Do czego szczególnie się przyłożyć? Jakie wymagania?

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
Dodonii
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 4 paź 2011, o 23:38
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Do czego szczególnie się przyłożyć? Jakie wymagania?

Post autor: Dodonii »

Witam!
Jestem uczniem 2 klasy Technikum Informatycznego. Nie ukrywam, jestem średniakiem matematycznym co nie zmienia faktu że chciałbym zdawać maturę rozszerzoną z matmy.
Już teraz zapisałem się póki co na jedną godzinę dodatkowej matmy tygodniowo(korki) aby mieć jak najmniej problemów, do tego zamówiłem dwa zbiory zadań (nie wiem czy dobre: Matura z matematyki 2010 - . . . poziom podstawowy i rozszerzony oraz wersję tylko z poziomem podstawowym) aby codziennie rozwiązywać po pare zadań.
I mam takie pytanie czysto teoretyczne: Czy przez te 2,5 roku jakie mi zostało, zdołam się przygotować na tyle odpowiednio żeby zdać rozszerzoną matmę?
Po ukończeniu szkoły marzy mi się uczelnia jaką jest AGH w Krakowie.
Jeżeli chcę w ogóle myśleć o tej uczelni, na jakie przedmioty powinienem się dodatkowo "napalić"? Oprócz matmy w planach mam zdawanie rozszerzonego angielskiego i podstawę/rozszerzenie z fizyki lub podstawę geo. Czy może po prostu któryś z tych odpuścić?
Rozmyślałem nad takimi kierunkami jak
- Informatyka
- Mechatronika
- Automatyka i Robotyka
- Mechanika i budowa maszyn
I tu moje kolejne pytania. Na który z tych kierunków jest się najciężej dostać? Z opowiadań kolegów słyszałem że bez 90% z matmy rozszerzonej nie mam szans dostać się na informatykę. A jak z resztą kierunków?
Z góry olbrzymie dzięki za odpowiedzi i pomoc!
Pozdrawiam!
joe74
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 727
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 17:25
Płeć: Mężczyzna
Pomógł: 112 razy

Do czego szczególnie się przyłożyć? Jakie wymagania?

Post autor: joe74 »

Matematyka, fizyka. Napiszę więcej za kilka dni. Mam przygotowany taki spis zagadnień z matematyki i z chemii akurat, których znajmość powoduje "miękkie" wejście w studia. Nie znam co i jak jest na AGH, ale mam doświadczenie 11 lat udzielania korepetycji studentom wrocławskich uczelni, więc wiem co jest ich największą bolączką. Podaj na PW maila, to wyslę załącznik w wordzie z zaganieniamia z matematyki / chemii oraz zestaw 17 list zadań z fizyki do podstawowej matury, który ułożyłem rok temu, wykraczający czasem o 10 - 20 % poza podstawę.
luminka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 4 paź 2011, o 21:57
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: PL

Do czego szczególnie się przyłożyć? Jakie wymagania?

Post autor: luminka »

@joe74 czy mogłabym prosić o ten spis zagadnień z matematyki i chemii oraz zestaw zad. z fizyki do poziomu podstawowego? Byłabym bardzo wdzięczna. Adres e-mail wysyłam PW.
joe74
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 727
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 17:25
Płeć: Mężczyzna
Pomógł: 112 razy

Do czego szczególnie się przyłożyć? Jakie wymagania?

Post autor: joe74 »

Być może w okolicach Bożego Narodzenia będę dysponował ułożonymi zadaniami z fizyki rozszerzonej oraz zeskanowanymi maturami z matematyki i fizyki z okresu przed reformami, kiedy szkoły średnie trzymały poziom. Mam też zbiór zadań z egzaminów wstępnych z lat 70-tych do Moskiewskiego Instytutu Naukowego (cytuję z pamięci, coś go nie widzę wśród poukładanych tematycznie ogromu książek, a jestem pewien, że go mam) oraz egzaminów wstępnych na wyższe uczelnie z lat 90-tych, 80-tych, 70-tych. Tylko skanowanie tego to ogrom pracy. zdaje mi się, że w takich zbiorach wszystkie zadania mają pełne rozwiązania. Kiedyś były na stronie Politechniki Wrocławskiej (), na stronie wydziału PPT (podstawowe problemy techniki, czyli wydział fizyki po prostu), w dziale DYDAKTYKA, zadania z egzaminów wstępnych na PWr i dla tych, którzy chcą poprawić "siłę" swoich punktów ze świadectwa, z pełnymi rozwiązaniami. Nawet miałem je na dysku (i mam, tylko muszę dokopać się, chyba w starym komputerze). Polecam sprawdzić czy jeszcze tam są te zadania.
xfin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 27 lis 2009, o 20:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Podziękował: 9 razy

Do czego szczególnie się przyłożyć? Jakie wymagania?

Post autor: xfin »

Przede wszystkim moja rada - skupić się na samej nauce przemiotu. Widziałem ludzi, którzy przez cały miniony rok trzaskali zadania z arkuszy maturalnych - niestety była niespodzianka, bo zadania częściowo zmieniły formę (mówię o pr, bo to pisałem) i niejednokrotnie widziałem, jak ktoś po wyjściu był załamany, bo np. potrzebował punktów.

Z kolei ja też trzaskałem zadania - tyle, że przy pomocy podręczników i zbiorów nazwijmy to "neutralnych", w których był fajne, bo trudne zadanka.
Polecam "Fizykę i astronomię" (podręczniki i zbiory) PWN oraz "Zbiór łatwych zadań z fizyki" jako wprowadzenie.

Hmm.. a matematyka. Tutaj samodzielna systematyczna praca - samo chodzenie do szkoły nic nie da.
ODPOWIEDZ