Co ostatnio opublikowaliście.

Dyskusje o matematykach, matematyce... W szkole, na uczelni, w karierze... Czego potrzeba - talentu, umiejętności, szczęścia? Zapraszamy do dyskusji :)
pkrwczn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 164
Rejestracja: 27 paź 2015, o 23:44
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 17 razy
Pomógł: 30 razy

Co ostatnio opublikowaliście.

Post autor: pkrwczn »

Może przeoczyłem, ale nie widzę żeby taki temat istniał. Są doświadczeni matematycy na forum (bo jesteśmy na forum matematycznym - tautologia), którzy pomagają i się udzielają a są może zbyt skromni, chociaż być nie powinni. Czy ktoś z Was opublikował coś ostatnio i chciałby się podzielić tym faktem. Wyjaśnić co jest pięć. Nie musi byś ostatnio. Ja bym z ciekawością przeczytał.
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 795
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Co ostatnio opublikowaliście.

Post autor: Slup »

Tutaj rzeczywiście jest kilka osób o realnym dorobku naukowym, ale najpewniej nie mają one zwyczajnie ochoty ujawniać swojej tożsamości (poza Janem Kraszewskim).
Ukryta treść:    
Przez realny dorobek naukowy mam na myśli publikacje na , które mają powyżej 70 punktów. Oczywiście 70 punktów to tylko orientacyjna granica - zdarzają się nieopublikowane preprinty, które mają wartość naukową większą niż publikacje w ważnych czasopismach.
Poza tym nie rozumiem, co dałaby Ci ta wiedza. Poważne publikacje naukowe w matematyce to zazwyczaj artykuły specjalistyczne, których wyniki nie są zrozumiałe dla matematyków niezaznajomionych z częścią dziedziny, której te publikacje dotyczą.

Teraz muszę iść na pocztę zapłacić alimenty na nie swoje dziecko.
ODPOWIEDZ