać, żeby dostać 2 pkt.
Awatar użytkownika
tkrass
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1464
Rejestracja: 21 lut 2008, o 13:11
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Cambridge / Warszawa
Podziękował: 10 razy
Pomógł: 186 razy

Progi punktowe na om

Post autor: tkrass »

W ostatnich kilku latach, jeśli dobrze pamiętam, progi do finału były, w kolejności antychronologicznej, 19, 17, 18, 13, 19, 19.
ODPOWIEDZ