Odpowiednia konfiguracja

pamela696
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 88
Rejestracja: 17 wrz 2007, o 19:03
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: z wioski indiańskiej
Podziękował: 58 razy

Odpowiednia konfiguracja

Post autor: pamela696 »

Rodzice zaplanowali kupno komputera do użytku całej rodziny. Zaproponuj odpowiednią konfigurację sprzętu oraz niezbędne oprogramowanie. Uwzględnij to, że mama zajmuje się tłumaczeniem z języka angielskiego, tata jest prawnikiem, a starszy brat pasjonuje się muzyką i lubi tworzyć własną. Oczywiście pomyśl też o swoich zainteresowaniach.
Awatar użytkownika
Undre
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1430
Rejestracja: 15 lis 2004, o 02:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja:
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 92 razy

Odpowiednia konfiguracja

Post autor: Undre »

Rotfl jeszcze mi powiedz że to zadanie ze szkoły ... co oni kurde bele wyprawiają w szkołach z tym przedmiotem ...

"odpowiednią konfigurację sprzętu" - każdy kurde konfiguruje pod siebie.
Co najwyżej możemy przyjąć pewne kryteria, może jak coś napiszę to inni też dorzucą swoje 3 grosze :P
Załóżmy, że jak dla całej rodziny, to obowiązkowo system operacyjny Windows (nie, babcia nie nauczy sie obsługi linuxa ... :P). Jak na razie gdybając hipotetycznie brałbym XP SP2, za niedługo prawdopodobnie będzie SP3 to może wtedy lepiej byłoby takie coś skombinować. W Windzie trzeba by user account porobić, żeby się powiedzmy z tatą nie szarpać o czarne tło którego nie lubi itp itd. Dalej to ja w windzie przestawiam od cholery rzeczy, ale to tak bardziej z moich 'widzimisie' ... skoro komputer dla calej rodziny, to tak samo dysk nalezaloby jakos podzielic - powiedzmy ze macie 250GB na SATAII, w takim ukladzie partycja C okolo 15-20 GB, dalej reszte mozna po rowno podzielic miedzy czlonkow rodziny, o ile jest na to przyzwolenie odgorne. Wszystkie partycje mozna dac na NTFS.
Co do taty prawnika i mamy tłumaczki to nie wiem co ta przesłanka ma oznaczać - w obu zawodach na pewno coś w stylu MS Worda sie przyda, ale mozna nie bulic dodatkowej kasy i wrzucic Open Office ( dobry, darmowy, legalny :P ).
Zainteresowania muzyczne brata to nie wiem co maja oznaczac - jezeli tlyko chce sluchac muzy to miejsce na dysku + WinAMP badz inny odtwarzacz go zadowoli. Jak ma to byc tworzenie muzyki, to ja sie zbytnio na programach nie znam, nie bede wiec sypac tytulami. Tak czy siak tworzenie muzy oznacza mus zakupienia dodatkowo dobrej dzwiekowki i wybulenia kasiory na jakies profesjonalne aplikacje.
Co do wlasnych zainteresowan - nie wiem co cie kreci. Jak grafika - to z programow "2D" masz darmowo Inkscape czy GIMPa, jak "3D" to jest chociazby Blender, o ile kojarze niekomercyjnie mozna tez korzystac z Bryce.
Z innych aplikacji poza Winampem, ktore powinny byc dostepne dla wszystkich uzytkownikow peceta na pewno trza uwzglednic jakis archiwizator, jezeli internet rodzinka tez podlacza to dochodzi antywirus ( za free jest np BitDefender, w testach wypadajacy ostatnio niezle), firewall ( najwiecej ludzi posiada Zone Alarm ) i jakas przegladarka ( imo Opera + kilka widżetów, ewentualnie moze byc Firefox z dodatkami ).
Sam internet mysle rozwiazuje tutaj problem profesji starych - matka znajdzie translatory i cale elektroniczne slowniki w necie, a tato prawnik jak chce zapisze sie na forum prawnikow albo bedzie grzebac w kodeksach :P
ODPOWIEDZ