Powtórka po wakacjach

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o studiowaniu: co wybrać? jakie są warunki przyjęć? życie studenckie? Zajrzyjcie tutaj!
Kaymon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 26 sty 2019, o 19:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk

Powtórka po wakacjach

Post autor: Kaymon » 9 wrz 2019, o 14:38

Hej,
jak wiadomo, zbliża się październik. Rozpoczynam wtedy też drugi rok studiów matematycznych i mam mały problem. Mimo, że pierwszy rok zdałem całkiem przyzwoicie, to teraz przed kolejnym ogarnia mnie strach. Sprecyzowałem sobie postanowienie na czas wakacji, jakim było powtarzanie sobie w czasie wolnym przerobionego materiału, a nawet liźnięcie nowego, jednak praca mnie zbyt mocno pochłonęła. Wieczorami bywałem zniechęcony, a jak już miałem wolny czas to wykorzystywałem go na upragniony relaks wakacyjny. Teraz jednak siedzę przerażony myślą o nowym semestrze, więc chciałbym sobie cokolwiek powtórzyć.

Pytanie, które kieruję do Was, co polecicie na powtórkę pierwszego roku / konkretnych przedmiotów (główny nacisk pewnie na analizę oraz algebrę)? Z czego warto przygotować się przed drugim rokiem (topologia, równania różniczkowe, analiza 3 czy też teoria miary), co warto powtórzyć, czy może jednak nie taki diabeł straszny jak go malują?


Pozdrawiam serdecznie
Rekrutacja Instytut Matematyczny, Uniwersytet Wrocławski (gif)

ODPOWIEDZ