Poziom trudności magisterskiej matematyki po informatyce Ist

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o studiowaniu: co wybrać? jakie są warunki przyjęć? życie studenckie? Zajrzyjcie tutaj!
Baron Pampa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 24 paź 2017, o 22:37
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Poziom trudności magisterskiej matematyki po informatyce Ist

Post autor: Baron Pampa »

Hej,

zaniedługo będę inżynierem informatyki, rozważam kontynuację studiów na matematyce(UJ/AGH). Przed podjęciem decyzji chciałem spytać o parę rzeczy i poprosić o radę osoby, której już skończyły lub właśnie robią studia magisterskie.
Moja dotychczasowa wiedza w trzech zdaniach:

Logikę i teorię mnogości robiłem na kierunku matematyka na mojej uczelni jako dodatkowy przedmiot.

Przez dobrych prowadzących i/lub wkład własny mam mocne podstawy z analizy, algebry i algorytmiki.

Słabiej znam, ale uczyłem się też teorii grafów, kombinatoryki, statystyki i teorii prawdopodobieństwa.

Nigdy nie byłem orłem, ale zawsze lubiłem matematykę i dobrze sobie radziłem. Czy ktoś, kto kończył studia magisterskie z matematyki jest w stanie mi powiedzieć, jak wiele nadrabiania by mnie czekało? Gdybym się na to zdecydował - czego powinienem się douczyć zanim pójdę na studia? Czy masz inne sugestie?
Awatar użytkownika
leg14
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3132
Rejestracja: 5 lis 2014, o 20:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 154 razy
Pomógł: 475 razy

Re: Poziom trudności magisterskiej matematyki po informatyce

Post autor: leg14 »

A jaką specjalizację rozważasz?
Baron Pampa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 24 paź 2017, o 22:37
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Poziom trudności magisterskiej matematyki po informatyce Ist

Post autor: Baron Pampa »

Matematykę stosowaną. W doborze przedmiotów chciałbym pogłębić swoją wiedzę statystyczną i poznać te obszary matematyki, które są najmocniej związane z uczeniem maszynowym i ogólnie informatyką.
Awatar użytkownika
Yelon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 560
Rejestracja: 9 mar 2014, o 10:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 91 razy
Pomógł: 67 razy

Re: Poziom trudności magisterskiej matematyki po informatyce

Post autor: Yelon »

Studiuję na UJ. Pierwsza kwestia to taka, czego chcesz się na tych studiach nauczyć. Jeżeli interesuje Cię sekcja stosowana, to nastaw się na statystykę (szeroko pojętą), trochę spotkań z finansami + procesy stochastyczne, co oznacza powrót do probabila i znajomość teorii miary (do zdania egzaminów nieszczególnie potrzebna, ale im większa tym lepiej, podobnie z teoretycznymi podstawami statystki). To jest tak człon jeśli chodzi o zastosowania.
Awatar użytkownika
leg14
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3132
Rejestracja: 5 lis 2014, o 20:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 154 razy
Pomógł: 475 razy

Re: Poziom trudności magisterskiej matematyki po informatyce

Post autor: leg14 »

Poducz się RP i analizy wielowymiarowej. Jak już zrobisz RP to statystykę - tyle wystarczy .
ODPOWIEDZ