Podstawy matematyki.

Dział dla użytkowników nie lubiących googlować ;) Konkretne zagadnienia matematyczne w sieci, skrypty online, poszukiwania wszelakie acz KONKRETNE!
nivwusquorum
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 93
Rejestracja: 31 maja 2007, o 17:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Chojnice
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 3 razy

Podstawy matematyki.

Post autor: nivwusquorum »

Witam,

Mój problem jest dosyć złożony. Jestem w pierwszej klasie liceum. Tylko, że to nie jest takie sobie zwykłę liceum, tylko takie które ma bardzo wysokie pozycje w rankingach i przez które przeszło wielu laureatów i finalistów OMu. No cóż ja szczerze mówiąc poziomem trochę odstaje od reszty mojej klasy jeżeli chodzi o matmę. A mam ambicje pójść na jednoczesne studia matmę z infą. No więc muszę się przyzwyczaić do zadań olimpijskich. A generalnie gdy patrzę na treść np. zadań chociażby 1 etapu OM to nie mam wogóle pomysłu jak to rozwiazać. Ewentualnie jak już wpadne na rozwiązanie to nie jestem w stanie go udowodnić. Robiąc zadania z trygonometrii rzadko kiedy wiem jakich wzorów użyć, żeby wpaść na rozwiązanie. Jeżeli chodzi o geometrię, to często nawet widząc rozwiązanie nie jestem w stanie się połapać o co w nim chodzi. Wynika to z tego że miałem bardzo słaby poziom matematyki w gimnazjum. Jednocześnie napewno moja zaletą jest duży zapał i ochota do pracy nad sobą. więc tutaj prośba do was. Od czego zacząc, jak się zabrać z nadganianie poziomu z matematyki. Chciałbym w trzeciej klasie być finalistą, albo chociaż być w drugim etapie OM.
Piotr Rutkowski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2234
Rejestracja: 26 paź 2006, o 18:08
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 22 razy
Pomógł: 390 razy

Podstawy matematyki.

Post autor: Piotr Rutkowski »

Hehe, to wcale nie znaczy, że miałeś słaby poziom w gimnzajum. To raczej znaczy, że zadania na OM są na o wiele wyższym poziomie niż wszystko czego Cię nauczą w całym liceum. Jeśli chcesz od czegoś zacząć to polecam wizytę w temacie literatura do olimpiady na naszym forum w dziele o olimpiadzie
nivwusquorum
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 93
Rejestracja: 31 maja 2007, o 17:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Chojnice
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 3 razy

Podstawy matematyki.

Post autor: nivwusquorum »

Nie no w liceum uczą mnie rzeczy właśnie na poziomie olipijskiem, tylko nie zawsze jestem w stanie się połapać we wszystkim co mamy na lekcji. Ale dzięki napewno zajrzę do działu o literaturze.
Piotr Rutkowski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2234
Rejestracja: 26 paź 2006, o 18:08
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 22 razy
Pomógł: 390 razy

Podstawy matematyki.

Post autor: Piotr Rutkowski »

Wiesz, osobiście wątpię żeby na lekcjach uczyli na poziomie olimpijskim (ach te moje marzenia ). No chyba, że chodzisz do Staszica
ODPOWIEDZ