Odcięte punktów. O co chodzi??

Definicja, własności - specyfika równań i nierówności.
$ebuss
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: $ebuss » 28 sty 2008, o 14:29

Witam. Mam do zrobienia takie o to zadanie: Zaznacz na osi liczbowej zbiór punktów, których odcięte spełniają nierównośc: a)\(\displaystyle{ \left|x\right|}\)\left|x\right|}\)\left|x\right|}\)\(\displaystyle{ \leqslant}\)0 e)\(\displaystyle{ \left|x-1\right|}\)\left|x+2\right|}\)\(\displaystyle{ \geqslant}\)0 Wybrałem tylko niektóre przykłady bo chcem potem na podstawie tego zrobić te inne przykłady których tu nie podałem. O co wogóle chodzi z tymi "odciętymi", bo te wartości bezwzględne rozumiem, że np \(\displaystyle{ \left|x\right|}\)\left|x\right|}\)\Leftrightarrow}\) -a

wb
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: wb » 28 sty 2008, o 14:43

Odciete, to pierwsze współrzędne punktów w układzie współrzędnych. Dla |x|-2, narysuj dwie pionowe linie przerywane (przerywane - oznacza, że punkty z tych linii nie należą do zbioru rozwiązań) przechodzące przez -2 oraz 2 na osi OX. Rozwiązaniem jest zbiór punktów zawartych między tymi liniami.

$ebuss
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: $ebuss » 28 sty 2008, o 15:22

a np jak jest \(\displaystyle{ \left|x \right|}\)\(\displaystyle{ \geqslant}\)2 ??

Awatar użytkownika
Natulka
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Natulka » 28 sty 2008, o 15:29

Rozwiązaniami tego równanka są takie x : \(\displaystyle{ x qslant 2}\) oraz \(\displaystyle{ x qslant -2}\)

ODPOWIEDZ