Procent masy nawozu.
: 11 lut 2018, o 16:15
Mam problem z zadaniem:
Pewien wieloskładnikowy nawóz sztuczny zawiera \(\displaystyle{ N_{}H_{4} H_{2} PO_{4},\left( N_{}H_{4} \right) _{2} SO_{4}, MgO}\) i inne związki chemiczne. Masa siarczanu (VI) amonu stanowi 38% masy całego nawozu, a masa tlenku magnezu 2% masy całego nawozu. Masa tlenu wchodzącego w skład związku, których wzory wymieniono stanowi 48,1% masy całego nawozu.
Ustal jaki procent masy całego nawozu stanowi masa \(\displaystyle{ N_{}H_{4} H_{2} PO_{4}}\).
Wynik podaj z dokładnością do 2 cyfr znaczących.
Przyjmij, że masa: \(\displaystyle{ N_{}H_{4} H_{2} PO_{4}=115}\),\(\displaystyle{ \left( N_{}H_{4} \right) _{2} SO_{4}=132}\),\(\displaystyle{ MgO=40}\)
Z góry dziękuję
Pewien wieloskładnikowy nawóz sztuczny zawiera \(\displaystyle{ N_{}H_{4} H_{2} PO_{4},\left( N_{}H_{4} \right) _{2} SO_{4}, MgO}\) i inne związki chemiczne. Masa siarczanu (VI) amonu stanowi 38% masy całego nawozu, a masa tlenku magnezu 2% masy całego nawozu. Masa tlenu wchodzącego w skład związku, których wzory wymieniono stanowi 48,1% masy całego nawozu.
Ustal jaki procent masy całego nawozu stanowi masa \(\displaystyle{ N_{}H_{4} H_{2} PO_{4}}\).
Wynik podaj z dokładnością do 2 cyfr znaczących.
Przyjmij, że masa: \(\displaystyle{ N_{}H_{4} H_{2} PO_{4}=115}\),\(\displaystyle{ \left( N_{}H_{4} \right) _{2} SO_{4}=132}\),\(\displaystyle{ MgO=40}\)
Z góry dziękuję