Studia informatyczne ze słabymi maturami

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
Wladzio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 19 maja 2016, o 22:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Studia informatyczne ze słabymi maturami

Post autor: Wladzio »

Podobno, w związku ze zmianą sposobu finansowania wyższych uczelni, ma się zmniejszyć ilość miejsc w tegorocznej rekrutacji. Progi zapewne pójdą w górę.
dartpizza88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 22 maja 2017, o 16:45
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Maz

Re: Studia informatyczne ze słabymi maturami

Post autor: dartpizza88 »

Właśnie mam ten problem że będę miał trochę mało punktów z matury a z tego co wyczytałem w internecie i z opinii innych politechnika leży bardziej w moim guście niż uniwersytet. Zaczynam też rozważać by pójść na rok jakiś studiów związanych z informatyką czy coś a przy okazji z dużą ilością matmy i po prostu poprawić matury w przyszłym roku
dartpizza88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 22 maja 2017, o 16:45
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Maz

Re: Studia informatyczne ze słabymi maturami

Post autor: dartpizza88 »

Wyniki mi się potwierdziły
mat roz 42% podstawa 94
ang roz 80% podstawa 100
pol podstawa 67
Tak na 95% planuję politechnikę łódzką( informatyka na wydziale Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej) bo myślę że tam się dostanę. Jeśli chodzi o warszawę to pewnie odpada każda uczelnia, Wrocław chyba też, kraków też?
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5221 razy

Re: Studia informatyczne ze słabymi maturami

Post autor: Premislav »

No nie, w Warszawie nie odpada szrot typu UKSW, ale z pewnością Politechnika Łódzka jest lepsza. Na informatykę na UWr czy PWr szanse raczej zerowe (tym bardziej na co mocniejsze warszawskie), co do reszty się nie orientuję.
ODPOWIEDZ