[LX OM] I etap

Dla wtajemniczonych;) Największa impreza dla matematyków poniżej studiów, czyli Olimpiada Matematyczna oraz Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów.
Dumel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2000
Rejestracja: 19 lut 2008, o 17:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Stare Pole/Kraków
Podziękował: 60 razy
Pomógł: 202 razy

[LX OM] I etap

Post autor: Dumel »

a mi sie udało zrobić stereo i już nie bede zawracał sobie głowy 7. i 9. tylko wyśle to co mam
michaln90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 68
Rejestracja: 22 cze 2008, o 11:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Pomógł: 1 raz

[LX OM] I etap

Post autor: michaln90 »

W każdym razie każde zadanie z tegorocznego I etapu ( za wyjątkiem 7.) w moim przypadku było owocem nie więcej niż 20-minutowego myślenia.

[ Dodano: 13 Września 2008, 14:48 ]
a tak w ogóle zamiast rozmawiać o tych stosunkowo łatwych zadaniach z I etapu, obczajcie sobie zadania z zakończonych niedawno Mistrzostw Europy Środkowej. Są zdecydowanie ciekawsze. Znajdują się na mathlinksie.
A tak w ogóle wie może ktoś jak wypadła nasza reprezentacja?
Awatar użytkownika
Swistak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1874
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 22:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 99 razy
Pomógł: 87 razy

[LX OM] I etap

Post autor: Swistak »

A ja wreszcie po długim czasie bezsensownych pomysłów na dowód 1 wpadłem na dobry pomysł i je rozkminiłem ^^. Przez pierwszy tydzień nie zrobiłem żadnego, a to już 4 w ciągu ostatnich 5 dni (z czego wczoraj nie miałem czasu, żeby nad czymkolwiek pomyśleć, więc się nie liczy xP). Zrobię jeszcze tylko 4 i będę mieć już całą 1 serię .
Awatar użytkownika
Sylwek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2716
Rejestracja: 21 maja 2007, o 14:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 160 razy
Pomógł: 657 razy

[LX OM] I etap

Post autor: Sylwek »

Dumel pisze:a mi sie udało zrobić stereo i już nie bede zawracał sobie głowy 7. i 9. tylko wyśle to co mam
O ile mnie pamięć nie myli, pytałeś we wcześniejszych tematach czy można wysyłać wszystkie zadania na raz. Moim zdaniem należy wysyłać każdą serię w ramach czasowych podanych na stronie OM:
I seria 4 września — 3 października 2008 r.
II seria 4 października — 3 listopada 2008 r.
III seria 4 listopada — 3 grudnia 2008 r.
Po co ryzykować - a nuż okaże się, że jak wyślesz wszystkie prace to pozostałe dwie serie zostaną gdzieś odłożone i się zawieruszą? Chyba, że na stronie OM-u w innym miejscu znajduje się inna informacja, ale takowej nie mogłem znaleźć.

A tymczasem przepisałem na czysto wszystkie zadania (pisałem odręcznie), które zrobiłem - można się już przygotowywać na II etap

P.S. Coś czuję, że ten temat przybierze w tym roku rekordowe rozmiary
Dumel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2000
Rejestracja: 19 lut 2008, o 17:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Stare Pole/Kraków
Podziękował: 60 razy
Pomógł: 202 razy

[LX OM] I etap

Post autor: Dumel »

Sylwek pisze:O ile mnie pamięć nie myli, pytałeś we wcześniejszych tematach czy można wysyłać wszystkie zadania na raz.
i otrzymałem odowiedź że jest o tym info na stronie (a to co podałeś mnie nie przekonuje bo jest też napisane na stronie z zadaniami: wysłać najpóźniej dnia...). wysłałem mailem pytanie do komitetu głównego, ale dostałem odpowiedź późno w nocy i widać panu który mi odpisywał już sie chciało spać bo napisał mi zupełnie o czym innm niż było w pytaniu.
puściłem pm do andkoma to sie może wszystko wyjaśni
Awatar użytkownika
Swistak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1874
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 22:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 99 razy
Pomógł: 87 razy

[LX OM] I etap

Post autor: Swistak »

Sylwek pisze:P.S. Coś czuję, że ten temat przybierze w tym roku rekordowe rozmiary
No jasne, bo ja w tym roku startuję .
Swoja drogą to się trochę zdziwiłem, że wpadłem na pomysł jak zrobić to zadanie, bo miałem dzisiaj beznadziejny humor (wstałem o 13, zjadłem śniadanie o 14, a za oknem szaro) i mimo wysiłków, które włożyłem wcześniej w to zadanie, teraz zrobiłem je praktycznie chyba w pierwszej minucie myślenia i to w pamięci xP.
Mam 4 zadania, myślę, że powinienem minimum zrobić jeszcze 3, będę próbował jak najwięcej, bez względu na to ile już będę miał, ale prawdziwą satysfakcję poczuję dopiero jak zrobię swoje pierwsze w życiu zadanie z wielomianów, do którego rozwiązania jestem już naprawdę blisko .
mdz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 7 paź 2007, o 20:38
Płeć: Mężczyzna
Pomógł: 8 razy

[LX OM] I etap

Post autor: mdz »

Jak ocenilibyście poziom trudności stereometrii w odniesieniu do ubiegłorocznej?
kubek1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 249
Rejestracja: 15 wrz 2008, o 19:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Syberia
Podziękował: 15 razy
Pomógł: 32 razy

[LX OM] I etap

Post autor: kubek1 »

Startuję pierwszy raz i muszę powiedzieć, że mam już o dziwo 8 zadań : 1,2,4,5,7,10,11,12, a myślałem, że będzie gorzej. Z tego, co widzę, to zadanie 7 sprawia wiele problemów forumowiczom, a mnie zaś geometria, z której mam tylko jedno zadanie

Ile minimum zadań trzeba mieć w okręgu mazowieckim, by wdostać się do II etapu?
Awatar użytkownika
Bierut
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 686
Rejestracja: 26 paź 2006, o 17:11
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 15 razy
Pomógł: 84 razy

[LX OM] I etap

Post autor: Bierut »

Pytanie do tych osób, które mają doświadczenie w OM z poprzednich lat. Czy komisja ocenia wybrany sposób rozwiązania danego zadania? Jeśli w jakimś zadaniu pójdę (powiedzmy) całkowicie na około, mimo że dało się o wiele szybciej i prościej, jednak wszystko stanowi logiczny ciąg wykonywanych czynności, to czy komisja może za coś takiego odjąć punkty?
mdz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 7 paź 2007, o 20:38
Płeć: Mężczyzna
Pomógł: 8 razy

[LX OM] I etap

Post autor: mdz »

kubek1 pisze:Ile minimum zadań trzeba mieć w okręgu mazowieckim, by wdostać się do II etapu?
Ostatnimi czasy próg w większości okręgów wynosił około 6 zadań i nie widzę powodów, dla których miałby drastycznie podskoczyć.
Bierut pisze:Czy komisja ocenia wybrany sposób rozwiązania danego zadania?
Jeżeli wszystko będzie poprawnie i ściśle nie ma powodów, aby ciąć punkty.
Awatar użytkownika
Swistak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1874
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 22:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 99 razy
Pomógł: 87 razy

[LX OM] I etap

Post autor: Swistak »

Podobno w OMG na II etapie rok temu, to czy ktoś się dostał to była loteria xP. Ja osobiście nie mogę o tym świadczyć, bo miałem 26/30 pkt, ale niektórzy mówią, że mieli zadania identycznie jak w kluczu i podostawali 0.
kubek1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 249
Rejestracja: 15 wrz 2008, o 19:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Syberia
Podziękował: 15 razy
Pomógł: 32 razy

[LX OM] I etap

Post autor: kubek1 »

mdz pisze:Ostatnimi czasy próg w większości okręgów wynosił około 6 zadań
Gdyby miały być zrobione bez błędu?
mdz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 7 paź 2007, o 20:38
Płeć: Mężczyzna
Pomógł: 8 razy

[LX OM] I etap

Post autor: mdz »

Tak, innym słowy około 36 punktów. A jeśli mowa o jakiś konkretnych przypadkach, to rok temu w okręgu lubelskim próg wynosił dokładnie 5 zadań.
Awatar użytkownika
taka_jedna
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 170
Rejestracja: 23 sie 2006, o 14:20
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Aj em from Poland
Podziękował: 16 razy
Pomógł: 23 razy

[LX OM] I etap

Post autor: taka_jedna »

Mam taka ciekawostkę: wiecie, że istnieją osoby, które nie potrafią zrobić zadania 1.? Na przykład ja . Proszę, niech ktoś napisze dla odmiany, że to bardzo trudne zadanie itp.
Awatar użytkownika
Sylwek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2716
Rejestracja: 21 maja 2007, o 14:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 160 razy
Pomógł: 657 razy

[LX OM] I etap

Post autor: Sylwek »

Proste to ono nie jest, znam tylko 2 osoby ze świętokrzyskiego (oprócz mnie ), które je mają zrobione, a znam praktycznie wszystkich lepiej kminiących tu startujących (ale rym oO). Po drugie nieumiejętność zrobienia zadania olimpijskiego nigdy nie jest wstydem.
ODPOWIEDZ