Studia ekonomiczne i drugi kierunek: matematyka/fizyka?

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
Its complicated
Użytkownik
Użytkownik

Studia ekonomiczne i drugi kierunek: matematyka/fizyka?

Post autor: Its complicated » 12 paź 2017, o 20:48

Witajcie,
Aktualnie jestem studentem drugiego roku na Wydziale Nauk Ekonomicznych UW. Lubię swoje studia, staram się z nich wyciągać jak najwięcej (działalność w organizacjach studenckich, nauka VBA i inne), jednakże czegoś mi brakuje. Chciałbym pogłębić swoją wiedzę, jednocześnie móc spojrzeć na zagadnienia ekonomiczne czy finansowe szerzej lub z pomocą innych narzędzi. Z tego powodu zacząłem myśleć nad drugim kierunkiem, a konkretniej matematyką lub fizyką, również na UW. Dlaczego akurat te? W przypadku matematyki - specjalność zastosowania matematyki, czyli możliwość doboru szeregu przedmiotów mających związek z moim obecnym kierunku (np. inżynieria finansowa czy analiza portfelowa). Z fizyką jest podobnie - rozpatrywałbym metody fizyki w ekonomii (ekonofizykę), jednakże na studiach pierwszego stopnia mógłbym takie rozwiązanie uzyskać wyłącznie poprzez dobór kilku przedmiotów, ścieżka ta jest bardziej fizyka, jak sama nazwa wskazuje I tu pytanie do Was? Czy w ogóle myślenie o drugim kierunku ma sens? Jeśli tak, która opcja bardziej korzystna? Zdaję sobie sprawę, że są to dużo trudniejsze studia, delikatnie przerażają mnie opowieści o rzeźni na MIMie/FUWie... W ramach studiów ekonomicznych miałem okazję poznać kilku wykładowców z Wydziału Matematyki (Analiza, Algebra na WNE są prowadzone przez nich) i są to odczucia mieszane, idące bardziej w stronę negatywną - czy po prostu miałem nieszczęście spotkać nieodpowiednie osoby, które raczej demotywowały do poznawania matematyki, czy też taki urok tego wydziału?

ODPOWIEDZ