"Matematyka olimpijska"

Dla wtajemniczonych;) Największa impreza dla matematyków poniżej studiów, czyli Olimpiada Matematyczna oraz Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów.
nelcia27
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 56
Rejestracja: 21 kwie 2015, o 16:41
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: ***
Podziękował: 16 razy
Pomógł: 4 razy

"Matematyka olimpijska"

Post autor: nelcia27 »

Hej
Mam propozycję dla osób przygotowujących się do OM (i nie tylko) i korzystających z książek p.Neugebauera. Co myślicie o stworzeniu tematu, w którym moglibyśmy razem przerabiać ćwiczenia z tych książek? Tak, aby każdy mógł sprawdzić swoje rozwiązania, ewentualnie zrozumieć mniej przejrzystą część książkowego wykładu. Ktoś chętny do wytężonej pracy?
Ostatnio zmieniony 4 sty 2016, o 00:55 przez Jan Kraszewski, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Nie używaj Caps Locka.
Awatar użytkownika
Chewbacca97
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 464
Rejestracja: 9 lis 2013, o 22:09
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 33 razy
Pomógł: 120 razy

"Matematyka olimpijska"

Post autor: Chewbacca97 »

Ja bym chętnie spróbował swoich sił.
nelcia27
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 56
Rejestracja: 21 kwie 2015, o 16:41
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: ***
Podziękował: 16 razy
Pomógł: 4 razy

"Matematyka olimpijska"

Post autor: nelcia27 »

Super Poczekajmy na chętnych jeszcze do jtr i zaczynajmy;)
Zahion
Moderator
Moderator
Posty: 2095
Rejestracja: 9 gru 2012, o 19:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa, mazowieckie
Podziękował: 139 razy
Pomógł: 504 razy

"Matematyka olimpijska"

Post autor: Zahion »

Wydaje mi sie, ze duzo osob, ktore juz nie moga brac udzialu chetnie przylaczyloby sie.
nelcia27
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 56
Rejestracja: 21 kwie 2015, o 16:41
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: ***
Podziękował: 16 razy
Pomógł: 4 razy

"Matematyka olimpijska"

Post autor: nelcia27 »

To jeszcze lepiej już zmieniłam w poście.
Moim zdaniem dobrym pomysłem byłoby stworzenie oddzielnych tematów do poszczególnych tytułów serii i wstawianie rozwiązań ćwiczeń czy zadań, a w celu "utrzymania konsekwencji" w działaniu proponuję, aby w kolejnych postach ukazywały się kolejne numery zadań (tzn. dopóki nie ukaże się np. rozwiązanie ćwiczenia 5 z "Planimetrii", nie wstawiamy rozwiązania ćwiczenia 6). Fajnie byłoby też gdyby autor danego rozwiązania był za nie na tyle odpowiedzialny, że w razie jakichkolwiek pytań będzie służył pomocą innym (oczywiście w miarę swoich możliwości). Wszelkie usterki czy ulepszenia rozwiązań również zgłaszajmy I chyba ostatnia w tym poście moja sugestia: jeżeli ktoś ma jakiś "namiar" na prostsze czy ciekawsze ujecie danego zagadnienia niż to zaprezentowane przez autorów książki, super byłoby gdyby się podzielił.
Jakieś uwagi, ulepszenia? Coś zmieniamy?
ODPOWIEDZ