AGH EAiE-który kierunek wybrać?

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
Awatar użytkownika
kluczyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 441
Rejestracja: 20 paź 2006, o 22:44
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Małopolska
Podziękował: 77 razy
Pomógł: 12 razy

AGH EAiE-który kierunek wybrać?

Post autor: kluczyk »

Witam!
Własnie kończę liceum i tak sie składa, że wywalczyłem sobie wstęp poza rekrutacją na każdy kierunek agh. Od jakiegos roku byłem przekonany o pójsciu na czystą Informatykę (teoretycznie najlepszy wydział, swietna praca, dużo matematyki z którą nie mam najmniejszych problemów). Teraz doszły mnie pewne wątpliwosci, ponieważ nie chciałbym tych studiów przesiedzieć cały czas nad nauką i przed komputerem, ale mieć też choćby w małym stopniu jakos zorganizowane życie towarzyskie... A jak wiadomo poziom na tym wydziale jest bardzo wysoki. Dlatego cały czas zastanawiam sie nad jednym z kierunków: Informatyka, Informatyka Stosowana, Telekomunikacja i Elektronika oraz Automatyka i Robotyka (wszystko wydział EAiE). Czy ktos studiuje na tych wydziałach i mógłby się w ich sprawie jakos wypowiedzieć? Co byscie ewentualnie doradzali? Uchylam się, jak narazie w stronę infy, ponieważ szkoda by było zaprzepascić szansę uczenia się na najbardziej ambitnym kierunku, ale czy przypadkiem nie ma tam przesady z tą nauką? Dodam, że z infy mój poziom najlepszy nie jest. Umiem dobrze programować w C++ i w sumie to wszystko Proszę o wyważone opinie.
Laurearel

AGH EAiE-który kierunek wybrać?

Post autor: Laurearel »

Czy ktos studiuje na tych wydziałach i mógłby się w ich sprawie jakos wypowiedzieć? Co byscie ewentualnie doradzali? Uchylam się, jak narazie w stronę infy, ponieważ szkoda by było zaprzepascić szansę uczenia się na najbardziej ambitnym kierunku, ale czy przypadkiem nie ma tam przesady z tą nauką? Dodam, że z infy mój poziom najlepszy nie jest. Umiem dobrze programować w C++ i w sumie to wszystko Proszę o wyważone opinie.
Mój kolega ze starej klasy był na samogłoskach na infie. Generalnie raczej negatywnie oceniał ją. To już 3 czy 4 opinia , w której słyszę że infa na EEIA jest przereklamowana i nie warta uwagi, generalnie - w sam raz dla guru xD
swietna praca
No nie! Kolejny się z choinki urwał xD

Pozdrawiam !
Awatar użytkownika
kluczyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 441
Rejestracja: 20 paź 2006, o 22:44
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Małopolska
Podziękował: 77 razy
Pomógł: 12 razy

AGH EAiE-który kierunek wybrać?

Post autor: kluczyk »

Z całym szacunkiem Laurearel, ale niestety nie będziesz w stanie mi pomóc. Prosiłbym o wypowiedzi bardziej zorientowanych osób (studiujących na tych kierunkach lub wybierających się tam).
Laurearel

AGH EAiE-który kierunek wybrać?

Post autor: Laurearel »

Skoro tak uważasz
Dla formalności, z kolei pozytywnie oceniają inf. stosowana, ale ponoć wcale tam informatyki za duzo nie jest ;p

Pozdrawiawm !
Jankowski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 65
Rejestracja: 2 wrz 2009, o 18:00
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 7 razy

AGH EAiE-który kierunek wybrać?

Post autor: Jankowski »

A czym różni się informatyka stosowana od informatyki?
Laurearel

AGH EAiE-który kierunek wybrać?

Post autor: Laurearel »

Jankowski pisze:A czym różni się informatyka stosowana od informatyki?
programem i poziomem trudności (w sensie zwykła jest trudniejsza).
Dumel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2000
Rejestracja: 19 lut 2008, o 17:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Stare Pole/Kraków
Podziękował: 60 razy
Pomógł: 202 razy

AGH EAiE-który kierunek wybrać?

Post autor: Dumel »

ludzie masowo wbijają na informatykę na EAIE a jestem przekonany że większość z nich nie myśli nawet jakie tam są (przynajmniej na moje oko) nieciekawe specjalizacje. jak chcesz mieć fajną robotę to idź na informatykę analityczną na UJ
fivi91
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 181
Rejestracja: 5 gru 2009, o 13:35
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 7 razy

AGH EAiE-który kierunek wybrać?

Post autor: fivi91 »

Laureael pisze:
Jankowski pisze:A czym różni się informatyka stosowana od informatyki?
programem i poziomem trudności (w sensie zwykła jest trudniejsza).
A poza tym przygotowuje bardziej do pracy w przemyśle. Jak to ujął mój brat "będziesz przykładowo przygotowywać symulacje odkształcania pręta" ;] choć oczywiście można znaleźć prace w zwykłych zakładach informatycznych.
pilot1123
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 14 sie 2006, o 01:17
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Żywiec
Pomógł: 1 raz

AGH EAiE-który kierunek wybrać?

Post autor: pilot1123 »

Troche odkopuje temat, ale w internecie można zauważyć (dość nieuzasadniona) nagonke na mój kierunek (I@EAIE). Ciekawy post na ten temat zamieścił kolega z roku na swoim blogu -
Od siebie chciałbym napisać, że na I nie przygotowują do pracy jako ekspert w jakiejs dziedzinie, gdyz uczelnia nie może przygotowywać zmian w takim tempie, w jakim zmienia sie informatyka. Ucza nas podstawy informatyki, ponadczasowych rzeczy, dzieki ktorym kazda technologia jest łatwiejsza do opanowania.
ODPOWIEDZ