[matura 2005] punktacja matury probnej >:[

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
Awatar użytkownika
bisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 572
Rejestracja: 13 paź 2004, o 18:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 27 razy

[matura 2005] punktacja matury probnej >:[

Post autor: bisz »

na probnej na poziomie podstawowym bylo zadanie numeru niepamietam w kazdym razie trzeba bylo wspolcznniki b i c wyszukac wiedzac ze a= -0.5 , i ze f(1)=f(5) i f(0)=0 zrobilem wsystko w tym zadaniu i sprawdzajac klucz ujeli mi pkt za 'wylicz wartosci potrzebne do stworzenia wykresu i zrob wykres'


wliczylem p,q, x1,x2,
zaznaczylem na kratce jednostki na osi x i y (jeden i jeden na kazdej krateczce)
narysowalem , zaznaczylem x1,x2, osie byly oznaczone,
q=9/2 wiec narysowalem dokladnie w polowie miedzy 4 a 5 z sądze ze dokladnoscia do milimetra, i pytam sie pani czemu nie ma punktow ktora pierw ze tak powiem ochrzania mnie za to ze b=3 wyliczam z rachunku rozniczkowego zamiast jak bog przykazal, zwalajac wine wlasnie na to oO no to ja jej mowie ze tu mi pkt nie ujeli :// noi ostatecznie pada na rysunek ,no to ona mowi ze powinienem zaznaczyc kreseczka przerywana rownolegla do osi X wartosc q=4.5 czyli wysokosc wierzcholka oO


moze to byc ?!
Lampart
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 19 wrz 2004, o 00:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Sawanna

[matura 2005] punktacja matury probnej >:[

Post autor: Lampart »

Ja nie pisałem próbnej z matematyki ale wiem o przypadku zadania, chyba 9. gdzie była wartość bezwzględna. Klucz podaje ścisłą odpowiedź a przeciez takie zadania da się rozwiązać na kilka sposobów I w mojej klasie odbiło się to na 12 osobach które rozwiązały poprawnie ale nie tak jak w kluczu. Mój nauczyciel pozaliczał im to wszystko ale wcześniej inny z mojej szkoły nie Pytanie się nasuwa, jak to będzie wyglądać na prawdziwej maturze gdzie wszystko jest tajne, nie ma odwołania a jej wyniki mają decydować o przyjęciu na studia...
Awatar użytkownika
Arbooz
Gość Specjalny
Gość Specjalny
Posty: 357
Rejestracja: 13 gru 2004, o 20:44
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Białogard/Warszawa
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 7 razy

[matura 2005] punktacja matury probnej >:[

Post autor: Arbooz »

Bisz i Lampart: w opisywanych przez Was przypadkach jest po prostu problem z postrzelonym nauczycielem :/

Bisz: chyba twoja nauczycielka Cię po prostu nie lubi albo nie potrafi się przyznać do własnego błędu

Lampert: tutaj to już raczej kwestia interpretacji przepisów. Mój nauczyciel od matmy miał spotkania szkoleniowe przed próbną maturą i tam im jasno powiedzieli, że jeśli zadanie jest zrobione poprawnie, ale metodą nieprzewidzianą w kluczu to też należy przyznawać max punktów.

A fakt, że z tymi kluczami odpowiedzi i punktami za kolejne kroki to będzie jeszcze sporo problemów :/
Zablokowany