chemia analityczna - mediana, modalna, rodzaje błędów...

Procesy stochastyczne. Sposoby racjonalizowania wielkich ilości informacji. Matematyka w naukach społecznych.
wujekbaniu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 2 paź 2007, o 20:23
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz

chemia analityczna - mediana, modalna, rodzaje błędów...

Post autor: wujekbaniu »

Witam wszystkich
Mój problem polega na tym że dostałem, się na Analitykę Medyczną i na pierwszych zajęciach dostałem zadanie... wiem że wiedza niezbędna do jego rozwiązania przewinęła sie gdzieś w technikum ale nie jestem w stanie dotrzeć do jej źródła. Przeszukując neta za niezbędnymi wzorami natknąłem sie na to forum i postanowiłem poprosić o pomoc. oto dwa zadania które mnie męczą:
6. Obliczyć medianę, modalną, rozstęp, odchylenie standardowe i wariancję dla każdego przyrządu pomiarowego.
7. Obliczyć błędy bezwzględny i względny, powtarzalność i dokładność dla pomiarów wykonanych każdym przyrządem pomiarowym.
celowo nie podaję wyników analizy przeprowadzonej na ćwiczeniach ponieważ mam nadzieję że ktoś mi to łopatologicznie wytłumaczy abym mógł to zrozumieć i nie zawracać więcej ludziom głowy tym tematem zdaję sobie sprawę że to BANALNE PODSTAWY i kiedyś to umiałem... ale tego typu wiedza nie trzyma sie mnie za mocno


z góry dziękuje za pomoc
kadykianus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 149
Rejestracja: 17 paź 2007, o 19:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: wroclaw
Pomógł: 15 razy

chemia analityczna - mediana, modalna, rodzaje błędów...

Post autor: kadykianus »

Problem nie w tym, ze to są podstawy. Problem w tym, ze to są tak łatwe rzeczy, że Twoja prośba o to by Ci ktoś tutaj pisał wzory i tłumaczył takie rzeczy, które można znaleźć WSZĘDZIE mówi, ze ja, jako pacjent, drżał bym o swoje życie, gdybyś Ty robił mi jakiekolwiek badania!
Zastanów sie lepiej, czy takie studia to dla Ciebie nie za dużo. Idziesz na skandaliczną łatwiznę i wykazujesz ZERO myślenia i samodzielności.
ODPOWIEDZ