Informatyka na UJ

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
assimar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 9 cze 2009, o 20:19
Płeć: Mężczyzna

Informatyka na UJ

Post autor: assimar »

Widzę, że na forum jest także przedstawiciel grona profesorskiego, czy są może już jakieś przecieki o progu, czy wynik 84% z przedmiotu branego pod uwagę (informatyki) daje pewne szansę na dostanie się na MII? Wiem, że tego typu pytania mogą denerwować pewne osoby, ale miejcie wyrozumiałość dla tegorocznych maturzystów, dla nas jest to jednak bardzo stresujący okres w życiu, a czasami jedno napisane zdanie uchroni nas od miesiąca bezsennych nocy. Czy przy tworzeniu listy stypendystów na informatyce (pytam od razu o obydwie instytuty) wynik z informatyki i matematyki mają takie same wagi lub czy może tutaj jest liczona suma obu matur?
emaerio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 7 kwie 2011, o 22:17
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: warszawa
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 4 razy

Informatyka na UJ

Post autor: emaerio »

assimar pisze:Widzę, że na forum jest także przedstawiciel grona profesorskiego, czy są może już jakieś przecieki o progu
Boze, widzisz i nie grzmisz.
RSM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 197
Rejestracja: 1 lip 2011, o 21:41
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Internet
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 13 razy

Informatyka na UJ

Post autor: RSM »

emaerio, no skoro słyszało się o przeciekach wyników matury, to czemu nie
perfect
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 14 paź 2007, o 10:37
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: NS

Informatyka na UJ

Post autor: perfect »

Z kim ja będę na roku...

Trudno o przeciekach czegoś nieistniejącego.
Aura_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 11 cze 2011, o 12:32
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 1 raz

Informatyka na UJ

Post autor: Aura_ »

perfect pisze:Z kim ja będę na roku...

Trudno o przeciekach czegoś nieistniejącego.
Na jaka specjalność się wybierasz?
92pkt z rekrutacji powinieneś dostać stypendium, jeśli dobrze mi wiadomo w zeszłym roku od 88pkt dawali i jedna osoba z 86pkt dostała.
perfect
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 14 paź 2007, o 10:37
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: NS

Informatyka na UJ

Post autor: perfect »

Modelowanie, sztuczna inteligencja i sterowanie.
assimar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 9 cze 2009, o 20:19
Płeć: Mężczyzna

Informatyka na UJ

Post autor: assimar »

Z tymi przeciekami to może trochę niefortunnie się wyraziłem. Ale dzięki Aurze już wiem że wynik ten powinien mi starczyć. Perfect, jeśli Twoje pytanie miało być ironiczne - "z kim będę na roku", to wiedz że na pewno spotkamy się kiedyś na uczelnie i strzelę jeszcze wiele gaf słownych. Taką mam niestety naturę .
wasion11
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 2 lip 2011, o 16:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Krakow

Informatyka na UJ

Post autor: wasion11 »

Witam. Jak mam np 95% z postawy matematyki, to warto próbowac sie dostac na wydział, czy lepij sobie odpuśćic do nastepnego roku?
perfect
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 14 paź 2007, o 10:37
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: NS

Informatyka na UJ

Post autor: perfect »

To zależy ile dla Ciebie znaczy 75zł. 47.5 pkt w rekrutacji w pierwszym naborze może być mało, ale w kolejnych... I łatwiejszą metodą będzie aplikowanie na kierunek matematyka i specjalizacja matematyka komputerowa. Tam powinien być próg niższy, a de facto robić będziesz i tak program informatyki.
Aura_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 11 cze 2011, o 12:32
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 1 raz

Informatyka na UJ

Post autor: Aura_ »

wasion11 pisze:Witam. Jak mam np 95% z postawy matematyki, to warto próbowac sie dostac na wydział, czy lepij sobie odpuśćic do nastepnego roku?
Wszyscy się dostają.
Tacit
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 6 mar 2011, o 16:37
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nowy Sącz
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 1 raz

Informatyka na UJ

Post autor: Tacit »

Mam pytanie. Przeglądałem ostatnio opisy specjalności( nota bene, poza bioinformatyką i mc2 opisy te są strasznie ubogie w informacje) i zauważyłem, że na specjalności bioinformatyka jest programowanie w Pythonie. Na innych kierunkach nie ma programowania w tym języku? Bo bioinformatyka nie dla mnie, ale chciałbym dalej rozwijać moją znajomość Pythona.
FantaZy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: 22 lut 2011, o 23:33
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z domu

Informatyka na UJ

Post autor: FantaZy »

Hej,
zostałem przyjęty na UJ na infę, jednak mam problem z zakwaterowaniem, gdyż do Krk szedłbym sam. Nikogo tam nie znam. Z tego co widziałem to większość akademików jest kilka kilometrów od Kampusu(a codzienne dojazdy mnie nie urządzają;/ ) .
Czy jest szansa żeby znaleźć mieszkanie (400-500zł) ze studentami z tego samego kierunku, którzy pomieszkują na tyle blisko kampusu aby chodzić tam pieszo. Ewentualnie gdzie szukać? kompletnie jestem bezradny w tej kwestii . z góry dzięki za wyrozumiałość.
Awatar użytkownika
flashion
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 113
Rejestracja: 20 sty 2009, o 01:27
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 6 razy
Pomógł: 7 razy

Informatyka na UJ

Post autor: flashion »

FantaZy pisze:Hej,
zostałem przyjęty na UJ na infę, jednak mam problem z zakwaterowaniem, gdyż do Krk szedłbym sam. Nikogo tam nie znam. Z tego co widziałem to większość akademików jest kilka kilometrów od Kampusu(a codzienne dojazdy mnie nie urządzają;/ ) .
Czy jest szansa żeby znaleźć mieszkanie (400-500zł) ze studentami z tego samego kierunku, którzy pomieszkują na tyle blisko kampusu aby chodzić tam pieszo. Ewentualnie gdzie szukać? kompletnie jestem bezradny w tej kwestii . z góry dzięki za wyrozumiałość.
+1

mam taką samą sytuację. dopiero jutro będę w Krk i ogarnę, gdzie to wszystko stoi. ale raczej pozostaje akademik.
Tacit
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 6 mar 2011, o 16:37
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nowy Sącz
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 1 raz

Informatyka na UJ

Post autor: Tacit »

W głównym holu budynku umieszczone są tablice z ogłoszeniami wynajęcia/poszukiwania współlokatora.
FantaZy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: 22 lut 2011, o 23:33
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z domu

Informatyka na UJ

Post autor: FantaZy »

Tacit pisze:W głównym holu budynku umieszczone są tablice z ogłoszeniami wynajęcia/poszukiwania współlokatora.
a dużo tam tych ogłoszeń?
ODPOWIEDZ