Z matematyką na psychologie

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
Sadef
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 21 wrz 2015, o 19:39
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Podkarpacie

Z matematyką na psychologie

Post autor: Sadef »

Witam, w tym roku czeka mnie ciężki wybór wyboru uczelni na której będe studiował Chciałbym zaznaczyć, że od zawsze interesowała mnie nauka o zachowania ludzkich jaką jest psychologia, wydaję mi się ona nad wyraz ciekawa, ale niestety ktoś u góry tak chciał, że stworzył mnie umysłem ścisłym, który zdaje na maturze matematyke rozszerzoną Więc raczej porzuciłem myśl studiowania psychologi, jednak ostatnio pomyślałem o uczelniach prywatnych no i wyczytałem że jeśli chodzi o psychologie to uczelnią naprawdę liczącą się jest SWPS. Pytaniem jest czy nie ucząc się od gimnazjum praktycznie nic Polskiego i innych przedmiotów humanistycznych będe miał szanse utrzymać się na SWPS, albo inaczej czy jest w ogóle sens studiowania psychologi? Jak widzicie umysł ścisły na takowym kierunku ?
Awatar użytkownika
leg14
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3132
Rejestracja: 5 lis 2014, o 20:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 154 razy
Pomógł: 475 razy

Z matematyką na psychologie

Post autor: leg14 »

A myslales moze o kongwistyce?
Sadef
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 21 wrz 2015, o 19:39
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Podkarpacie

Z matematyką na psychologie

Post autor: Sadef »

Powiem szczerze że nie słyszałem o tym wcześniej, ale z tego co przez te ostatnie kilka minut wyczytałem o tym jest to nauka zajmująca się badaniem mózgu (?), więc związaną z biologią? poza tym nie widzę uczelni w Warszawie (chciałbym właśnie tam studiowac) która udostępniała mi ten kierunek, z wyjątkiem UW, gdzie raczej trudno byłoby mi się dostać z moją maturą z Matematyką
Awatar użytkownika
leg14
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3132
Rejestracja: 5 lis 2014, o 20:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 154 razy
Pomógł: 475 razy

Z matematyką na psychologie

Post autor: leg14 »

raczej trudno byłoby mi się dostać z moją maturą z Matematyką
Patrzyles na zasady rekrutacji?Wydaje mi sie, ze akurat matematyka bedzie tam obowiazkowa.
nauka zajmująca się badaniem mózgu (?), więc związaną z biologią?
Tak, ale takze z psychologia.Poszukaj siatki zajec z np. Warszawy.Na pewno jest tam i matematyka i psychologia,moze nawet elemnty filozofii,fizyki i informatyki.
Chciałbym zaznaczyć, że od zawsze interesowała mnie nauka o zachowania ludzkich jaką jest psychologia, wydaję mi się ona nad wyraz ciekawa, ale niestety ktoś u góry tak chciał, że stworzył mnie umysłem ścisłym
Brzmi jak cos idealnego dla Ciebie.
Sadef
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 21 wrz 2015, o 19:39
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Podkarpacie

Z matematyką na psychologie

Post autor: Sadef »

no ale oprócz tego że kierunek ma być idealny dla mnie, ma być także możliwości pracy jakie będę miał po danym kierunku, a po kongwistyce chyba nie łatwo zdobyć dobrą pracę, mam racje czy nie?
Awatar użytkownika
leg14
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3132
Rejestracja: 5 lis 2014, o 20:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 154 razy
Pomógł: 475 razy

Z matematyką na psychologie

Post autor: leg14 »

Nie wiem.Nie mam zadnego doswiadczenia z kongwistyka - ot taka luzna sugestia.Ale po psychologii z praca tez nie jest rozowo.Jest to (a pryznajmniej byl ze 2 lata temu) bardzo oblegany kierunek.
Awatar użytkownika
VillagerMTV
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 898
Rejestracja: 18 cze 2013, o 23:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bieszczady
Podziękował: 65 razy
Pomógł: 40 razy

Z matematyką na psychologie

Post autor: VillagerMTV »

Po kognitywistyce pracę się da znaleźć. Jak po wszystkim. Ogólnie oprócz badań to jako spec od usability i takich tam możesz całkiem niezłą pracę znaleźć. Ewentualnie pójść w stronę programowania. Albo po prostu psychologii. Zależy od Twojej ścieżki na studiach
Sadef
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 21 wrz 2015, o 19:39
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Podkarpacie

Z matematyką na psychologie

Post autor: Sadef »

No dobra ale jeżeli pójdę na kognitywistyke że specjalizacja(?) psychologi to czym to będzie się różniło od psychologi? No i mógłby ktoś coś powiedzieć na temat psychologi na swps z maturą z matmy?
Awatar użytkownika
musialmi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3466
Rejestracja: 3 sty 2014, o 13:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PWr ocław
Podziękował: 382 razy
Pomógł: 434 razy

Z matematyką na psychologie

Post autor: musialmi »

Sadef pisze:Pytaniem jest czy nie ucząc się od gimnazjum praktycznie nic Polskiego i innych przedmiotów humanistycznych będe miał szanse utrzymać się na SWPS, albo inaczej czy jest w ogóle sens studiowania psychologii?
Na tych studiach nie usłyszysz niczego, co było na polskim, wosie, czy historii. Z przedmiotów z liceum może coś o biologii usłyszysz.
Sadef
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 21 wrz 2015, o 19:39
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Podkarpacie

Z matematyką na psychologie

Post autor: Sadef »

A jak dużo miałbym przedmiotów humanistycznych na psychologi?
Awatar użytkownika
musialmi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3466
Rejestracja: 3 sty 2014, o 13:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PWr ocław
Podziękował: 382 razy
Pomógł: 434 razy

Z matematyką na psychologie

Post autor: musialmi »

Same humanistyczne. Psychologia to humanistyczna nauka. Czasem ci się trafi wf albo jakaś statystyka przez semestr - i to tyle odskoczni.
ODPOWIEDZ