Strona 1 z 1

kinematyka (trudne?) zadanie

: 17 wrz 2007, o 18:57
autor: czarnaa
Rownolegle do siebie w tym samym kierunku poruszaja sie: pociąg o dlugosci l = 200m mający szybkość V1 = 36 km/h oraz samochód jadący z szybkoscia V2 = 72 km/h. Oblicz czas po którym samochod wyprzedzi pociąg oraz droge jaka w tym czasie przebędzie.

pomozecie ?

[ Dodano: 17 Września 2007, 19:10 ]
dobra juz nie trzeba sama wpadłam na rozwiązanie
zaraz je dam

[ Dodano: 17 Września 2007, 19:10 ]
dobra juz nie trzeba sama wpadłam na rozwiązanie
zaraz je dam

[ Dodano: 17 Września 2007, 19:11 ]
dobra juz nie trzeba sama wpadłam na rozwiązanie
zaraz je dam

kinematyka (trudne?) zadanie

: 17 wrz 2007, o 19:13
autor: mat1989
\(\displaystyle{ t=\frac{l}{v}\\t=\frac{200m}{(72-36)km/h}}\)
a samochód przebędzie drogę \(\displaystyle{ s=v_2t}\)

[ Dodano: 17 Września 2007, 19:14 ]
sorki, ale nie zauważyłem tego co dodałaś

kinematyka (trudne?) zadanie

: 17 wrz 2007, o 19:18
autor: sparrow_88
\(\displaystyle{ V_{s}=72\frac{km}{h}=20\frac{m}{s}}\)
\(\displaystyle{ V_{p}=36\frac{km}{h}=10\frac{m}{s}}\)
\(\displaystyle{ s=200m}\)
\(\displaystyle{ S}\) - szukna droga
\(\displaystyle{ t}\) - szukany czas
\(\displaystyle{ V_{w}}\) - prędkość samochodu względem pociągu
\(\displaystyle{ V_{w}=V_{s}-V_{p}=10\frac{m}{s}}\)
\(\displaystyle{ t=\frac{s}{t}=\frac{200m}{10\frac{m}{s}}=20s}\)
\(\displaystyle{ s=V_{s}\cdot t=20\frac{m}{s}\cdot 20s=400m}\)

no ja też, nie zauważyłem

kinematyka (trudne?) zadanie

: 17 wrz 2007, o 19:24
autor: czarnaa
no nic to ja juz nie bede sie rozpisywac