Przygotowania do matury 2019

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
lunatykk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 6 lut 2019, o 00:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań

Przygotowania do matury 2019

Post autor: lunatykk »

Cześć,

do matury zostały już tylko 3 miesiące. Wybrane przeze mnie rozszerzenia to: j.angielski, informatyka oraz matematyka. Najbardziej zależy mi właśnie na ostatnim z tych rozszerzeń. W jaki sposób zaplanować naukę? Z czego korzystać? Nie mam problemów z matematyką, ale nie czuję się na tyle pewnie by nic nie robić, dlatego chciałbym możliwie najlepiej wykorzystać pozostały czas. Mam repetytorium Nowej Ery, ale myślałem jeszcze nad 2 częściami książek Andrzeja Kiełbasy.
Awatar użytkownika
Kfadrat
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 126
Rejestracja: 25 paź 2018, o 17:59
Płeć: Mężczyzna
wiek: 19
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Podziękował: 21 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Przygotowania do matury 2019

Post autor: Kfadrat »

Omega, ars mathematica, arkusze maturalne pazdro. Z tych trzech przerobiłem tylko omege, ale imo dużo lepszy od kiełbasy. Zadania trochę trudniejsze oraz szkicówki rozwiązań, których mi w kiełbasie brakowało przy niektórych zadaniach.
lunatykk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 6 lut 2019, o 00:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań

Re: Przygotowania do matury 2019

Post autor: lunatykk »

Znalazłem taką bazę arkuszy: ... atyki.html
Ars Mathematica jest w fajnej cenie, ale czy jest nadal aktualna? Wydanie z 2014 roku: ... ceneo.html
Natomiast książek Omegi jest dużo i nie wiem czy szukałem wśród dobrych.

Poczekam jeszcze do końca tygodnia na opinie innych. Może ktoś bardziej doświadczony ma inne propozycje
Tracheotomie
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 5 lut 2019, o 21:48
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Przygotowania do matury 2019

Post autor: Tracheotomie »

Ja zdawałam matmę i angielski rok temu, do matmy uczyłam się tylko z tego co dawali na lekcjach i z Nowej Ery z repetytoriów i do podstawy i do rozszerzenia, poza tym arkusze z poprzednich lat. Matura zdana na spoko poziomie. Ludzie korzystali też z Kiełbasy i mówili że fajna książka, ale ja nie korzystałam osobiście to się nie wypowiem.
Co do angielskiego, łatwość mówienia wyrobiłam sobie przez oglądanie seriali, słuchanie muzyki i rozmawianie przez internet z ludźmi zza granicy. Co do pisania to wystarczy nauczyć się jak mają wyglądać artykuł, rozprawka i wgl a jak słabo ci idzie to ćwiczyć po prostu. Słuchanie, czytanie ćwiczone tylko z arkuszami i szło gładko.
Awatar użytkownika
Kfadrat
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 126
Rejestracja: 25 paź 2018, o 17:59
Płeć: Mężczyzna
wiek: 19
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Podziękował: 21 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Przygotowania do matury 2019

Post autor: Kfadrat »

lunatykk,
1. Miałem na myśli arkusze maturalne wydawnictwa pazdro, a nie oficjalne CKE.
2. W linku poniżej masz napisane "do MATURY 2015"
3. Najlepiej wydanie 2019
lunatykk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 6 lut 2019, o 00:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań

Re: Przygotowania do matury 2019

Post autor: lunatykk »

No tak, wiem że chodziło o wydawnictwo. Czym się jednak od siebie różnią (CKE i Pazdro)?
Ta Ars Mathematica będzie okej w takim razie? Wiem że jest nowa formuła od 2015, ale spytam na wszelki wypadek
Awatar użytkownika
Kfadrat
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 126
Rejestracja: 25 paź 2018, o 17:59
Płeć: Mężczyzna
wiek: 19
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Podziękował: 21 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Przygotowania do matury 2019

Post autor: Kfadrat »

Z tego co wiem to są na wyższym poziomie, więc jeżeli zależy Ci na wysokim wyniku to chyba warto przerobić.
Awatar użytkownika
Rafsaf
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 466
Rejestracja: 19 lut 2017, o 11:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Podkarpacie/Wrocław
Podziękował: 54 razy
Pomógł: 80 razy

Re: Przygotowania do matury 2019

Post autor: Rafsaf »

Kiełbasa to klasyk i warto, ja waliłem tam głównie prawdopodobieństwo i kombinatoryke bo jestem z tego cienki(a i tak udało mi się wyzerować zadanie na maturze ale to raczej nie wina podręcznika XD), znowuż też nie ma co przesadzać i kupować 10 repetytoriów w przypływie weny i potem nawet do nich nie zajrzysz, wybierz coś i starczy.

No ale i tak najbardziej pouczające będą same arkusze, im "młodsze" tym lepsze(próbne, z maja, z poprawki, skądkolwiek), te dużo starsze trochę średnio się mają do obecnej matury.
lunatykk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 6 lut 2019, o 00:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań

Re: Przygotowania do matury 2019

Post autor: lunatykk »

W takim razie biorę Pazdro + póki co będę leciał z repetytorium nowej ery. Przed maturą może Ars Mathematicę kupię jeszcze. Chyba że warto ją zamiast tego repetytorium, to teraz ją kupię.
Awatar użytkownika
VirtualUser
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 443
Rejestracja: 2 wrz 2017, o 11:13
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 113 razy
Pomógł: 15 razy

Re: Przygotowania do matury 2019

Post autor: VirtualUser »

ars mathematicę zawsze warto. Zbiór współczesny i ambitny.
lunatykk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 6 lut 2019, o 00:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań

Przygotowania do matury 2019

Post autor: lunatykk »

Niestety zakup trochę się przeciągnął ze względu na mój pobyt w szpitalu, więc dopiero teraz coś kupię. Postawię chyba na Ars Mathematicę, ta będzie okej?
... n=polecane
oraz playlista Matemaksa z kursu rozszerzonego
ODPOWIEDZ