Strona 1 z 1

Politechninka, który kierunek studiów.

: 12 cze 2016, o 18:06
autor: wdwdr
Cześć. Matura już za mną, a ja dalej zastanawiam się na odpowiednim kierunkiem studiów. Zdecydowałem się iść na Politechnikę Poznańską, natomiast tak jak wspomniałem, konkretnego kierunku nie mam jeszcze wybranego. Myślę nad takimi kierunkami jak: inżynieria materiałowa, matematyka w technice, fizyka techniczna czy też mechanika i budowa maszyn. Jeśli ktoś uczęszczał, albo nadal uczęszcza, na któryś z tych kierunków to proszę o wypowiedzenie się na ich temat.
Skłaniałbym się ku tej inżynierii materiałowej, jednak kierunek ten wydaje mi się łączyć z chemią, a tej zupełnie nie ogarniam. Z fizyką jako tako sobie dawałem rade w liceum. O ile same zagadnienia wydawały mi się bardzo ciekawe to jednak liczenie tych zadań, mimo, że matmę ogarniam strasznie mnie irytowało i sprawiało czasem sporo trudności. Wiem, że na politechnice ciężko uniknąć fizyki, ale może jest ona przyjemniejsza od tej w szkole średniej. Możecie mi powiedzieć jak to wygląda z tą fizyką? Aa o czym chciałem jeszcze wspomnieć to, że ciekawa wydawała mi się informatyka i kierunki z nią związane, natomiast nie cierpię programowania, dlatego też te kierunki raczej odpadają.
No i pozostała jeszcze kwestia poziomu trudności na wybranych kierunkach. Gdzie będzie najłatwiej, a gdzie najtrudniej?

Politechninka, który kierunek studiów.

: 12 cze 2016, o 21:20
autor: gryxon
Moim zdaniem powinieneś pójść na ten kierunek, który najbardziej Cię interesuje. Nie patrzyłbym na wybór kierunku tym, że nie ogarniasz chemii. O ile nie jesteś lepszy,wybitny lub nie chodziłeś do jakiegoś olimpijskiego liceum to tak naprawdę jeszcze niczego nie ogarniasz. Zdążysz się jeszcze nauczyć. ;p

Politechninka, który kierunek studiów.

: 13 cze 2016, o 14:43
autor: wdwdr
OK. Dzięki za radę.