Rekrutacja na PWr

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
Asse
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 23 maja 2006, o 16:38
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Domek na drzewie

Rekrutacja na PWr

Post autor: Asse »

Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć sposób obliczania wskaźnika rekrutacyjnego na PWr w związku z ostatnimi zmianami? Np. w przypadku matematyki jest napisane:
"podwojona liczba punktów uzyskana z przeliczenia oceny z pisemnego egzaminu maturalnego z matematyki lub liczba punktów ze zdanego dobrowolnego egzaminu z matematyki"
To w jaki sposób są obliczane punkty z poziomu podstawowego a jak z rozszerzonego? Czyżbym coś przeoczyła?
Awatar użytkownika
max
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3306
Rejestracja: 10 gru 2005, o 17:48
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lebendigentanz
Podziękował: 37 razy
Pomógł: 778 razy

Rekrutacja na PWr

Post autor: max »

Pragniemy poinformować, że Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 8 września 2006r. zasady rekrutacji na Politechnice Wrocławskiej zostaną zmodyfikowane, w chwili obecnej Senat Uczelni nie podjął jeszcze decyzji dotyczącej sposobu obliczania wskaźnika rekrutacyjnego.
Asse
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 23 maja 2006, o 16:38
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Domek na drzewie

Rekrutacja na PWr

Post autor: Asse »

Upss, chyba nawet nie zauważyłam tego. To teraz mi trochę głupio... A zdanie "Warunki i tryb rekrutacji na studia w Politechnice Wrocławskiej na rok akademicki 2007/2008" nieźle mnie zmyliło. Dzięki
Awatar użytkownika
Calasilyar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2656
Rejestracja: 2 maja 2006, o 21:42
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław/Sieradz
Podziękował: 29 razy
Pomógł: 410 razy

Rekrutacja na PWr

Post autor: Calasilyar »

UWAGA!
Jeżeli kandydat przystępuje do poziomu rozszerzonego, to zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 8 września 2006 r. do punktów uzyskanych na poziomie rozszerzonym dolicza się punkty z poziomu podstawowego zgodnie z tabelą zamieszczoną poniżej.
Fighter
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: 11 gru 2006, o 00:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polibuda Wroc.
Pomógł: 9 razy

Rekrutacja na PWr

Post autor: Fighter »

Wiekszosc wydziałów(kierunkow) na PWr nie ma w ogole progow ludzie poprostu boja sie isc na ta uczelnie bo nasluchali sie roznych rzeczy i z gory zakladaja ze nei dadza sobei rady.Jednakze sa kierunki na, ktore dostac sie jest naprawde ciezko (Budownictwo np.)
Awatar użytkownika
aikon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: 2 gru 2005, o 17:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 48 razy

Rekrutacja na PWr

Post autor: aikon »

Najtrudniej jest się dostać na informatykę, automatykę i robotykę, teleinformatykę (wszystko na Wydziale Elektroniki), informatykę na wydziale Informatyki i Zarządzania, oraz na budownictwo. Na wszystkie pozostałe kierunki przyjmowani są praktycznie wszyscy, wystarczy tylko mieć jakiś tam wynik z matury. Smutna prawda, Fighter :/
Awatar użytkownika
Calasilyar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2656
Rejestracja: 2 maja 2006, o 21:42
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław/Sieradz
Podziękował: 29 razy
Pomógł: 410 razy

Rekrutacja na PWr

Post autor: Calasilyar »

aikon pisze:Najtrudniej jest się dostać na informatykę, automatykę i robotykę, teleinformatykę (wszystko na Wydziale Elektroniki), informatykę na wydziale Informatyki i Zarządzania, oraz na budownictwo.
a ja własnie się na robotykę wybieram tylko aikon, masz może rozeznanie, czy lepsza jest robotyka na PWr czy AGH bo mam dylemat... (hehe inna sprawa gdzie się dostanę )
Awatar użytkownika
aikon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: 2 gru 2005, o 17:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 48 razy

Rekrutacja na PWr

Post autor: aikon »

Lepsza jest tam, gdzie masz bliżej.

Calasilyar, tylko wiesz, u nas automatyka i robotyka jest na trzech wydziałach: Elektroniki, Elektrycznym oraz Mechaniczno-Energetycznym. I na każdym dowiesz się zupełnie czegoś innego - można się domyślić patrząc na nazwy wydziałów
Asse
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 23 maja 2006, o 16:38
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Domek na drzewie

Rekrutacja na PWr

Post autor: Asse »

Z tego, co przeczytałam w sieci, to na AGH też było trudno dostać sie na informatykę czy na telekomunikację... A co z polibudą wroc.? W rankingach znajdowała się raczej na wysokich pozycjach. Ludzie mówią, że lekko nie jest. A jak jest w rzeczywistości? Dużo osób odpada w trakcie? Gdzie, wg Was lepiej wybrać się na infe czy telekomunikację? Jaki duży wpływ na znalezienie pracy ma renoma uczelni?
Awatar użytkownika
aikon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: 2 gru 2005, o 17:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 48 razy

Rekrutacja na PWr

Post autor: aikon »

Asse pisze:A co z polibudą wroc.?
No właśnie napisałem wyżej.
Na informatykę, teleinformatykę, automatykę trochę trudniej się dostać niż na inne kierunki. Co wcale nie znaczy że aż tak ciężko. Wystarczy dobrze zdana matura z matematyki i jako-tako z fizyki (lekko ponad próg ). Cała reszta jest albo bez progów albo ze śmiesznie niskimi (np. na Elektronikę i Telekomunikację).
Asse pisze:Ludzie mówią, że lekko nie jest. A jak jest w rzeczywistości? Dużo osób odpada w trakcie?
To zależy od kierunku, ale raczej dużo ludzi odpada.
Moim zdaniem żeby wylecieć, to trzeba się mocno postarać i podziwiam ludzi skreślonych z listy - nie mam pojęcia, jak oni tego dokonali.
Na moim kierunku (elektronika i telekomunikacja) z mojego rocznika pozostało obecnie około 380 osób (drugi rok), a zaczęło około 620.
Asse pisze:Gdzie, wg Was lepiej wybrać się na infe czy telekomunikację?
Powtarzam - tam, gdzie blizej.
Ale polecam AGH, PWr lub PG (wydział ETI).
Asse pisze:Jaki duży wpływ na znalezienie pracy ma renoma uczelni?
Wpływ na znalezienie pracy ma tylko Twoja wiedza i umiejętności. Można skończyć informatykę na Wyższej Szkole Pierdzenia W Krzesło i być 10 razy lepszym specjalistą niż absolwent Politechniki. Wszystko zależy od podejścia, zapewniam Cię, że można skończyć najlepszą uczelnię techniczną w Polsce (pt. PWr ) i być totalnym głąbem i nie znaleźć pracy w zawodzie.
Fighter
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: 11 gru 2006, o 00:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polibuda Wroc.
Pomógł: 9 razy

Rekrutacja na PWr

Post autor: Fighter »

PWr w rankingu "Wprost" jezlei sie nie myle zajmuje pierwsze miejsce jezeli chodzi o uczelnie techniczne(podczas rozpoczecia dziekan nie mogl sie oprzec i musial sie pochwalic).
Co do odpadania to u mnei w grupie na poczatku bylo 30 osob, a na chwile obecna po 2.5 miecha jest 18 osob. Czesc zrezygnowala bo z gory zalozyla, ze nei jest w stanie nauczyc sie tego co tu zobaczyla, a czesc wyleciala poprostu za neiobecnosci na cwiczeniach.

Ostatnio na cwiczenia z Analizy wpadl koles i mowi do prowadzacej ze go nei wyczytala ,po chwili doszli do tego ,ze na liscie z dziekanatu musi byc jakis blad, prowadzaca zaczela sei zastanawiac jak to bylo mozliwe,ze dopiero po 2 miesiacach wyszedl taki blad(co cwiczenia sprawdza sie liste) jak sie okazalo byl to debiut tego kolesia na cwiczeniach. (za 4 nieobecnosci skreslaja z listy studentow)

Aikon na jakim wydziale/kierunku jestes?

P.S. Automatyki i robotyki nie ma na Mechaniczno-Energetycznym jest na Mechanicznym
Awatar użytkownika
aikon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: 2 gru 2005, o 17:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 48 razy

Rekrutacja na PWr

Post autor: aikon »

Fighter pisze:Aikon na jakim wydziale/kierunku jestes?
Elektronika i Telekomunikacja na W-4. A Ty ?
Fighter pisze:(za 4 nieobecnosci skreslaja z listy studentow)
Eeno, bez przesady, gdzie tak robią?
Za nieobecności to można miec najwyżej kurs w plecy, a żeby od razu skreślenie? Nie, u nas tak nie ma
Fighter pisze:P.S. Automatyki i robotyki nie ma na Mechaniczno-Energetycznym jest na Mechanicznym
Ooops, faktycznie. Sorry za pomyłkę.
Fighter
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: 11 gru 2006, o 00:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polibuda Wroc.
Pomógł: 9 razy

Rekrutacja na PWr

Post autor: Fighter »

aikon pisze:
Fighter pisze:(za 4 nieobecnosci skreslaja z listy studentow)
Eeno, bez przesady, gdzie tak robią?
Za nieobecności to można miec najwyżej kurs w plecy, a żeby od razu skreślenie? Nie, u nas tak nie ma
Tak mowila nasza cwiczeniowka mozliwe, ze chodzilo jej o kurs, kto ja tam wie ona zyje w swoim swiecie

Jestem na Mechanicznym kierunek Mechanika i budowa maszyn.
rahl

Rekrutacja na PWr

Post autor: rahl »

aikon pisze:Najtrudniej jest się dostać na informatykę, automatykę i robotykę, teleinformatykę (wszystko na Wydziale Elektroniki), informatykę na wydziale Informatyki i Zarządzania, oraz na budownictwo.
a co z informatyka na ppt? w zeszlym rooku chyba tam byl najwyzszy prog punktowy
Awatar użytkownika
aikon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: 2 gru 2005, o 17:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 48 razy

Rekrutacja na PWr

Post autor: aikon »

rahl pisze:a co z informatyka na ppt? w zeszlym rooku chyba tam byl najwyzszy prog punktowy
W zeszłym roku był tam próg 118 punktów. Dla porównania, na informatyce na Wydziale Elektroniki był próg 281.
ODPOWIEDZ