Generator zagadek logicznych w stylu old school

Matematyczne łamigłowki i zagadki...
Shelim
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 20 maja 2009, o 16:40
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 1 raz

Generator zagadek logicznych w stylu old school

Post autor: Shelim »

Jestem wielkim miłośnikiem gier amatorskich, a jakiś czas temu jeden z moich ulubionych autorów wypuścił nową grę. Ku mojemu zdumieniu, nie była to gra przygodowa czy rpg (choć do stworzenia posłużył RPG Maker) lecz... generator zagadek logicznych. Cel stawiany przed graczem? Rozwiązać zagadki w minimalnym okresie czasu. Oczywiście jest też trening, bez limitu i z podpowiedziami. I teraz najlepsze - zagadki są generowane na bieżąco i, jak do tej pory, żadna mi się nie powtórzyła (a gram prawie od premiery) Autor opisuje algorytm w readme - polecam implementację jako ciekawe ćwiczenie programistyczne



Generator posiada 10 głównych "scenariuszy", które opisują ramy treści (np. zagadka warunkowa, zagadka z mówieniem prawdą lub fałszem, itp.), ale sama treść jest wymyślana on-the-fly

Przykład zagadki (wzięty z powyższej strony, nie wchodźcie zanim nie rozwiążecie, bo rozwiązanie jest tam podane):

========================================
In the School of Philosophy, everyone speaks only in conditional sentences. Individuals can hold one of two ranks: Master or Student. Based on the statements below, can you determine which of the individuals are Masters, and which are Students?

Feeney:
1. If I am a student, so is Caughill.
2. If Manel and I are not of equal rank, I am a master.

Caughill:
1. If Feeney is a master, so am I.

Manel:
1. If Feeney is a master, I am a student.
2. If Caughill and I are not of equal rank, I am a master.
ODPOWIEDZ