Przygotowanie do matury 2013 Fizyka-Matematyka

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
pantiktak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 30 lip 2012, o 15:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: ok. Białegostoku

Przygotowanie do matury 2013 Fizyka-Matematyka

Post autor: pantiktak »

Witam wszystkich serdecznie mam parę pytań odnośnie szeroko rozumianego pojęcia zdawania matury

Pierwsza rzecz poczytałem parę tematów na forum odnośnie nauki do matury z Matematyki z tego co czytałem najlepiej przygotowuje zbiór kiełbasy i z tym wiąże się moje pierwsze pytanie mam możliwość kupienia u mnie w mieście praktycznie za 2 piwa zbioru kiełbasy z -2005 roku nada on się do nauki do matury rozszerzonej?
Różni się on od wydań tych najnowszych ?
Opłaca się go jeszcze kupować ?

Następna sprawa przez dwa lata miałem tylko podstawę z matmy powiem szczerze w I klasie nie przykładałem się zbytnio do nauki z matmy leciałem na przysłowiowych trójach , jednak już w klasie drugiej coś we mnie pękło i miałem nieodpartą chęć do królowej nauk , tym sposobem materiał z klasy drugiej mam opanowany praktycznie celująco.

I tu kieruje do was pytanie czy pomiędzy podstawą a rozszerzeniem bo takie mam zamiar zdawać jest duża różnica ?

Myślicie że dał bym rade zdać te rozszerzenie ?
Czy dokładnie taki zbiór od kiełbasy nada się do tego ? ... 47698.html

Czy może kupić takie coś ? ... 84020.html

Następna sprawa matura z fizyki mam zamiar dostać się na Politechnikę Białostocką a dokładnie wydział Informatyki lub coś z wydziału elektrycznego lub na Uniwersytet Białostocki Wydział Informatyki.

Chcę zdawać maturę z fizyki na podstawie ,możecie polecić jakieś książki zbiory ? do nauki tego przedmiotu
Z wiedzą z fizyki podobnie jak z matematyki w I klasie troje w II klasie piątki

Edit.
Zapomniałem może ktoś wie jakie były progi na Informatykę na Politechnikę i Uniwersytet , Niestety ja szukam i szukam i nie mogę znaleźć
norwimaj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5101
Rejestracja: 11 mar 2011, o 16:31
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: 52°16'37''N 20°52'45''E
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 1001 razy

Przygotowanie do matury 2013 Fizyka-Matematyka

Post autor: norwimaj »

pantiktak pisze: Myślicie że dał bym rade zdać te rozszerzenie ?
Czy dokładnie taki zbiór od kiełbasy nada się do tego ? ... 47698.html

Czy może kupić takie coś ? ... 84020.html
Ten pierwszy może być. Drugi nie, bo to poziom podstawowy.
piasek101
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23498
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 22:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: piaski
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 3265 razy

Przygotowanie do matury 2013 Fizyka-Matematyka

Post autor: piasek101 »

pantiktak pisze:I tu kieruje do was pytanie czy pomiędzy podstawą a rozszerzeniem bo takie mam zamiar zdawać jest duża różnica ?
Wchodzisz na stronę CKE i czytasz - są tam wymagania dla obu poziomów.
makoo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 97
Rejestracja: 3 sie 2010, o 12:20
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 1 raz

Przygotowanie do matury 2013 Fizyka-Matematyka

Post autor: makoo »

pantiktak pisze: I tu kieruje do was pytanie czy pomiędzy podstawą a rozszerzeniem bo takie mam zamiar zdawać jest duża różnica ?
Tak jest bardzo duża różnica. Podstawa jest robiona przez CKE tylko po to, żeby ją zdać, natomiast rozszerzenie z roku na rok jest coraz trudniejsze, gdyż zaczyna się twierdzić, że "nie każdy musi iść na studia". Pomiędzy poziomem podstawowym a rozszerzonym jest przepasc... oczywiscie wszystko do opanowania systematyczną pracą.
pantiktak pisze:
Chcę zdawać maturę z fizyki na podstawie ,możecie polecić jakieś książki zbiory ? do nauki tego przedmiotu
Z wiedzą z fizyki podobnie jak z matematyki w I klasie troje w II klasie piątki
Do matury z fizyki, bardzo dobrym zbiorem jest Kruczek.
... 41607.html
pantiktak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 30 lip 2012, o 15:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: ok. Białegostoku

Przygotowanie do matury 2013 Fizyka-Matematyka

Post autor: pantiktak »

Oprócz zbiorów są jakieś podręczniki/książki do fizyki i matematyki w których jest większość zagadnień z wymagań maturalnych?
kamil13151
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5018
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 16:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 459 razy
Pomógł: 912 razy

Przygotowanie do matury 2013 Fizyka-Matematyka

Post autor: kamil13151 »

natomiast rozszerzenie z roku na rok jest coraz trudniejsze
He he he Nie ma to jak obiektywna informacja Niestety, ale jest wręcz odwrotnie...

Zbiory Kiełbasy + podręcznik szkolny + to forum to wszystko co Ci potrzebne i naprawdę nic więcej nie trzeba (własne doświadczenie).
miodzio1988

Przygotowanie do matury 2013 Fizyka-Matematyka

Post autor: miodzio1988 »

natomiast rozszerzenie z roku na rok jest coraz trudniejsze
Też muszę napisać! W tym roku była matura trudna? Właśnie strasznie banalna była.
Pomiędzy poziomem podstawowym a rozszerzonym jest przepasc... oczywiscie wszystko do opanowania systematyczną pracą.
To też nie jest prawda. Faktem jest, że podstawy to kpina, ale do rozszerzonej też się bardzo łatwo nauczyć
pantiktak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 30 lip 2012, o 15:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: ok. Białegostoku

Przygotowanie do matury 2013 Fizyka-Matematyka

Post autor: pantiktak »

Hmmm może źle rozumuje :d lecz jak wcześniej napisałem przez dwa lata byłem na podstawie więc posiadam książki tylko do podstawy , a będę próbował przygotować się do matury rozszerzonej więc nie będzie potrzebne dokupienie jakichś jeszcze podręczników ?

Zbiór Kiełbasy już mam (Matura 2009-2010 poziom podstawowy i rozszerzony.)

A co z fizyka co proponujecie kupić ? oprócz kruczka ? Potrzebna mi książka z teorią ?
norwimaj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5101
Rejestracja: 11 mar 2011, o 16:31
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: 52°16'37''N 20°52'45''E
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 1001 razy

Przygotowanie do matury 2013 Fizyka-Matematyka

Post autor: norwimaj »

makoo pisze:natomiast rozszerzenie z roku na rok jest coraz trudniejsze,
kamil13151 pisze:Niestety, ale jest wręcz odwrotnie...
Czy chodzi o trudność w sensie statystycznym? Czy któryś z Was może zaprezentować dane/obliczenia potwierdzające jego tezę?
makoo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 97
Rejestracja: 3 sie 2010, o 12:20
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 1 raz

Przygotowanie do matury 2013 Fizyka-Matematyka

Post autor: makoo »

kamil13151 pisze:
natomiast rozszerzenie z roku na rok jest coraz trudniejsze
He he he Nie ma to jak obiektywna informacja Niestety, ale jest wręcz odwrotnie...

Zbiory Kiełbasy + podręcznik szkolny + to forum to wszystko co Ci potrzebne i naprawdę nic więcej nie trzeba (własne doświadczenie).
Tak się tylko mówi... Ale to nie zmienia faktu, że rozszerzenie bardzo różni się od podstawy. W tym roku matura z matematyki rozszerzonej była banalna. To jest fakt. Ale kto może wiedzieć, czy w danym roku coś ne odwali ludzią z CKE. Z innuch przedmiotów też raz są matury łatwiejsze a raz trudniejsze... Nie ma reguły. Przerabiając zbiór Kiełbasy nic cię nie powinno zadkoczyć... A nawet jeśli to teraz jedt taki niż, że nie ma większych problemów z dostaniem się nawet na te lepsze kierunki.
miodzio1988

Przygotowanie do matury 2013 Fizyka-Matematyka

Post autor: miodzio1988 »

Z innuch przedmiotów też raz są matury łatwiejsze a raz trudniejsze... Nie ma reguły
ehem. Przecież napisałeś:
natomiast rozszerzenie z roku na rok jest coraz trudniejsze
a to jest reguła...
norwimaj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5101
Rejestracja: 11 mar 2011, o 16:31
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: 52°16'37''N 20°52'45''E
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 1001 razy

Przygotowanie do matury 2013 Fizyka-Matematyka

Post autor: norwimaj »

makoo pisze:Przerabiając zbiór Kiełbasy nic cię nie powinno zadkoczyć...
Idąc do szkoły świeciło słońce (bo nie każdy musi być humanistą).
MarcinKr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 24 sie 2012, o 13:42
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Przygotowanie do matury 2013 Fizyka-Matematyka

Post autor: MarcinKr »

A zastanawiałeś się nad jakimiś

Kod: Zaznacz cały

http://maturana6.pl/kursy-maturalne/szukaj
? Jak dwa lata byłeś na podstawie z matmy to masz sporo do nadrobienia. Czasami możesz nie dać rady sam i wtedy zamiast siedzieć i tracić godziny czasu na zrozumienie, lepiej kogoś zapytać. Tutaj zamiast kurs mogą być też korepetycje np. raz w tygodniu. Przy czym na takiej korepetycje przychodzisz z listą zadań z którymi masz problem i ktoś Ci tłumaczy - inaczej nie ma to sensu.
Jest jeszcze forum, to też jest OK. Czasami jednak na żywo łatwiej zrozumieć.
Tak jak mówie, to zależy od Twoich preferencji i umiejętności i przede wszystkim szybkości przyswajania materiału.
Awatar użytkownika
Arecki123
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 15 lis 2012, o 13:59
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 3 razy

Przygotowanie do matury 2013 Fizyka-Matematyka

Post autor: Arecki123 »

Powiem Ci na swoim przykładzie. Co do matmy przerobiłem dwie części zbioru Kiełbasy i teraz jestem w traksie robienia "Testy Maturalne" wyd. Aksjomat i oczywiście wszystkie zbiorki z rozszerzenia. Teraz na mature z matematyki, jak patrzę to na prawde wydaje się prosta a tegoroczna to banał. Co do fizyki moim zdaniem jest tak, że oceny w ogóle nie odzwierciedlają umiejętności. Można mieć same 5 i mature zdać byle jak. To zależy od nauczyciela, jakie stawia przed Tb wymagania. Najlepiej udaj się na jakiś kurs albo ostatecznie korki z tych przedmiotów i pracuj, pracuj i jeszcze raz pracuj. Wszystko jest do nadrobienia nawet od teraz.

PS. Na Politechnikę Białostocką łatwo jest się dostać, więc bądź dobrych myśli;p Późna odpowiedź., ale zawsze odpowiedź;)
tomek1919
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 27 gru 2012, o 16:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław

Przygotowanie do matury 2013 Fizyka-Matematyka

Post autor: tomek1919 »

Ja uczę się z książek i zbiorów zadań - zdaję R i z fizy, i z matmy. Kiełbasa, vademecum Operonu i PWN, podręczniki. Ostatnio zacząłem też powtarzać fizykę na fizykazadania.pl - przynosi bardzo dobre efekty, bo materiał jest uporządkowany, jakoś tak mi łatwiej.
ODPOWIEDZ