Kupno filiżanek i talerzyków

Problemy matematyczne "ubrane" w życiowe problemy.
Waldek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 3 paź 2007, o 11:21
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tczew
Podziękował: 1 raz

Kupno filiżanek i talerzyków

Post autor: Waldek » 24 paź 2007, o 21:37

Kupiono 6 filizanek i 10 talerzyków i zapłacono 170 zł.Filizanka z talerzykiem kosztuje 23zł. I le zapłacono za filizankę ,a ile za1 talerzyk ?
Ostatnio zmieniony 24 paź 2007, o 21:57 przez Waldek, łącznie zmieniany 1 raz.
Rekrutacja Instytut Matematyczny, Uniwersytet Wrocławski (gif)

zom3r
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 23 paź 2007, o 19:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 10 razy

Kupno filiżanek i talerzyków

Post autor: zom3r » 24 paź 2007, o 21:40

Rozwiąż układ równań liniowych:
\(\displaystyle{ /begin{case}x+y=23//6x+10y=170/end{case}

Jest elementarny, więc nie chcij żeby ktoś poczynił ten niewielki wysiłek umysłowy za Ciebie.}\)

ODPOWIEDZ