[studia] Uniwersytet Warszawski

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o studiowaniu: co wybrać? jakie są warunki przyjęć? życie studenckie? Zajrzyjcie tutaj!
Aquagen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 14 paź 2004, o 09:19
Płeć: Mężczyzna

[studia] Uniwersytet Warszawski

Post autor: Aquagen »

Wiecie czy na UW trzeba jakieś badania lekarskie? Z PW przysłali skierowanie. Jak na razie z UW czegoś takiego nie dostałem ale czy przypadkiem czegoś nie przegapiłem. Jeszcze jeden problem: w podaniu z IRK na drugiej stronie ("Proszę o wyrobienie Elektro...") jest napisane, że do tego dokumentu załanczam dowód opłaty za wyrobienie legitymacji. Tylko czy ten dowód opłaty to dowód opłaty rekrutacyjnej czy też jakiś inny, jeżeli tak to gdzie trzeba ją uiścić(numer konta etc.)
Awatar użytkownika
faustus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 90
Rejestracja: 25 maja 2005, o 11:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z drzewa binarnego
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 2 razy

[studia] Uniwersytet Warszawski

Post autor: faustus »

Zajrzyj tu.

Kod: Zaznacz cały

http://rekrutacja.uw.edu.pl/?p=p_30
Awatar użytkownika
Arek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1729
Rejestracja: 9 sie 2004, o 19:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Koszalin
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 12 razy

[studia] Uniwersytet Warszawski

Post autor: Arek »

Ze mną w Warszawie najwcześniej spotkać się będzie można ok. 28 września, wtedy bowiem obejmuję moją kwaterę strategiczną w DS 2 przy Żwirki i Wigury

Jakby rzeczywiście Was bylo więcej, to się najwyżej wywiesi gdzieś ogłoszenie na Wydziale
Na razie sądzę, że spokojnie by nas co najmniej 10 dało się zebrać... No, zobaczymy.
liu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1330
Rejestracja: 10 paź 2004, o 13:30
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Suchedniów
Pomógł: 104 razy

[studia] Uniwersytet Warszawski

Post autor: liu »

Zglasza sie nastepny MISMaP (przyszly /mam nadzieje/ chemik kwantowiec/krystalochemik/chemik teoretyk) do kolekcji, na MIM raczej przelotnie (pare kursow bede raptem realizowal), w razie czego tez moge sie zalapac?
Aquagen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 14 paź 2004, o 09:19
Płeć: Mężczyzna

[studia] Uniwersytet Warszawski

Post autor: Aquagen »

A jak już Was tak męczę to jeszcze jedno pytanko Jak to jest z zapisami na wf? Mi osobiście interesujące wydają się dwie dyscypliny: taniec towarzyski i aikido tylko że zapisy na taniec są tylko parami. Czy na ten kurs może zapisać się ktoś z UW a partnerka może być z poza UW? Jeżeli nie to jak oni sobie wyobrażają dobieranie się samemu z osobami z uczelni? Druga rzecz którą chciałbym się dowiedzieć to czy idąć na aikido trrzeba mieć jakieś doświadczenie z tą dyscypliną(mowa o grupie początkującej) Jak się zacznę za długo zastanawiąć to nie zapiszę się na jedno ani drugie bo pozajmują terminy. ??:
Awatar użytkownika
Zlodiej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1910
Rejestracja: 28 cze 2004, o 12:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 108 razy

[studia] Uniwersytet Warszawski

Post autor: Zlodiej »

Aquagen,

Póki co nie pozajmują terminów bo rejestracja się jeszcze nie zaczęła. Skoro to jest Aikido dla początkujących to zapewne każdy nawet nie znający się na tym student może się zapisać. Zresztą masz namiary na prowadzącego więc nie powinno być problemów z zapytaniem się. To samo z tańcem. Chociaż co do tańca to wydaje mi się, że to już od miejsca zależy. W każdym razie najlepiej się skontaktować z prowadzącym np przez mejla i nie będzie zadnych niejasnosci.
Pierwsza tura rejestracji rozpocznie się 25 września o godz. 18:00 , a zakończy 6 października 2006 o godz. 23.59.

Druga tura rejestracji rozpocznie się 11 października 2006 o godz. 18:00, a zakończy 15 października 2006 o godz. 23.59.
Awatar użytkownika
angel-of-fate
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 182
Rejestracja: 25 paź 2007, o 19:21
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: WuWuA
Podziękował: 15 razy
Pomógł: 8 razy

[studia] Uniwersytet Warszawski

Post autor: angel-of-fate »

Ochrona Środowiska jak jest po tym praca?
czy 60%matmy rozsz wystarczy zeby dostac sie na geodezje budownictwo lub logistyke?
Abrakadabra1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 29 sty 2008, o 18:47
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kosmos
Podziękował: 5 razy

[studia] Uniwersytet Warszawski

Post autor: Abrakadabra1 »

A jak to jest z tym MISMaP-em? Widziałam ze progi były śmieszne, jakieś 20% ogólnej punktacji, a słyszałam że większość ludzi którzy tam idą to olimpijczycy...

Więc jak to właściwie jest?
Awatar użytkownika
angel-of-fate
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 182
Rejestracja: 25 paź 2007, o 19:21
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: WuWuA
Podziękował: 15 razy
Pomógł: 8 razy

[studia] Uniwersytet Warszawski

Post autor: angel-of-fate »

pewnie łatwo sie dostać trudno się utrzymać
Majdan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 74
Rejestracja: 18 lis 2007, o 21:36
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

[studia] Uniwersytet Warszawski

Post autor: Majdan »

Abrakadabra1 pisze:A jak to jest z tym MISMaP-em? Widziałam ze progi były śmieszne, jakieś 20% ogólnej punktacji, a słyszałam że większość ludzi którzy tam idą to olimpijczycy...

Więc jak to właściwie jest?
No więc w tym roku złożyłem papiery na Informatykę na MIM i MISMAP.
Na MIM dostałem się od razu z wynikiem 91,4pkt - jest to około granicy.
Na MISMAP dostałem się z listy rezerwowej, gdzie moje wyniki dawały średnią 93,4%.

Jak widać dostać się trudniej, ale ja idę na MIM, bo nie chcę łączyć informatyki z dziedzinami z MISMAP'u, a zarządzania tam nie ma.
Swacza
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 27 mar 2005, o 22:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ruda Śląska
Pomógł: 2 razy

[studia] Uniwersytet Warszawski

Post autor: Swacza »

Stanowczo protestuję, przeciwko dezinformacji, jakoby te dwadzieścia kilka procent wystarczyło, aby się dostać na MISMaP!!!

Na MISMaPie obowiązuje szczególny system punktacji, o którym trzeba było najpierw przeczytać. Granica 5000 pkt została postawiona, ponieważ przyjęto, że nie można jej przekroczyć. Na dobrą sprawę od kilku lat chyba nikt nie miał więcej niż 2000 pkt.
Majdan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 74
Rejestracja: 18 lis 2007, o 21:36
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

[studia] Uniwersytet Warszawski

Post autor: Majdan »

Swacza pisze:Stanowczo protestuję, przeciwko dezinformacji, jakoby te dwadzieścia kilka procent wystarczyło, aby się dostać na MISMaP!!!

Na MISMaPie obowiązuje szczególny system punktacji, o którym trzeba było najpierw przeczytać. Granica 5000 pkt została postawiona, ponieważ przyjęto, że nie można jej przekroczyć. Na dobrą sprawę od kilku lat chyba nikt nie miał więcej niż 2000 pkt.
Ja miałem Wynik: 1485.403 /5000 pkt. Dałem dwa przedmioty - matma 100%, fiza 87%.
Ciężkie mają przeliczniki. Liczą średnią, porównują Twój wynik z innymi, itp.
Czytałem coś o tym, ale na własną rękę nic nie policzymy.
Aaron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 29 paź 2008, o 19:21
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łódź/Warszawa
Podziękował: 1 raz

[studia] Uniwersytet Warszawski

Post autor: Aaron »

Czy ktoś wie może jaki był ostateczny próg punktowy na matematykę MIMUW (po dodatkowej rekrutacji, o której mowa na stronie uw)?

Edit: oczywiście w tym roku
Awatar użytkownika
Frey
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3299
Rejestracja: 11 paź 2008, o 18:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował: 48 razy
Pomógł: 243 razy

[studia] Uniwersytet Warszawski

Post autor: Frey »

bardzo bardzo niski, coś koło 60 punktów na 100 według przelicznika. Jakoś tak.
sgsledz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 4 maja 2009, o 10:27
Płeć: Mężczyzna

[studia] Uniwersytet Warszawski

Post autor: sgsledz »

Witam. Chcialbym studiowac na UW Informatyke ;] Mam pytania do osob, ktore ja studiuja/skonczyly lub maja jakiekolwiek pojecie.

1. Czy zdajac matematyke na poziomie podstawowym mam jakiekolwiek szanse zeby tam sie dostac?
2. Srednio jaki wynik musze uzyskac z maty rozszerzonej zeby marzyc o dostaniu sie na UW?.
3. Czy musze zdawac Fizyki ?(jesli jest wymagana a nie bede jej zdawac to biora takie osoby pod uwage?)
4.Czy konczac technikum z dymplonem "Technika Informatyka", bede brany jakos specjalnie pod uwage ?
5.Pochodze z Częstochowy i rozne opinie slyszalem o mojej politechnice. Jedni mowia ze okropna uczelnia a inni ze jedna z lepszych. Osoby ktore cos wiedza prosze o opinie

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ