Rozkad standardowy normalny
: 21 maja 2018, o 12:35
Witam mam problem z zadaniem o treści:
Objętość 1 beczki piwa wynosi średnio 25 litrów i ma rozkład normalny o
wariancji 0,16 [\(\displaystyle{ 1^2}\)].
a) Jaki procent beczek, będzie miał objętość mniejszą od 24 [l]?
Wydaje mi się że rozumiem o co tu chodzi ale gdy dochodze do podstawienia wartości z tablic statystycznych wartość przekracza zakres...
Jak wykonuje to zadanie:
Średnia = wartość oczekiwana = u = 25l
Wariancja = \(\displaystyle{ b^2}\) = 0.16
b = 0.4
X~N(25,0.4)
\(\displaystyle{ P(X<24)=P(X le 23 ) =standaryzacja=1-P( frac{x-25}{0,4}le frac{23-25}{0.4} = 1-P(Z le -5) =}\)
no i teraz mam problem bo wartości 5 nie ma w tablicy statystycznej
images/abrasax/rozklad_normalny.gif
gdzie popełniam kod
Objętość 1 beczki piwa wynosi średnio 25 litrów i ma rozkład normalny o
wariancji 0,16 [\(\displaystyle{ 1^2}\)].
a) Jaki procent beczek, będzie miał objętość mniejszą od 24 [l]?
Wydaje mi się że rozumiem o co tu chodzi ale gdy dochodze do podstawienia wartości z tablic statystycznych wartość przekracza zakres...
Jak wykonuje to zadanie:
Średnia = wartość oczekiwana = u = 25l
Wariancja = \(\displaystyle{ b^2}\) = 0.16
b = 0.4
X~N(25,0.4)
\(\displaystyle{ P(X<24)=P(X le 23 ) =standaryzacja=1-P( frac{x-25}{0,4}le frac{23-25}{0.4} = 1-P(Z le -5) =}\)
no i teraz mam problem bo wartości 5 nie ma w tablicy statystycznej
images/abrasax/rozklad_normalny.gif
gdzie popełniam kod