LaTeX-online, tylko do generowania png, jpg, giff itp.

Mathematica, Matlab, Statistica, LaTeX i wszelkiego rodzaju oprogramowanie przydatne matematykowi w pracy. Miejsca w sieci poświęcone zagadnieniu.
chris_f
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2727
Rejestracja: 14 paź 2004, o 16:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: podkarpacie
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 945 razy

LaTeX-online, tylko do generowania png, jpg, giff itp.

Post autor: chris_f »

Witam, poszukuję edytora równań w LaTeX-u online (coś takiego jak ). Niestety, ten zamieszczony na tej stronie ma ograniczoną szerokość, co w przypadku długich równań daje nieciekawe efekty. Edytor taki potrzebny jest mi tylko do generowania obrazków na stronę www.
Poszukiwania w necie odsyłają mnie do różnych systemów zintegrowanych z serwerem www (obrazek na stronie generowany jest po stronie serwera) co w moim przypadku jest akurat niemożliwe, albo do całych pakietów TeX-owych (MikTeX, itp.) co jest mi niepotrzebne i trochę kłopotliwe (pracuję na różnych komputerach i w różnych miejscach), interesuje mnie tylko wygenerowanie równania zapisanego w TeX-u jako obrazka do wstawienia na stronę www.
anna_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16323
Rejestracja: 26 lis 2008, o 20:14
Płeć: Kobieta
Podziękował: 35 razy
Pomógł: 3245 razy

LaTeX-online, tylko do generowania png, jpg, giff itp.

Post autor: anna_ »

Możesz podać przykład jakiegoś długiego równania, które daje zły efekt po wygenerowaniu na tej stronce z linka?

Według mnie, to:

było dość długie, a wygląda całkiem dobrze.
Awatar użytkownika
Szemek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4819
Rejestracja: 10 paź 2006, o 23:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 43 razy
Pomógł: 1407 razy

LaTeX-online, tylko do generowania png, jpg, giff itp.

Post autor: Szemek »

Dwie wskazówki, żeby
\(\displaystyle{ \bullet}\) nie "łamał" równania:

Kod: Zaznacz cały

 left.  Tutaj jakieś równanie  
ight. 
\(\displaystyle{ \bullet}\) nie robił wcięcia w pierwszej linii przed równaniem:

Kod: Zaznacz cały

 \ Tutaj jakieś równanie
ODPOWIEDZ