Studia Informatyczne - przedmioty zdawane na maturze

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
Nedar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 16 sty 2018, o 13:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Studia Informatyczne - przedmioty zdawane na maturze

Post autor: Nedar »

Chciałbym dostać się na informatykę na Politechnikę Warszawską i zastanawiam się nad przedmiotami, które muszę zdać na maturze.Planuje zdać: Matmę rozszerzoną, fizykę rozszerzoną i angielski rozszerzony.I teraz moje pytanie.Czy angielski rozszerzony jest konieczny? Czy może dobrze zdana matma i fizyka by wystarczyła? Z podstawy z angielskiego miałem 70%.Nie ukrywam, że chętnie bym zrezygnował z tego rozszerzonego ang.Obecnie chodzę na korki z matmy raz w tygodniu, na fizykę 2 razy w tygodniu i angielski raz w tygodniu.Gdybym zrezygnował z angielskiego, to tą dodatkową godzinę przeznaczyłbym na matmę.Co o tym sądzicie?
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15688
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5221 razy

Re: Studia Informatyczne - przedmioty zdawane na maturze

Post autor: Premislav »

Bez rozszerzenia z angielskiego masz dużo mniejsze szanse, a ta matura jest najłatwiejszą z tych trzech.
Nedar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 16 sty 2018, o 13:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Re: Studia Informatyczne - przedmioty zdawane na maturze

Post autor: Nedar »

@Odświeżam.
Saalin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 14:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 1 raz

Re: Studia Informatyczne - przedmioty zdawane na maturze

Post autor: Saalin »

Który wydział Politechniki? ... glych-lat2 Tu są progi punktowe, widać jakie są tendencje i na co można liczyć, wzory do obliczenia punktów też są dostępne, więc chyba to nie problem rozważyć różne scenariusze.
Nie sądzę, żeby rezygnacja z angielskiego była rozwiązaniem, tym bardziej, niezdawanie jej w ogóle mocno zmniejsza szanse dostania się na PW.
Awatar użytkownika
Richard del Ferro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 190
Rejestracja: 13 mar 2016, o 22:48
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 16 razy

Re: Studia Informatyczne - przedmioty zdawane na maturze

Post autor: Richard del Ferro »

Nie musisz chodzić na korki, żeby do niej podejść, nie nie stracisz pisząc ją, ponieważ oblać i tak się nie da
Nedar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 16 sty 2018, o 13:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Re: Studia Informatyczne - przedmioty zdawane na maturze

Post autor: Nedar »

Richard del Ferro pisze:Nie musisz chodzić na korki, żeby do niej podejść, nie nie stracisz pisząc ją, ponieważ oblać i tak się nie da
Wiem, że rozszerzeń się nie da oblać, ale zależy mi na dobrym wyniku, dlatego chodzę na korki.
enedil
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 20 mar 2014, o 16:27
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 3 razy

Re: Studia Informatyczne - przedmioty zdawane na maturze

Post autor: enedil »

Jestem teraz na pierwszym roku informatyki na MiNI na PW. Prób był koło 190 punktów, więc jak odpuścisz sobie angielski, będziesz musiał zdobyć mniej więcej po 95% na obu tych maturach. Jak sądzisz, że dasz sobie radę, proszę bardzo, ale nawet głupie 50% z angielskiego daje Tobie luźniejsze wymagania odnośnie matmy i fizy.
Gdybym dostał z angielskiego mniej niż 40%, to bym się nie dostał.
Awatar użytkownika
Rafsaf
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 466
Rejestracja: 19 lut 2017, o 11:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Podkarpacie/Wrocław
Podziękował: 54 razy
Pomógł: 80 razy

Re: Studia Informatyczne - przedmioty zdawane na maturze

Post autor: Rafsaf »

Nedar pisze: Wiem, że rozszerzeń się nie da oblać, ale zależy mi na dobrym wyniku, dlatego chodzę na korki.
od kiedy korki mają cokolwiek wspólnego z dobrym wynikiem?
calculus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 61
Rejestracja: 17 paź 2016, o 21:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 5 razy

Re: Studia Informatyczne - przedmioty zdawane na maturze

Post autor: calculus »

Rafsaf pisze:
Nedar pisze: Wiem, że rozszerzeń się nie da oblać, ale zależy mi na dobrym wyniku, dlatego chodzę na korki.
od kiedy korki mają cokolwiek wspólnego z dobrym wynikiem?
W Polsce od reformy wprowadzającej gimnazja (1999). Szkoły praktycznie nie uczą do matury bo (cytuję nauczyciela) ,,realizują program", a do matury uczą korepetytorzy - indywidualnie albo w prywatnych szkołach korepetycji, kursach językowych itd. Zdolniejsi uczniowie uczą się sami, ale takich jest może góra 20%.
Nedar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 16 sty 2018, o 13:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Re: Studia Informatyczne - przedmioty zdawane na maturze

Post autor: Nedar »

@Odświeżam.
thediff
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 15 paź 2017, o 17:32
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Studia Informatyczne - przedmioty zdawane na maturze

Post autor: thediff »

Bez rozszerzenia z języka angielskiego o studiach możesz zapomnieć. Nawet na gastronomię wymagana jest biegła znajomość tegoż języka (na Uniwersytecie Gastronomicznym w Kędzierzynie-Koźle wymagany jest co najmniej poziom C1). Jak można nie znać języka angielskiego? To jest tak, jakbyś nie znał swojego ojczystego języka, języka polskiego. Nie rozumiem Twojego podejścia - zamiast się uczyć języków obcych, próbujesz się wymigać od zdawania tego przedmiotu na maturze rozszerzonej. Twoje podejście właśnie utwierdza mnie w przekonaniu, iż nie jesteś osobą, która jest gotowa na jakiekolwiek studia. Około 90 procent wykładów na wszystkich kierunkach w kraju prowadzona jest w języku angielskim, więc biegła znajomość tego języka jest podstawowym wymaganiem. Zresztą, zauważ, że język angielski jest jednym z najpopularniejszych języków świata. Without the knowledge of the English language, you cannot find a decent job. The foundation of a modern employee is the fluent knowledge of a foreign language, such as english. One cannot just find a job, without knowing English, Spanish, Chinese or some other widely used language. It should also be noted, that a lot of jobs depend on the knowledge of English, take programming as an example - most of the documentation offered is written in that language. If I were you, I would reconsider your decision of not sitting the English exam in May. Reasumując, znajomość języka obcego jest crucial do dostania dobrej pracy, na studiach również ten język Ci się przyda. Zastanów się dobrze.
paweto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 145
Rejestracja: 7 sie 2015, o 22:36
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 11 razy

Re: Studia Informatyczne - przedmioty zdawane na maturze

Post autor: paweto »

90 procent wykładów na wszystkich kierunkach w kraju prowadzona jest w języku angielskim
Chyba mieszkamy w innym kraju
ODPOWIEDZ