Strona 1 z 1

sprawność motocykla

: 4 sty 2015, o 12:42
autor: tsuisou
Oblicz współczynnik sprawności motocykla, który zużywa na godzinę m= 2kg benzyny o wartości opałowej \(\displaystyle{ c_{s}=4,5 \cdot 10 ^{7 }\frac{J}{kg}}\) i wytwarza moc P= 4 kW

\(\displaystyle{ m=2kg}\)
\(\displaystyle{ w_{0}=4,5 \cdot 10 ^{7 }\frac{J}{kg}}\)
\(\displaystyle{ P=4kW}\)
\(\displaystyle{ Q=m \cdot w_{0}=2 \cdot 4,5 \cdot 10 ^{7 }\frac{J \cdot kg}{kg}=9 \cdot 10 ^{7 } J}\)
\(\displaystyle{ P_{1} = \frac{Q}{t}= \frac{9 \cdot 10 ^{7 } \left[ J\right] }{3600 \left[ s\right] }=25000 W}\)
\(\displaystyle{ P_{1} = 25kW}\)
\(\displaystyle{ \eta= \frac{P}{P _{1} }= \frac{4}{25}=0,16}\)
\(\displaystyle{ \eta = 16\%}\)

Czy dobrze rozwiązane?

pozdrawiam

sprawność motocykla

: 4 sty 2015, o 13:59
autor: daras170
jest ok