Strona 1 z 1

O panu piotrze... Procenty

: 14 gru 2010, o 16:20
autor: messi2501
Witam .mam problem z takim oto zadaniem :


Pan Piotr wpłacił 2000 zł do banku, w którym oprocentowanie wkładów oszczędnościowych jest równe 6% w stosunku rocznym. Oblicz , ile wyniosą odsetki od tej kwoty po roku a ile złotych pozostanie z nich panu Piotrowi, jeśli od kwoty odsetek zostanie odprowadzony podatek o wysokości 19%. jaki będzie stan konta pana piotra po roku oszczędzania?

Bardzo proszę o szybką pomoc

O panu piotrze... Procenty

: 14 gru 2010, o 19:20
autor: milka333
odsetki po roku wyniosą 6%*2000
podatek od odsetek : 19%*odsetki
stan konta po roku oszczędzania: 2000+odsetki-podatek od odsetek
Chyba się nie mylę...

O panu piotrze... Procenty

: 14 gru 2010, o 21:46
autor: Soks
\(\displaystyle{ 2000 * 6 = 120}\)
Odsetki - 120zł
\(\displaystyle{ 120 * 19 = 22,8}\)
Podatek - 22,8zł
\(\displaystyle{ 2000 + 120 - 22,8 = 2097,2}\)
Stan konta - 2097,2