AGH EiT-dylemat

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
pan_x000
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 112
Rejestracja: 31 sty 2010, o 12:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 34 razy

AGH EiT-dylemat

Post autor: pan_x000 »

Witam, stoję przed wyborem kierunku i mam pewien dylemat. Jako kierunek główny przy rekrutacji wybrałem elektronikę i telekomunikację. Waham się czy nie zmienić na informatykę ale wyliczyłem sobie 882 punkty i boję się że może braknąć i zostanę z niczym.
Z tego co się orientuję na programistów jest wciąż duże zapotrzebowanie. W związku z tym mam takie pytanie. Czy po ukończeniu EiT zdobędę na tyle podstawy programowania (np java) żeby się później np przez jakieś kursy lub samodzielną edukację nauczyć w sposób bardziej zaawansowany danego języka i "przekwalifikować na informatyka"? Przeglądałem plan studiów ale po nazwach przedmiotów i niektórych opisach nadal do końca nie wiem czy dużo jest na tych studiach programowania.

Za odpowiedzi i opinie z góry dzięki!
Awatar użytkownika
piti-n
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 534
Rejestracja: 24 gru 2010, o 22:42
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wroclaw
Podziękował: 41 razy
Pomógł: 45 razy

AGH EiT-dylemat

Post autor: piti-n »

Sam jeszcze nie studiuję, ale streszczając wypowiedzi innych o innych kierunkach ale pasujące też i do tego tematu, to najważniejsze jest to co sam zrobisz na studiach. Czy chcesz się prześlizgiwać, czy na prawdę posiedzieć nad ksiażkami i pouczyć się.
mandalina
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 11 cze 2011, o 20:43
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 2 razy

AGH EiT-dylemat

Post autor: mandalina »

Na EiT na AGH na pierwszym roku jest C, C++ i Matlab, nie wiem jak dalej, ale jak powiedział poprzednik - nikt Cię tego nie nauczy, trzeba samemu dziubać. Ale oddawanie zadań co tydzień na pewno pomaga w utrzymaniu systematyczności w nauce
Nie rozumiem, dlaczego boisz się, że nie dostaniesz się na informatykę? Rok temu próg wyniósł 865 punktów. Ok, progi są nieprzewidywalne, ale przy niżu demograficznym i trudniejszej maturze raczej w tym roku powinny być niższe niż w zeszłym. Co prawda w tym roku odnotowano dużą liczbę chętnych, ale jak wszyscy wiemy, ilość niekoniecznie idzie w parze z jakością. Myślę, że byś się dostał. No ale jak uważasz.
maciej92
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 19 mar 2009, o 17:27
Płeć: Mężczyzna

AGH EiT-dylemat

Post autor: maciej92 »

Ktoś wie może ile wyniósł próg na I w tym roku? 851pkt niestety nie starczyło na I, starczylo za to na EiT na drugi wybór.
Edit / znalazłem progi 887pkt :/
skupcio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 5 maja 2011, o 19:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 1 raz

AGH EiT-dylemat

Post autor: skupcio »

... t_stac.pdf
887 na zwykłą, 884 na stosowaną.
ODPOWIEDZ