Funkcja z trzema zmiennymi jako formuła.

Wszelkiego rodzaju zadania nie dotyczące funkcji w działach powyżej lub wiążace więcej niż jeden typ funkcji. Ogólne własności. Równania funkcyjne.
bat777
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 5 wrz 2023, o 11:28
Płeć: Mężczyzna
wiek: 40

Funkcja z trzema zmiennymi jako formuła.

Post autor: bat777 »

Witam,

Mam następujący problem.

Mechanicy wykonują inspekcje używanych samochodów i szukają w nich usterek. Następnie znalezione usterki pokazują kierownikowi, który weryfikuje ich rzeczywistą obecność, usterki nieprawidłowo zgłoszone zapisuje jako błędy. Pracownicy wykonują te inspekcje w różnym tempie (jak to z nami ludźmi bywa). Chcę przedstawić zależność pomiędzy ilością wykonanych inspekcji, liczbą znalezionych usterek i liczbą błędów wykrytych przez kierownika, w celu porównywania wyników pracy mechaników (w sensie kto zgłasza nieistniejące usterki, zatem wymaga przeszkolenia itd). Czy da się to zrobić i jeśli tak, to jak powinna wyglądać formuła?

Przykładowe dane poniżej:

Mechanik ...Liczba wykonanych inspekcji (x) ...Całkowita liczba znalezionych usterek (y) ...Liczba błędów wykrytych przez kierownika (z)
Tomasz.................13....................................41.....................................................2
Zygmunt................13...................................40.....................................................1
Marian..................12...................................55.....................................................3
Wiesiek.................9....................................26.....................................................0


Z pewnością formuła nie może mieć w mianowniku ilorazu liczby błędów, gdyż owa może wynosić 0. Ale może zawierać jej iloczyn, co miałoby sens.

Pomyślałem, że iloczyn średniej znalezionych usterek podzielony przez całkowitą liczbę inspekcji mógłby rozwiązać ten problem, jednak rozbieżność wyników sugeruje, że nie jest to poprawna formuła.

Czy ktoś miałby jakiś pomysł?

Z góry dziękuję,

Adam
ODPOWIEDZ