[studia] Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o studiowaniu: co wybrać? jakie są warunki przyjęć? życie studenckie? Zajrzyjcie tutaj!
Dumel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2000
Rejestracja: 19 lut 2008, o 17:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Stare Pole/Kraków
Podziękował: 60 razy
Pomógł: 202 razy

[studia] Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Post autor: Dumel »

Rejestrując się na dwa kierunki płace dwa razy opłatę rekrutacyjną ?
nie wiem jak teraz, ale w zeszłym roku tak było
Podczas rejestracji można wybrać tą specjalność na kierunkach Matematyka lub Informatyka. Czy jest jakaś różnica ?
to jest wybór sekretariatu w którym częściej będziesz bywał. W sekretariacie II są milsi ludzie ale czasem przerzucają odpowiedzialność na IM.
knrdk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 12 mar 2009, o 13:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 7 razy

[studia] Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Post autor: knrdk »

Czyli studiując w tym roku matematykę komputerową w II i mając 86% z matmy rozszerzonej dostawało się 1000zł stypendium, a studiując w IM nie ?
Dumel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2000
Rejestracja: 19 lut 2008, o 17:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Stare Pole/Kraków
Podziękował: 60 razy
Pomógł: 202 razy

[studia] Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Post autor: Dumel »

tak
Twarz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 64
Rejestracja: 15 paź 2005, o 09:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin

[studia] Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Post autor: Twarz »

Planuję się wybrać na UJ na informatykę II stopnia (tę, która na ichniej stronie widnieje jako "informatyka stosowana, informatyka teoretyczna, matematyka komputerowa, modelowanie, sztuczna inteligencja i sterowanie, inżynieria oprogramowania").

Mam pytanie dotyczące rekrutacji: czy rok temu na UJ była rekrutacja na studia II stopnia na ten kierunek? Jeśli tak, to czy wzór, wedle którego jest obliczana ilość punktów poszczególnych kandydatów był taki sam jak w tym roku? Jeżeli był, to czy ktoś może podać (mniej więcej) jaki był próg punktowy oraz/lub czy wszystkie miejsca (w tym roku 180) zostały zapełnione?

Będę wdzięczny za każdą odpowiedź.
adamroman
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 22 cze 2010, o 17:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PL

[studia] Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Post autor: adamroman »

Witam,

W tamtym roku był o wiele mniejszy limit przyjęć na informatykę II stopnia (wynikało to z rozdziału studiów 5-letnich na 3+2). Dopiero teraz jest pierwszy rocznik, który idzie "normalnym" trybem 3+2 i dlatego limit wynosi nie 20, a 180 miejsc. Z samego Instytutu Informatyki na te studia wybiera się około 50-60 osób, więc zostanie jeszcze dużo miejsc.

Co do kryteriów kwalifikacji, to są one opisane na karcie studiów w systemie elektronicznej rekrutacji (). Są to inne zasady niż te obowiązujące rok temu. Ale tak jak powiadam, każdy, kto skończył informatykę I stopnia ma praktycznie pewność, że składając dokumenty do nas, dostanie się, ze względu na ten duży limit przyjęć.
nerdzio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 1 kwie 2008, o 16:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: St-ce
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 1 raz

[studia] Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Post autor: nerdzio »

Mam pytanie do kogoś kto jest zorientowany w listach rankingowych. Zostałem przyjęty na informatykę analityczną i jestem na 27 miejscu. Z tego co wyczytałem lista dla informatyki w związku ze stypendium z kierunków zamawianych jest ustalana wspólnie dla wszystkich specjalności. Czy zatem jestem na 27 miejscu tej ogólnej czy tylko dla analitycznej. Bo jeżeli tylko na analitycznej to nie mam najmniejszych szans na pieniądze a jest to dla mnie dosyć istotna kwestia. Dodam że miałem 90 punktów rekrutacyjnych.
Awatar użytkownika
MatizMac
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 568
Rejestracja: 6 lut 2007, o 15:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ostrowiec Św. / Warszawa (Ochota)
Podziękował: 106 razy
Pomógł: 41 razy

[studia] Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Post autor: MatizMac »

tylko analitycznej bo ja jestem na 31. i mam 94 pkt. a składałem na II a nie TCS.
mathac
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 22 gru 2008, o 14:16
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 8 razy

[studia] Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Post autor: mathac »

Zostałeś umieszczony na 25 pozycji listy rankingowej.
Twój wynik w postępowaniu kwalifikacyjnym wyniósł 94,00 punktów.

ii , hehe widac duzo osob ma 94
Awatar użytkownika
MatizMac
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 568
Rejestracja: 6 lut 2007, o 15:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ostrowiec Św. / Warszawa (Ochota)
Podziękował: 106 razy
Pomógł: 41 razy

[studia] Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Post autor: MatizMac »

I co, idziecie na UJ?
No obliczyłem, że z 94 i powyzej jest 51 osob łącznie z TCS, więc jest duża szansa na stypendium, no ale przecież nie o to głównie chodzi
mathac
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 22 gru 2008, o 14:16
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 8 razy

[studia] Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Post autor: mathac »

tzn tez o tym slyszalem dodatkowo tez proponowali mi na wroclawskim stypendium 1000 zl miesiecznie ale skladam na warszawski tam jestem dopiero na 141 miejscu
Dumel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2000
Rejestracja: 19 lut 2008, o 17:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Stare Pole/Kraków
Podziękował: 60 razy
Pomógł: 202 razy

[studia] Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Post autor: Dumel »

jeszcze sporo skoczycie w górę, jak ludzie będą wycofywać podania (o dziwo czołówka bardzo się przerzedza). ja w zeszłym roku na matematyce byłem na początku pod koniec pierwszej 50-tki, potem skoczyłem chyba do 30-tki, była jeszcze wrześniowa rekrutacja wiec spadłem parę miejsc, a podania o stypendia sie składało dopiero w styczniu i byłem chyba 22.
knrdk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 12 mar 2009, o 13:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 7 razy

[studia] Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Post autor: knrdk »

Wybieram się na matematykę komputerową, zastanawiam się czy wybrać II czy IM.
Czytałem że na tą specjalność decyduje się więcej osób z IM niż z II. Czy jeśli powiedzmy na II zapisałoby się 5 osób (na MK) to czy zostanie to połączone z osobami z IM i z nich zostanie utworzona grupa czy taka specjalność po prostu nie zostanie utworzona ?

Pytam bo z tego co widzę to na II będzie trochę łatwiej o stypendium zamawianie, a z kolei na IM prawdopodobnie będzie więcej osób chętnych na MK.
alnilam6
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 28 maja 2010, o 16:44
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Nibylandia

[studia] Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Post autor: alnilam6 »

Dumel pisze:jeszcze sporo skoczycie w górę, jak ludzie będą wycofywać podania (o dziwo czołówka bardzo się przerzedza). ja w zeszłym roku na matematyce byłem na początku pod koniec pierwszej 50-tki, potem skoczyłem chyba do 30-tki, była jeszcze wrześniowa rekrutacja wiec spadłem parę miejsc, a podania o stypendia sie składało dopiero w styczniu i byłem chyba 22.
Czyli że jak jestem na matmie 31 to dostanę stypendium? ;P
kuba_aaa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 2 maja 2010, o 01:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Olkusz/Kraków

[studia] Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Post autor: kuba_aaa »

Jakie są warunki otrzymania stypendium na matematyce?
Dumel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2000
Rejestracja: 19 lut 2008, o 17:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Stare Pole/Kraków
Podziękował: 60 razy
Pomógł: 202 razy

[studia] Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Post autor: Dumel »

Czyli że jak jestem na matmie 31 to dostanę stypendium? ;P
jest to wielce prawdopodobne
Wybieram się na matematykę komputerową, zastanawiam się czy wybrać II czy IM.
Czytałem że na tą specjalność decyduje się więcej osób z IM niż z II. Czy jeśli powiedzmy na II zapisałoby się 5 osób (na MK) to czy zostanie to połączone z osobami z IM i z nich zostanie utworzona grupa czy taka specjalność po prostu nie zostanie utworzona ?
wszyscy studiują razem, nie ma podziału na studentów IM i II.
a nawiasem mówiąc ja się rok temu zapisywałem przez IM właśnie z myślą że będzie łatwiej o stypendium bo informatyka jest raczej bardziej popularna niz matematyka. myślę że skoro w tym roku ma wszystko pójść sprawnie i stypendia będą już od października, tak właśnie może być ale to tylko takie moje luźne rozważania.
ODPOWIEDZ