Strona 1 z 1

Praca

: 23 kwie 2008, o 17:41
autor: Natalia__K
Jaką pracę należy wykonać, aby zwiększyć prędkość ciała z v1=2m/s do v2=6m/s na poziomym torze o długości s=10m. Na całej drodze działa siła oporu równa 2N, a masa ciała wynosi 1kg.

Praca

: 23 kwie 2008, o 17:48
autor: kuma
\(\displaystyle{ W=F*s+(\frac{mV2^{2}}{2}-\frac{mV1^{2}}{2})}\)

Praca

: 23 kwie 2008, o 18:14
autor: Natalia__K
i F=ma tak? a skąd a?

[ Dodano: 23 Kwietnia 2008, 18:15 ]
i nie uwzględniamy, że cosinus alpha, czyli 180 stopni jest równy -1?

Praca

: 23 kwie 2008, o 19:22
autor: blost
\(\displaystyle{ F=2N}\)

tam jest chyba \(\displaystyle{ sin = 90 ^{0}=1}\)

Praca

: 23 kwie 2008, o 20:03
autor: Natalia__K
Mógłby mi to ktoś z was napisać po kolei, bo ja nie wiem skąd się bierze ten wzór

Praca

: 23 kwie 2008, o 20:15
autor: blost
praca jest wykonywana żeby:
1. pokonywać siłę tarcia \(\displaystyle{ (F*s)}\)
2. zmienić prędkość tj zmienić energię kinetyczną \(\displaystyle{ \Delta Ek}\)