Strona 1 z 1

warunkowe prawdopodobieństwo

: 4 lis 2012, o 11:12
autor: katarinka1201
Spośród rodzących się bliźniaków 32% to dwaj
chłopcy, a 28% to dwie dziewczynki. Znajdź warunkowe
prawdopodobieństwo P, ze w rodzinie mającej bliźniaki
dwójka dzieci to chłopcy, jeśli wiadomo, ze wśród dzieci
jest jeden chłopak.

warunkowe prawdopodobieństwo

: 4 lis 2012, o 20:04
autor: Pancernik
C - chłopcy
D - dziewczynki
M - mieszane
A - przynajmniej jeden chłopiec
\(\displaystyle{ P\left( C\right) =32 \% \\
P\left( D\right) =28 \% \\
P\left( M\right) =100 \% -32 \% -28 \% =50 \% \\
P\left( A\right) =32 \% +50 \% =82 \% \\
P\left( C|A\right) = \frac{P\left( C \cap A\right) }{P\left( A\right) } = \frac{P\left( C\right) }{P\left( A\right) }=64 \%}\)


Myślę, że tak to ma być.