Strona 1 z 1

fale poprzeczne w strunie

: 7 sty 2012, o 22:51
autor: Sbagers
Trzy fale poprzeczne opisane równaniami:
\(\displaystyle{ y_{1}=0.06 \sin(5 \pi x-314t)

y_{2}=0.03 \sin(5 \pi x-314t+ \frac{ \pi }{4})

y_{3}=0.02 \sin(5 \pi x-314t+ \frac{ \pi }{2})}\)

rozchodzą się w strunie o długości 75 cm i masie 0.05 kg.

a) jakie jest naprężnie struny ?
b) jaka jest amplituda powstającej w strunie fali ?
c) jaka jest różnica faz między powstałą falą a falą \(\displaystyle{ y_{1}}\) ?

Odp: 26,7 N; 0,09 m; 0,47 rad


a) potrafię zrobić, ale b) i c) nie. Pomoże ktoś?

EDIT: nie wiem czy założyłem w dobrym dziale